Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Вопросы
Irina
Яка кількість штатних одиниць заступників директора має бути в ліцеї? 

Яка кількість штатних одиниць заступників директора має бути в ліцеї? Ліцей загальноосвітній навчальний заклад ІІ-ІІІ ступені. На даний час в ліцеї 16 класів, в яких навчається 428 учнів, з них: 8-х класів – 4, 9-х класів – 3, 10-х класів – 6, 11-х класів – 3.

Ірина Супрончук
навчання за індивідуальною формою вдома чи в школі? 

Доброго дня. У нашій школі у третьому класі за індивідуальною формою навчається 2 дитини - із затримкою психічного розвитку та із розумовою відсталістю. Досі, за бажанням батьків, ці діти навчалися у приміщенні школи. Проте, цього року дирекція школи вимагає навчати цих дітей вдома. Однак батьки хочуть, щоб їх діти і надалі приходили саме до школи. Чи мають право ці діти навчатися саме в приміщенні школи та якими законодавчими актами регламентується, в якому місці повинні проводитися індивідуальні заняття?

Volodymyr Lugovyi
Чи правильно розділили години музики? 

Справа в тому, що з 5 класу учні діляться на клас поглибленого вивчення іноземної мови та на математичний клас. і в тих що математики - музика раз в тиждень, а в англічан, (в класах під буквою Б) музика раз на два тижні. Скажіть будь ласка, чи має право дирекція школи, так врізати години музики в тих класах? адже там багато творчих дітей, а музика раз на два тижні це взагалі ніщо. Дякую.

Оксанка6
Чи являюся я молодим спеціалістом? 

Скажіть, будь ласка, в сфері педагогіки пропрацювала уже 3 роки, цього року уже нарахували вислугу років 10%, я продовжую навчатися у ВНЗ в грудні закінчую, але заступник директора записала мене в молоді спеціалісти і приставила куратора, чи являюся я ще молодим спеціалістом?

Леся Ряба
Відкриті уроки 

Чи повинна я проводити відкриті уроки і презентацію гурткової роботи на вимогу керівника методичного центру,якщо я не атестуюся?

Леся Ряба
відкриті уроки 

Чи повинна я проводити відкриті уроки і презентацію роботи гуртка на запит керівника методичного центру,якщо я не атестуюся?

lena
Потрібна допомога фізиків 10 клас 

Скажіть, будь ласка, хто викладає фізику за програмою Локтєва В типовому навчальному плані для знз 10-11 клас передбачено викладання фізики як "Фізика астрономія" дирекція складаючи свій план так і перенесла назву Раніше був замовлений підручник Фізика 10 клас складений за програмою Локтєва, де передбачено роздільне викладання фізики і астрономії - відповідно них я склала планування і здійснюю викладання. Але виявляється - я не правомірно змінила назву курсу Як можна вийти з цієї халепи , адже я вважала , що просто з 4 годин у 11 класі виділиться час на викладання окремого предмету Якщо можливо порадьте що робити дякую в будь якому випадку

Екатерина Катрич
Чи вважається помилкою те, якщо 

в класному журналі уроки та оцінки записані двома синіми ручками, але з різними відтінками? І це помітно.

lena
розбіжність 

доброго часу доби Згідно Типових навчальних планів для 10-11 класів передбачено викладання курсу "Фізика астрономія" , а в методичних рекомендаціях пропонується на вибір дві програми - "Фізика астрономія" та окремо "Фізика" і "Астрономія" Оскільки я замовила на 10 клас підручник, що відповідає програмі "Фізика" - я розробила відповідно цієї програми планування ( записала уроки в журнал на сторінку з написом "Фізика астрономія") Що тепер робити - змінити планування - а підручник Залишити так як є - а назва предмету в журналі Залишити так як є - як тоді викладати в 11 класі???

Мар'яна Ясіновська
Щодо надання методичного дня 

Чи може учитель, який має 23 години тижневого навантаження + класне керівництво, мати методичний день?

Людмила Тимуш
Оформлення виховних планів. 

Я працюю заступником завідувача філією, то коли ми подала в опорну школу на погодження та затвердження виховні плани, то нам повернули, пояснючи тим, що у нас мало розділів. І примушують їх переробити, але всі вчителі відмовляються. В планах моїх вчителів є такі розділи: загальношкільні та класні заходи, здоровязберігаючі заходи, робота з учнями та батьками. Моє питання: чи є вчтановлений зразок вихвного плану чи виховний план - це творча робота кожного вчителя. Заступник опорної школи вимагає від класних керівників ведення таких зошитів: індивідуальна роботаз учнями, з батьками, з неблагонадійними, відвідування. Чи це є законним? Хіба не йшла мова про розвантаження вчителів? А також питання : чий заступник( я,як заступник завідувача філією чи заступники опорної школи) повинен перевіряти та погоджувати календарні та виховні плани?

Ирина
Имеет ли право учитель поставить двойку в журнал, если ученик опоздал на урок? 

