Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Вопросы
Оксана Єленюк
Чи має право мати в стані агресії заходити до класу під час уроку, забирати дитину і приводити її коли захоче? 

працюю в інклюзивному класі(29 учнів, 2 із ЗПР та ЗДУГ). Мати одного з учнів часто заходить без підстави до класу, забирає свого сина, грубить мені та асистенту. Вона зводить на мене і мою колегу наклепи, кричить і ображає при зустрічі на дорозі. Може приходити до класу в нетверезому стані.

Училка
Відпустка на санаторно-куортне лікування 

Доброго вечора! Підкажіть, будь ласка, чи можна взяти відпустку наперед для санатрно-курортного лікування? Так склалося, що з відпустки вийшла лише 27 серпня , а тут запропонували путівку з 10 вересня.

Галина
Скільки посад може суміщати працівник освітнього закладу? 

Доброго вечора! Працівник призначений у НВК на посаду вчителя образотворчого мистецтва з педагогічним навантаженням 6 год. За сумісництвом даний вчитель призначений робітником по біжучому ремонту на 0,25 ставки у цьому ж закладі. Також за сумісництвом працює у сусідній школі вчителем образотворчого мистецтва з навантаженням 4 год. Чи можна довантажити цього ж учителя ще 0,72 ставки вихователя дошкільного закладу? Якщо так, як правильно оформити? У вчителя диплом педколеджу ( поч. освіта) та ЗХІ (образотворче мистецтво).

Жанна Логинова
зменшення навантаження без згоди 

Доброго дня. працюю в школі вчителем хімії та біології (такий запис в трудовій). після виходу вчителя на пенсію була довантажена 7 годинами географіі, які викладала 5 років і пройшла 2 рази курсі з підвищення кваліфікаціі з даного предмету. зараз директор школи відбирає в мене ці 7 годин географії і виставляє їх на вакансію, за для того, щоб колишній вчитель географії був прийнятий знов на роботу. під час ознайомлення з тарифікацією, я написала, що не згодна зі зменшенням навантаження. чи є такі дії директора правомірними? і як я можу оскаржити дане рішення, якщо маю на це право?

Людмила Лемішко
Чи має право адміністрація школи примусити класного керівника чергувати на вечорах відпочинку з 17 до 20 години 2 рази на місяць? 

ЗДВР організовує 2 рази на місяць дискотеки для учнів 5-9 класів і примушує класних керівників чергувати на цих заходах із 17 до 20 години, чи має вона на це право, адже це відбуваться по закінченню робочого дня?

Светлана Меньшенина
Чи повинен класний керiвник вiдвiдувати учнiв вдома? 

Добрий день. Скажiть, будь ласка, який закон зобов'язав класного керiвника ходити додому до учнiв? Чи правомiрнi дii адмiнiстрацii?

Наталя
Прийняття на посаду вчителя фізичної культури з дипломом вчителя початкових класів 

Добрий день! У школі звільнилася ставка вчителя фізичної культури (18 год). Відділ освіти дуже наполягає взяти на це місце вчителя, у якої диплом вчителя початкових класів та англійської мови, бо треба, хоча є претенденти з фаховою освітою. Пропонують взяти на посаду вчителя фізичної культури у початкових класах і догрузити годинами у старших. Як виходити з цього примусу? Чи можливий тут строковий договір на 1 рік? Чи потім цей учитель не вимагатиме годин у початкових класах, оскільки школа малочисельна, 1 вчитель пенсійного віку (61 рік, стаж роботи 42 роки). Будь ласка, надайте рекомендації.

Лілія Дорожко
Право вчителя читати інформатику у 5-11класах, за наявності диплома, але іншої посади. 

Чи може вчитель, який прийнятий на посаду вчителя початкових каласів з дипломом бакалавра(спец.Початкова освіта) , читати інформатику у старших класах, якщо він має ще диплом магістра зі спеціальності Інформатика.середня освіта. Чи потрібно його переводити на іншу посаду?

Таня
Класне керівництво 

Працюю в спеціальній школі-інтернат (діти з інтелектуальними порушеннями). Маю 2клас. Оскільки відмовилася проводити виховну годину, яка стояла в розкладі уроків, бо за НУШ її немає, то у мене забрали класне керівництво(навчальні години проводжу я, а плату за класне керівництво отримує вихователь цього класу).Чи правомірно це?

