Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Вопросы
Oksana Diachenko
Я одинока мати, дитині 2 роки та 10 місяців. для мене велике навантаження 

Я просила дати мені 18 годин навантаження, але мені надали 22 години, аргументувавши це таким чином: навіщо мені вчитель з 18 годинами, коли в мене є вчителі з 26 годинами. Як для себе з маленькою дитиною я вважаю це навантаження великим, тому то до уроків треба готуватися, я буду викладати перший рік після великої перерви. Чи повинна я погоджуватися на 22 години?

Oksana Diachenko
Чи звільнять мене після завершення строкового договору? 

Доброго дня! Мене працевлаштовують вчителем з 1 вересня поточного року на умовах строкового договору до 31 травня 2020 року. Я маю статус одинокої матері. Чи мають право не продовжити зі мною договір? Знайшла у КЗоТ статтю 184, згідно якої навіть після припинення строкового договору мене повинні працевлаштувати за спеціальністю.

Ірина Карачка
Класне керівництво - терміново!!! 

Чи погоджується призначення класних керівників із ПК школи???

Оксана Цірук
чи може адміністрація школи провести переатестацію вчителя на тій основі, що учні на ЗНО не підтвердили річні оцінки? 

Учні 11 класу, здаючи ДПА у формі ЗНО , не підтвердили річні оцінки (11 річна-7,8 ДПА). Адміністрація погрожує вчителю переатестацією на цій підставі. Чи передбачено таке законодавством?

Елена
право на проведение уроков 

Здравствуйте, имею высшее образование, 1 кат. учитель начальных кл. могу ли я, после прохождения соответствующих курсов, вести уроки в старшей школе:основы здоровья, труды. Ещё интересует укр мова в 5 кл. если да, на какой документ ссылаться. Спасибо)

Тетяна Сметанюк
Чи потрібно проводити Години класного керівника у початковій школі ? 

Чи потрібно проводити виховні години та затверджувати плани виховної роботи в початковій школі ?

Мишель
працевлаштування 

Маю роботу учителя в школі. Директор іншої школи пропонує роботу (0, 5 ставки заступника з ВР та 9 годин фізики). Підкажіть, будь ласка, як убезпечити себе і юридично грамотно написати заяву: прийняти на посаду заступника чи на посаду вчителя? чи можу я наполягати на посаді вчителя (бо ця посада для мене в пріоритеті)? чи вказувати тижневе навантаження? І як правильно змінити місце роботи? Звільнитись чи переводом?

Леся
Чи має право практичний психологЗНЗ на методичний день? 

Працюючи психологом у ЗНЗ на повну ставку, чи маю я право на методичний день? який нормативно-правовий документ це підтверджує?

Teacher
Навантаження вихователя ГПД 

Чи можна розподілити ставку між учителями по 0.10 ставки, оскільки в школі немає вихователя. Чи можна вимагати 3 ставки, якщо заяв на ГПД 85 шт?

Anna_Sergeevna
Чи буде вчитель з навантаженням 16 годин, класний керівник та ЗДНВР на 0,5 ставки отримувати доплату за класне керівництво? 

Чи буде вчитель з навантаженням 16 годин, класний керівник та ЗДНВР на 0,5 ставки отримувати доплату за класне керівництво? Надайте, будь ласка, посилання на нормативну базу, яка обґрунтує Вашу відповідь. Наперед вдячна за відповідь

Anna_Sergeevna
Чи буде отримувати доплату за класне керівництво ЗДНВР на 0,75 ставки з тижневим навантаженням 12 годин? 

Чи буде отримувати доплату за класне керівництво ЗДНВР на 0,75 ставки з навантаженням 12 годин? Дайте, будь ласка, обгрунтовану відповідь з посиланнями на нормативні документи. Наперед вдячна Вам за відповідь

Тетяна Гешур
Добрий день. Чи може працівник без педагогічної освіти вести у закладі освіти гурток. 

Добрий день. Чи може працівник без педагогічної освіти вести у закладі освіти гурток?

Училка
Тривалість відпустки 

Учитель пропрацював директором школи з 10.01.2017 по 07.07.2019. З 08.07. 2019 його перевели практичним психологом цієї ж школи. З цього ж числа він пішов у відпустку, але надали всього 27 календарних днів. Чи правомірні такі дії? Чи мав право вчитель на повну (56 календарних днів) відпустку?

Елена Мельник
Чи може вчитель початкових класів бути ЗДВР 

Я працювала вихователем групи продовженого дня і по суміществу виконувала обов'язки заступника директора з виховної роботи (0.5 ставки ). В 2019/2020 н.р. я переходжу працювати вчителем 1 класу. ЗДВР мені відмовляють, мотивуючи тим, що мені буде важко. Чи мають право у відділі освіти відмовити мені виконувати обов'язки завуча (0.5 ставки), говорячи,що я буду одна така на всю Україну ? Дякую.

Rozochka
Підвіз учнів 

Доброго вечора! Підкажіть, будь ласка, чи має право адміністрація школи змушувати вчителів-предметників по черзі здійснювати супровід дітей при підвозі до школи "Шкільним автобусом" ?

Танюша Валерьевна
Хто може претендувати на посаду директора школи? 

Чи може заступник директора претендувати на посаду директора школи, якщо має вищу освіту спеціаліст "філолог", в додатку зазначено кваліфікація - вчитель англійської мови та літератури, має педагогічний стаж 13 років. Додатково навчається в магістратурі на спеціальність менеджер (управління навчальним закладом).

Танюша Валерьевна
В законі України про загальну середню освіту, зазначено, що кваліфікаційні вимоги до претендента на посаду директора школи є - вища ос?... 

В законі України про загальну середню освіту, зазначено, що кваліфікаційні вимоги до претендента на посаду директора школи є - вища освіта магістр(спеціаліст), педагогічний стаж не меньш ніж 3 роки, володіння українською мовою та інше. Якщо вчитель має диплом філолога, пройшов атестацію, має першу категорію, чи є моя освіта педагогічною? Та чи має це значення для посади директора школи?

Олена Горват
Робочий час 

Я працюю в школі на півтора ставки. Скільки часу маю відпрацьовувати щодня, якщо маю 18 год. педагогічного навантаження у четвертому класі і 0.5 ставки заступника директора з навчально-виховної роботи у початковій ланці?

МВ
При об'єднананні двох шкіл вчитель молодий спеціаліст попадає під скорочення, а пенсіонер продовжує працювати. Чи правомірно це? 

Доброго дня! Я вчитель математики (маю 2 категорію), стаж 5 років. В червні місяці вчителів ліцею ,де я працюю, попередили про закриття закладу шляхом обєднання з опорною школою. Деяких вчителів перевели в школу, а деяких і мене також попередили листом про скорочення через два місяці. Мені пояснили, що в школі не має ставки вчителя математики, тому не можуть мене перевести. Але я не розумію, чи це правомірно, бо в школі точно працює вчитель математики пенсіонер ( їй 64 роки), а також мені відомо, що вчителю фізики, якого перевели автоматично до школи окрім фізики додають години математики.

Орест Степанович
Чи мають право мене атестувати на другу категорію 

Працюю 5 років. Чи мають право мене атестувати на другу категорію, якщо я ще не вивчився на магістра, а тільки бакалавр.