Мой сын, ученик 11 класса , опоздал на урок. За это учитель поставила ему 2 балла в журнал

masterosv
Наказ на другий предмет 

Доброго дня ! Я – вчитель фізики та інформатики Новоселицької ЗОШ І-ІІІ ст. Міжгірської районної ради Закарпатської області. У 1982 році закінчив фізичний факультет Ужгородського державного університету ( УжДУ, тепер УжНУ чи УНУ) і з тих пір працюю в цій школі. Тут у мене все – робота, родина, дім, сім’я, … З 1987 року викладаю також інформатику, хоча диплома з цього предмета в мене немає; курси проходжу; за уроки інформатики платять так само, як і за уроки фізики. Цього року нашу школу вирішили реорганізувати у НВК; з 1 вересня всі написали заяви на перепризначення. Я теж написав: прошу призначити вчителем фізики та інформатики; директор школи (а тепер призначення-звільнення залежить саме від нього) написала наказ тільки на 1 предмет – фізику; по тарифікації я маю 6 годин інформатики у 9-11 класах – усього з фізикою 19; інші уроки інформатики – ще у 2 вчителів. Мені ще 2 роки до пенсії; якби така ситуація тривала і далі – я б не переживав; але як мені пояснили у відділі кадрів райвно, як тільки з’явиться спеціаліст з дипломом, у якому буде записано ”вчитель (викладач) інформатики“, всі уроки інформатики перейдуть йому і я залишуся напередодні пенсії з неповною ставкою … І головне, як пояснили у відділі кадрів, “усе законно”. Отож, питання: Чи маю я право вимагати ( просити) наказ на 2 предмет ( на неповну ставку, як довантаження) ?

Lyba
Як вийти з ситуації, що склалася? 

Я вчитель української мови. Стаж роботи 10 років, моє тижневе навантаження складає 18 годин. В школі є ще один вчитель української мови, яка була прийнята на умовах неповного тижневого навантаження (5 год), вона працює 1 рік відповідно до наказу про призначення. З цього навчального року зменшилася кількість учнів, відповідно зменшилась кількість годин. Їй дали 5 годин, що передбачено трудовим договором, але в мене зменшилась кількість годин і тепер неповне тижневе навантаження, хоча я прийнята на повне. Як вийти з даної ситуації?

Валентина
Премия ко дню учителя 

Здравствуйте !!! Подскажите, пожалуйста ! Кто должен выплачивать премию ко дню учителя при такой ситуации : ранее работ штала учителем , затем прошла по конкурсу и стала директором другой школы. Школы одного района. Предыдущая "школа" отказывается от выплаты премии, а новая "школа" ссылается на предыдущую, якобы премия выплачивается на предыдущем месте работы... Кто же должен выплачивать? Подскажите, пожалуйста!!!????????????

Валентина
Премия ко дню учителя 

Здравствуйте !!! Подскажите, пожалуйста ! Кто должен выплачивать премию ко дню учителя при такой ситуации : ранее работала учителем , затем прошла по конкурсу и стала директором другой школы. Предыдущая "школа" отказывается от выплаты премии, а новая "школа" ссылается на предыдущую, якобы премия выплачивается на предыдущем месте работы... Кто же должен выплачивать? Подскажите, пожалуйста!!!????????????

Юрий Ясененко
Маю спеціальність вчителя української мови і літератури,тижневе навантаження 21,5 години.Два інші класи віддано вчителю зарубіжної літ... 

Маю спеціальність вчителя української мови і літератури,тижневе навантаження 21,5 години.Два інші класи віддано вчителю зарубіжної літератури(він проходив курси як вчитель зарубіжної з викладанням української).Чи правомірні дії директора віддавати їй години української?

Lil
Відпустка посеред року 

Добрий день. Чи може вчитель посеред навчального року поїхати на 2 тижні на відпочинок за кордон? І як це правильно оформити: відпустка, лікарняний?

Тетяна Сметанюк
Чи зобов,язані вчителі початкових класів,які є класними керівниками ,проводити години класного керівника у визначений деньі час? І чи має ця година класного керівника стояти у розкладі, якщо вона не входить в гранично допустиме навантаження.Дякую) 

Проведення години класного керівника в початкових класах.Чи повинна вона бути включена в розклад у визначений день і час?І чи може вчитель,маючи академічну свободу, проводити виховні бесіди,ігри, тренінги за потребою, а не за дзвінком.

Vita0510
Безплатний гурток і педнавантаження 

Доброго дня. Я викладаю біологію в коледжі, маю 430 годин при ставці 720. І на даний час спеціаліст. мене змушують взяти безплатний гурток по біології. Чи можу я на законних підставах відмовитись? І чи обов'язковими є предметні гуртки в навчальному закладі, якщо як такої біології в нас немає, а є Інтегрований курс Природознавство, що включає фізику, астрономію, хімію, географію та біологію?