Larusa
перевага у викладанні іноземної мови у початкових класах :у вчителя іноземної мови чи у вчителя початкових класів 

я вчитель англійської і німецької мови закінчила внз(спеціаліст).На якій законній підставі директор школи не дає мені права викладати німецьку мову у 2-4 класах?Чому перевагу має вчитель початкових класів ,який закінчив педучилище 30 років тому ?На чиїй стороні закон?Дякую

Оксана Янко
Скорочення 

У школі 4 вчителів . Троє із них пенсіонери: 71 рік , 65 років, 62 роки. Один із учителів - пенсіонерів - учитель російської мови та літератури , але проатестований і має категорію. Мені 52 роки , маю відповідну фахову освіту за дипломом , але - найменше стажу. У зв`язку із скороченням чисельності учнів я не маю повного тижневого навантаження, пенсіонери мають більше за мене, хоча соціально вони захищені. Директор наголошує на тому , що попаду під скорочення першою, бо ми в одинакових умовах, а я маю найменший стаж. Що робити, як заробити гідну пенсію?

Світлана
чи має право вчительсвітової літератури викладати українську літературу 

чи має право вчительсвітової літератури викладати українську літературу без курсової перепідготовки з української літератури

Татьяна Мосейчук
навантаження заступника директора з виховної роботи 

Яке навантаження викладання уроків може мати заступник директора з виховної роботи у школі, який працює на 0,5 ставки заступника?

Vasylyna Panikarevych
Чи має право вчитель мати татуювання? 

Чи має право дирекція школи змушувати вчителя приховувати тату під одягом? Навіть у літній період часу, якщо татуювання на видному місці на руці? Це не суперечить правам людини?

Zara
Реорганізація сільської школи і скорочення вчителів 

Пропрацювала вчителем математики, інформатики та фізики у сільській школі три роки (за дипломом вчитель математики). Зараз вийшло так, що класів у середній ланці майже немає і школу І-ІІ ступенів переробляють у початкову школу. Про цю ситуацію перед відпусткою вчителів не попереджали. Виходить, що ми дізналися про це тільки зараз, коли залишилося декілька днів до 1 вересня. Які законні кроки має зробити керівництво у мій бік? Якщо керівництво не може запропонувати мені інших годин, то я підлягаю скороченню? Як це законно відбувається? Буду вдячна за посилання на нормативні документи, які регулюють ці питання.

Наталия Якусевич
Завідувач кабінетом 

Добрий день! Чи може викладач-сумісник у ПТНЗ бути завідувачем кабінетом? Дякую!

Наталья Грезент-Енина
педнавантаження 

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як бути в такій ситуації: В закладі з мого предмета є меньше годин, ніж треба на ставку. Я працюю основним викладачем. Що треба для оторимання ставки? Вдячна за відповідь

Lidia Mironova
Щодо конкурсу директорів 

Добрий день! чи маю я право подавати свою кандидатуру на посаду директора школи у два ЗЗСО , які знаходяться в одній ОТГ. Конкурси відбудуться неодночасно

Irina Kyiashko
Чи маю я право викладати фізику та інформатику в школі ? 

Закінчила технічний вуз,отримала повну вищу освіту та здобула кваліфікацію наукового співробітника (автоматизація та компютерно-інтегровані технології),викладач вищого навчального закладу.Чи маю право викладати фізику та інформатику в школі?Чи потрібна друга пед. освіта? яка? Чи потрібні курси?

Маряна Мигович
Нова українська школа 

У 2018 році по наступності мала набирати 1 клас. Пройшла онлайн-курси і очні курси з підготовки вчителів для роботи в умовах НУШ. Директор тарифікував 1 клас іншій вчительці, яка не пройшла очних курсів станом на 1 вересня 2018 року. Мотивував тим, що жодна з нас не має сертифіката очних курсів, тому ми в рівних умовах (рік наступної чергової моєї атестації 2022). Мені тарифікував години в 2-4 класах без моєї згоди, позбавив класного керівництва. Стверджував, що принципу наступності розподілу тижневого навантаження не існує, класного керівника призначає директор школи із числа педпрацівників. Чи має рацію директор школи? На які документи спиратися, відстоюючи свої права?