Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Вопросы
Павлючок Леся
посадова інструкція психолога 2018 

доброго дня! підскажіть, де можна скачати або знайти посадову інструкцію практичного психолога згідно нового зразка та нового положення про психологічну службу? дякую!

Ирина Дусикселянко
Хто, яким чином і за яких умов може позбавити матір батьківських прав? 

Мати не займається вихованням дитини. Веде аморальний спосіб життя. Школу звинувачуюють у бездіянні, хоча дитина до школи ходить. Сніданок учневі готує класовод та директор школи. Підкажіть дії адміністрації школи. Дякуємо.

 Завуч
Перевірка документації шкільного психолога 

Згідно з річним планом внутрішньошкільного контролю у жовтні запланована перевірка шкільної документації. На вимогу в.о. директора надати Журнал щоденного обліку роботи психолог ЗНЗ відповів, що це КОНФІДЕНЦІЙНА ІНФОРМАЦІЯ згідно з новим Положенням про психологічну службу. Перечитавши Положення, не знайшла підтвердження словам психолога. Так розумію, що у Журналі щоденного обліку роботи психолога конфіденційної інформації бути не може. Запитання: чи має право директор ознайомитися зі змістом записів у Журналі щоденного обліку роботи психолога? Хто контролює ведення цього журналу?

ДЕН
релігія 

Вчителька відмовляється від банківських карток, надання персональних даних своїх дітей для отримання документів про освіту. Ще в когось таке є?

Rozochka
Звільнення за аморальний вчинок 

Шість років тому вчителя звільнили з роботи за ст.41, п. 3. Чи мають право йому зараз відмовити у прийомі на роботу в школу? Чи це "пляма" на все життя? Дякую!

Екатерина Катрич
Чи вважаються такі дії некомпетентними? 

Чи можна вважати порушенням правил НУШ те, якщо учні молодших класів обіймають свого вчителя?

Галина
Контроль чи допомога? 

В нашій школі завуч складає графік відвідування уроків адміністрацією (2-3 рази на місяць). Чи актуально це зараз?

Jane
Робочий час вчителя 

Де чітко прописано скільки часу вчитель має знаходитися в стінах школи? Якщо в мене за розкладом 6 уроків в день, то чи маю я право піти по завершенню 6 уроків?

Oxana
Чи має право вчитель-предметник на свій розсуд розмістити парти у своєму кабінеті нестандартним способом, керуючись особистим підходом до методики викладання? Як законно захистити свою позицію від нерозуміючих нападників? 

З початку нового навчального року після перебування на канадсько-українських курсах у Львові вирішила скористатися досвідом колег та спробувати втілювати деякі елементи в нашу систему освіти. Для початку з метою покращення активної комунікації розмістила парти щось на зразок букви "П" .Хочу зауважити, що учні на кожному новому уроці сидять на іншому місці, яке визначається методом випадкової вибірки. І це за умови, коли не проводиться робота в групах. Дітям подобається, проте чую закиди від окремих осіб, мовляв, потрібно повернути все назад, оскільки це суперечить санітарним нормам. Категорично не погоджуюся. Часто використовую проектор, менше- дошку.Як маю себе захистити? Відчуваю, що можуть пресувати. P.S. Народ ніяк не хоче позбутися радянського минулого. Про яку нову українську школу може йти мова?

Tatyana Amelina
Чи має право вчитель брату на урок власну малолітню дитину? 

Після відпустки по догляду за дитиною по досягненню нею трирічного віку я повернулася до роботи. В зв'язку з важким перебігом адаптації дитини в садочку, змушена була періодично брати її на уроки. Їх всього 2-3 на день. Дитина спокійна, тихо сидить на стільчику й малює. Під час уроку я на неї не відволікаюсь. Крім того навчальна програма виконується в повному обсязі, без об'єктивних відставань. Чи порушується таким чином навчальний процес? Чи існують нормативні документи з цього приводу? Чи маю я право проводити уроки, коли на них присутня моя дитина? Дякую!

Екатерина Грабарева
Чи повинен вчитель початкових класів компенсувати різницю в часі проводячи додаткові занятття чи консультації 

В Законі про освіту вказано, що в початковій школі урок триває 35 - 40 хвилин, різницю в часі вчитель повинен відпрацювати , проводячи додаткові заняття, але ж вчитель знаходится на робочому місці, проводить ігри, спортивні розваги на перерві, час уроку скоротився, час перерви додався Що ж тоді відпрацьовувати?

Екатерина Катрич
Відпустка та відпускні 

Мене прийняли на роботу в кінці жовтня. Чи зможу я літом отримати відпускні та піти у відпустку?

Олена Міллер
суміщеня посад 

Чи має право вчитель початкових класів працювати практичним психологом на 0,5 ставки,не маючи спеціальної освіти, а пройшовши курси підвищення кваліфікації

Jane
Діловодство 

Маю 27 годин навантаження, + діловодство. Відчуваю, що не встагаю, чи можу я відмовитись від посади діловода?

Flow
Проходження курсів підвищення кваліфікації зовнішніми сумісниками 

Моя основна посада - методист РМК. За сумісництвом працюю у школі. Підвищення кваліфікації для методистів пройшла, тепер проходжу чергове підвищення кваліфікації як учитель. Чи правомірно вимагати від мене, щоб на цей період я писала заяву на відпустку без збереження заробітної плати за місцем основної роботи?

Олена
Чи мають право батьки вимагати адміністрацію закладу або вчителя надати їм копію диплома педагога, що підтверджує його право займати посаду (вчителювати) та в яких випадках? 

Чи мають право батьки вимагати адміністрацію закладу або вчителя надати їм копію диплома педагога, що підтверджує його право займати посаду (вчителювати) та в яких випадках? В школі стався конфлікт між батьками та вчителем, вони висловлюють претензії, що до компетенції вчителя та вимагають надати їм або оригінал, або копії документів про освіту та кваліфікацію педагога. Чи мають вони на це право?

Svetlana Zadorozhnyuk
Як має виконувати програму вчитель, який перебував на "лікарняному"? 

Через хворобу вчитель не може виконати програму. Як адміністрації забезпечити виконання програм?

Александр Щербак
Чи має право вчитель займатися репетиторством на місці чи дистанційно (через платформи, які беруть комісію) ? Відповідь підкріпіть законами, що вказують на вашу відповідь. 

Чи має право вчитель займатися репетиторством на місці чи дистанційно (через платформи, які беруть комісію) ? Відповідь підкріпіть законами, що вказують на вашу відповідь.

Екатерина Катрич
Я звільняюсь з роботи 5 листопада. 

Я повинна провести уроки 5 числа? Чи, оскільки, в цей день я звільнюсь, то уроки не повинна проводити?

Larisa Vashenko
Права вчителя щодо отримання премії 57 стаття. 

Чи має право директор школи знімати відсотки, карати вчителя з премії 57 статті, адже ця премія державна і неподільна?