Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Вопросы
Галина
Заняття по НУШ для вчителів 4 класів 

Як повинні проходити заняття для вчителів 4 класів по НУШ? Правомірно їх проводити по вихідним дням (суботам)? Що робити, якщо я не можу в вихідний день відвідувати заняття?

Svetlana Korotovskish
Урок " трудовые навчання" 

Скажите, пожалуйста, если дети на уроке " труд" до 9 класса были отдельно мальчики и девочки, а в этом году (9кл) их соединили. Что может дать учитель детям. И как теперь девочки будут учить станки? Мальчики шить и вышивать научаться, а девочки? Теперь они сидят и просто пишут правила ТБ.

nikolaj
чи маю право викладати музичне мистецтво у 1 класі нуш 

я учитель муз.мистецтва по диплому, пройшов онлайн курс по викладанню у 1 класі нуш, маю сертифікат спеціального зразка. Чи маю я право викладати муз. мистецтво у 1 класі нуш? Бо мені говорить методист початкових класів що повинна викладати мистецтво учителька початкових класів а не ви?

Олег
Голова методоб'єднання 

Підскажіть будьласка. Вчитель фізкультури 16 років стажу ,вища категорія ,13 годин навантаження .Чи можуть призначити мене ,без моєї згоди , головою методобєднання вчителів фізкультури .Я можу відказатись ,не мають права змушувати ,чи ... Дякую.

Людмила
Робочий час ЗДНВР 

Доброго дня! Працюю заступником директора з навчально-виховної роботи (основна посада) на 0.75 ставки. Маю 12 уроків та 1 годину гуртка. Якою повинна бути кількість годин робочого часу на день в такому випадку? Чи входять уроки до основних 30 годин? Чи кількість робочих годин на день обчислюється за якоюсь формулою? На який документ можна посилатися? Буду щиро вдячна за консультацію та відповідь!

Viktoria
Чи є правомірним той факт що власник розпочав ліквідацію закладу як юридичної особи на початку навчального року? 

Власник не встиг реорганізувати заклад влітку і розпочав ліквідацію школи як юридичної особи в вересні місяці. Що робити педагогам?

Светлана Савченко
Права та обов'язки класного керівника 

Хто несе відповідальність за здоров'я та життя учнів після того, як вони вийшли зі школи та пішли додому? Після уроків учні непорозумілися внаслідок чого один учень вдарив іншого по нозі і діти розійшлися по домівках. На нозі хлопця лишився синець. Батько прийшов до школи з притензією, що класний керівник повинен відповідати за учнів ще 1 годину після того, як закінчилися навчальні заняття, поки дитина не дійде додому. Чи правильні притензії батька? До якого часу класний керівник несе відповідальність за учнів? Які документи про це свідчать?

Богдан
Навантаження 

Добрий день. Працювала вчителем української мови та літератури з повним тижневим навантаженням. Згодом мене призначили заступником директора з навчально-виховної роботи (наказ відділу освіти про преведення на посаду заступника + 12 год уроків укр.мови та літератури). Яким буде мої навантаження, якщо непрацюватиму заступником.

Елена
Кваліфікаційні вимоги до вчителя профільного класу 

Чи має право вчитель ІІ категорії викладати профільний предмет. Стаж роботи 10 років. Чи обов'язково иати вищу категорію?

helenshor
вихователь гпд 

Чи може вихователь дошкільного закладу та практичний психолог за дипломом працювати вихователем гпд?

Елена Миколенко
Чи можу я викладати в класі, де навчається моя дитина? 

Чи можу я викладати в класі, де навчається моя дитина?

Людмила Гаврильчук
Виховна година у розкладі 1 класу НУШ 

Нас, вчителів 1 класу, називають реформаторами НУШ.Ми вільні у виборі методів, форм роботи. Чудово! То чому спонукають повертатись до проведення виховної години у визначений день і час .Хіба у нас не наскрізне виховання, до якого залучена школа.Так, класному керівникові, потрібно вивчити колектив, скласти психолого -педагогічну характеристику, знати про зайнятість своїх вихованців, планувати роботу з батьками... А виховні бесіди, тренінги, ігри, конференції в цілях виховання на цінносях, слід проводити тоді, коли є потреба, що й гарантує Концепція НУШ. Модульна програма, за якою я працюю, також включає системне наскрізне виховання.Дайте, будь ласка, відповідь на запитання:"Чи повинен учитель 1 класу складати окремий план виховної роботи і у визначений день проводити годину класного керівника?"Як на мене, це перевантаження першокласників і порушення гарантованих новим Законом прав учителя 1 класу НУШ, тому як чітко визначено у Концепції Нової Української Школи :"...У здійсненні виховного процесу мають ураховуватися такі організаційні орієнтири: - виховання не зводиться до окремих виховних занять; - до створення виховного середовища залучається весь колектив школи..." Я хочу працювати по новому, хочу, щоб вчителя, який став на нелегку стежку реформаторських ідей, поважали, цінували, допомагали осмислити нововведення на умовах партнерства і доброчесності.

Roma Donika
Чи маю я право бути вчителем ? 

Доброго дня! Маю диплом магістра з правом викладання у вищих навчальних закладах. Закінчив агробіотехнологій факультет . Чи маю я право бути вчителем біології ?

Лина Сидоровская
Чи має право вчитель працювати вихователем? 

Скажіть , будь ласка, чи має право вчитель початкових класів працювати у ДНЗ вихователем, якщо є невеликий досвід роботи на посаді вихователя. Не можу знайти жодного документу ,де вказано що працювати у ДНЗ має право виключно вихователь.

Анна Борбуляк
Питання стосовно НВК 

На базі нашої школи хочуть створити НВК. В новому проекті про загальну середню освіту, даного терміну немає. Що може чекати НВК при прийняті нового закону, чи можуть його розформувати?Та ще одне питання, на балансі сільської чи районної ради знаходиться НВК?

Ivanka Hanyk
Кількість годин муз.мистецтва? 

Скільки годин повинен мати вчитель муз мистецтва. Скільки гурткових? Чим може бути довантажений?

Владислав
Чі є правомірні дії директора? 

Я вчитель фізичної культури с тиждневим навантаженням 20.5 годин та додатково 6 годин туристичного гуртка. директору з центру запропонували ще дати мені 6 годин гуртка "Настільного тенісу" директор сказала що мені не можна дати стільки годин на тиждень і попросила віддати цей гурток вчительці яка працює Соціальним педагогом та не вміє грати в теніс,а є доброю знайомою директора! чі є правомірними діяї директора?

Ніна Занюк
навантаження 

чи має право новий директор забрати години для себе з нового н.р. на які мене було призначено до нього,а мені довантажити ставку факультативами та індивідуальними якщо я не згідна

СТУДЕНТ
Навантаження вихователя ЗДО 

Чи можна вихователеві свдочка , який працює на ставку ( 30год/тижд.) працювати 10.5 годин в день ( не 5 днів по 6 год., а 2 дні по 10,5 і один день - 9год.) ? Яка для цього повинна бути підстава?

Неля Дербаль
Чи правомірні дії директора школи? 

Чи має право директор школи не ділити клас на групи на уроки англійської мови, в якому навчається 29 учнів? Причому, на уроки української мови цей клас ділиться на 2 групи. Мається на увазі початкові класи.