Вопрос и ответы на него

Чи бути ЗНО з економыки та права?

Влад Іванчук
Відомо, що декілька років тому було проведене ЗНО з Економіки. Оскільки у нас новий міністр освіти, то хотів би запитати дещо на рахунок цього. Чи планується наступного року змінювати список предметів для ЗНО? Довго вже хвилює це питання, хоча я й тільки у 9-му класі. Найбільше обурює те, що ЗНО можна здавати з таких предметів, як Світова література, іспанська, французька мови тощо, а Економіки та, наприклад, Правознавства, в переліку цих предметів немає, незважаючи на те, що юридичний та економічний факультети є дуже популярними сьогодні. Особисто я дуже хотів би включення Економіки до списку предметів, що можна здавати на ЗНО, оскільки це, по-перше, було б справедливо, а по-друге - дуже вигідно для багатьох олімпіадників та турнірщиків з економіки, як і я.

DOCENT
"Олімпіадники" вже й так мають право на додаткові бали.

Умови прийому до вищих навчальних закладів України в 2014 році
XII. Зарахування вступників на основі базової та повної загальної середньої освіти, які досягли визначних успіхів у вивченні профільних предметів

2. Призерам (особам, нагородженим дипломами I - III ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів до конкурсного бала при вступі на основі повної загальної середньої освіти додатково нараховуються бали за умови, якщо вони вступають на напрями підготовки, для яких профільним є вступне випробування з предмета, з якого вони є призерами, у тому числі:
основи економіки – при вступі на напрями (спеціальності) галузі знань «економіка та підприємництво» та напрями «міжнародні економічні відносини» і «міжнародний бізнес»;
основи правознавства – при вступі на напрями (спеціальності) галузі знань «право» та напрям «міжнародне право»;

Влад Іванчук
Мене не цікавить право на додаткові бали. Мене більше цікавить можливість (чи неможливість) здавати ЗНО з Економіки у 2016 році. Я розумію, що важко що-небудь сказати сьогодні, але все-таки...

DOCENT
Ви написали що це "дуже вигідно для багатьох олімпіадників та турнірщиків з економіки, як і я" так, що Ваша "вигода" вже є зараз.

Що ж до справедливо, то не дуже.
Економіка як і право в старшій школі вивчаються тільки в профільних класах.
Таким чином запровадження ЗНО з економіки та/або права порушить принцип рівноможливого доступу до вищої освіти для всіх інших.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Економіка та право в старшій школі вивчається в усіх класах, так що говорити про порушення принципу рівноможливого доступу для всіх безпідставно.

А як бути з школами з поглибленим вивченням іноземних мов і звичайними класами щодо ЗНО з іноземної мови? Тут немає порушення рівності? При цьому ЗНО з іноземної мови складають вступники юридичних факультетів. А щодо укр.мови та математики, як в профільних класах по 8 годин на тиждень, а в непрофільних по 3. Так само і з іншими предметами. Так що аргумент про "рівність" не сприймається. 10-11 класи саме і існуютьдля того, щоб дати можливість підготуватися до майбутнього навчання у ВНЗ. Проте скасування ЗНО з економіки і права, на мій погляд, безпідставне. Я сам за результатами ЗНО з права вступав на юридичний факультет КНУ ім Тараса Шевченка, який вдало закінчив. Так що підтримую запитання, яке висловив Влад Іванчук, але його варто було б офіційно відправити шановному новому міністру.

DOCENT
Мною наведені виключно ті аргументи, що наводились командами Вкарчука (міністра, що запровадив ЗНО в Україні) та Лікарчука (директора УЦОЯО на момент запровадження ЗНО)

DOCENT
Із розділу запитання та відповіді на сайті УЦОЯО до ЗНО 2009 р.

Q.: Почему предметы "Основы правоведения" и "Основы экономики" не включены в список тех, по которым будет проводиться тестирование в 2009 году?

A.: Эти предметы в общеобразовательных школах не изучаются как систематизированный курс. Поэтому необходимости включать их в список предметов, по которым будет проводиться тестирование, нет. ВУЗы Украины в 2009 г. не будут требовать сертификаты с результатами ЗНО по этим предметам.

Влад Іванчук
Оскільки у нас новий міністр, то все ж можна сподіватися на те, що ці ЗНО повернуть. Повністю згоден з думкою Вилен'а і вважаю, що саме запровадження ЗНО з усіх предметів, що вивчаються у школі, буде справедливим рішенням.

Влад Іванчук
І ще одна думка, з якою я категорично згоден: "Варто було б офіційно відправити шановному новому міністру".

DOCENT
На мою думку набагато важливіше повернутися то ДПА у формі ЗНО.
Тоді і питання балів за атестат зразу відпаде.

Влад Іванчук
ЗНО і ДПА зрівнювати не можна, оскільки ДПА, яке, по-суті, при вступі до 10-го класу нічого не вирішує, - це ніщо в порівнянні ЗНО, результати якого є ключовими при вступі до ВУЗів. І саме тому питання наявності тих чи інших предметів на ЗНО є таким актуальним сьогодні не тільки для мене, а й для інших майбутніх правників та економістів.

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua