Вопрос и ответы на него

Як правильно поновитися на навчання?

Илона Смолий
Мого знайомого відрахували з 2 курсу після літньої сесії, він написав заяву про поновлення на 2 курс, але іншого факультету на бюджет (бюджетні місця були в наявності), але в університеті йому сказали, що оскільки він вже провчився 1 семестр 2 курсу за рахунок держ.замовлення, то вдруге йому за цей перший семестр (на іншому факультеті, куди він поновився) потрібно буде заплатити як на контрактній формі навчання. В університеті сказали, що керуються статтею 4 закону про освіту (абітурієнт має здобувати певний ОКР безкоштовно лише 1 раз).
Тому суть питання така: чи правомірно вимагати від студента оплати за 1 семестр навчання, мотивуючи це тим, що він одного разу вже провчився безкоштовно цей семестр?

Вилен (МОДЕРАТОР)
Якщо його поновлюють на бюджеті, то він не повинен платити за навчання, а якщо йому пропонують платити, то значить його поновлюють на контракті

Илона Смолий
Його поновлюють на бюджет, але кажуть: "Тебе вигнали після другого семестру і ми тебе можем поновити з початку другого семестру (тобто починати вчитись після зимової сесії), якщо хочеш вчитись з початком навч.року, то плати за 1 семестр."

Вилен (МОДЕРАТОР)
То платити як: як бдагодійний внесок? як контракт?

DOCENT
Як так розумію відновлюють на контракт з першочерговим правом переведення на бюджет після наступної сесії у разі збереження вільного місця за держзамовленням.
Щоб менше було запитань від прокуратури про не цільове використання бюджетних коштів

Вилен (МОДЕРАТОР)
От і я про те саме: відновлюють на контракт. А що таке "першочергове право переведення на бюджет після наступної сесії у разі збереження вільного місця за держзамовленням"? У нашому законодавстві з"явилося таке поняття? А як цю гарантію закріпити? А якщо студент буде вчитися в межах 60-70 балів, то буде він переведений на бюджет? А якщо студенти з зони АТО переведуться в цей ВНЗ, то буде тоді бюджет? Вуз займається маніпуляціями і підміною понять...

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua