Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Вопросы
Olga
Чи має право фармацевт з вищою педагогічною освітою викладати в коледжі фармакологію? 

Я маю диплом молодшого спеціаліста «фармацевт» чи можу викладати дисципліну «фармакологія» у коледжі, при цьому маю 12 років викладацького стажу з англійськоіі мови за дипломом ( вчитель англійськоіі, німецькоіі мов і зарубіжноіі літератури) ? Дякую

Mikka
13 зарплата 

Чи мають право вчителі на 13 зарплату?

Valentyna Leonova
Премія до Нового року 

Скажіть, будь ласка, як преміюються вчителі до новорічних свят? Я перейшла працювати в іншу школу вчителем початкових класів. На попередньому місці роботи отримувала щорічно премію до Нового року. На новому місці мені сказали, що всі, хто прийшов працювати цього року не преміюються. Я звичайно засмутилася, але сьогодні дізналася, що із 6 нових людей, 2 отримали премію. То це що - дискримінаці, чи ми не гідні уваги адміністрації??? Наперед вдячна за інформацію!!!

Наталька
Скажіть будь ласка як правильно вчинити. . 

Доброго дня. Скажіть будь ласка як правильно вчинити. Я працюю в школі вчителем...і на час зимових канікул хочу відпроситися....що мені для цього потрібно. Дякую.

Наталька
Доброго дня. Скажіть будь ласка як правильно вчинити. Я працюю в школі вчителем...і на час зимових канікул хочу відпроситися....що мені для цього потрібно. Дякую. 

Доброго дня. Скажіть будь ласка як правильно вчинити. Я працюю в школі вчителем...і на час зимових канікул хочу відпроситися....що мені для цього потрібно. Дякую.

Любовь Костоглодова
Процент податку з налогів вчителя початкових класів 

Який процент налогу повинні забирати у вчителя початкових класів, якщо є довідка про інвалідність 3 -ї групи? Дякую за допомогу у цьому питанні!

Светлана Навроцкая
Заміна уроків місцями 

Чи має вчитель початкових класів право міняти уроки місцями в межах дня чи кількох днів?

Tanya Koval
Робота на строковому договорі 

Чи має право директор інклюзивно-ресурсного центру взяти на роботу вчителя-логопеда на умовах стокового договору, якщо в штат введено дану одиницю і існує конкурс про заміщення вакантних посад педагоігчних працівників.

Тетяна
Викладання курсу "Громадянська освіта" 

Доброго дня. За фахом: практичний психолог, викладач соціальних дисциплін. Атестована як учитель предмету "Людина і світ". Чи маю я право викладати курс "Громадянська освіта" після проходження відповідних курсів? Крім рекомендацій, де вказано, що перевагу слід віддавати учителям історії при розподілі навантаження, які ще документи регламентують викладання курсу?

Катерина Сергіївна
Чи повинен вчитель музики вчити учнів молодших класів співати пісні 

до новорічних та будь-яких свят?

Yana Berezen
Щодо проведення районного семінару 

Добрий день. В нашому районі існує традиція проводити районні семінари, на яких один з вчителів запрошує до себе в школу, проводить урок та показує свою майстерність. Я працюю 10 років, атестувалася минулого року,підвищила категорію, давала відкриті уроки та позакласні заходи. Цього року декілька днів назад директор школи повідомила мене, що райво "прислало мені семінар", хоча на методичному засіданні була обрана інша школа, і мене не попереджали і навіть не пропонували проводити семінар. Чи маю я право відмовитися, так як мене не попередили раніше, і так я є класним керівником 11 класу і цього навчального року семінар давати не налаштована?

Методист
Чи правомірні дії керівництва щодо скорочення штату методистів? 

Методисти відділу освіти отримали наказ від 21.11.2018 про проведення організаційно-штатних заходів по скороченню чисельності і штату працівників відділу освіти та попередження про наступне вивільнення. Підставою для скорочення в наказі указано відокремленням однієї зі шкіл до іншої громади та зменшення обсягу роботи. Але додаткові місцеві вибори повинні пройти лише 23 грудня 2018 року (Постанова Центральної виборчої комісії від 12 жовтня 2018 року №157 "Про додаткові вибори депутатів сільських, селищних рад 23 грудня 2018 року"). Коли відповідно до закону повинні були повідомити про скорочення? Чи можуть працівники бути скорочені до проведення виборів?

Лідія Луцко
Чи може фізичну культуру і здоров'я викладати вчитель без освіти фізрука? 

Знаю що є документація про те, що фізичну культуру і здоров'я має викладати лише вчитель фізкультури за дипломом, якщо можна , може маєте посилання на закони, чи постанови. Дякую

Павло Іванович
Тижневе навантаження вчителя пенсіонера 

Керівник відділу освіти ОТГ хоче прийняти рішення про те, щоб тижневе навантаження вчителів пенсіонерів становило лише 6 годин, незважаючи на те, що вони прийняті на повне тижневе навантаження. Чи має він на це юридичне право?

Mikka
Чи може звільнити новопризначений директор своїх заступників 

Чи має право новопризначений директор замінити заступників і що тоді робити колишнім заступникам якщо не має навантаження?

Оксана Буштіна
Дзвінки батьків учителям-предметникам на особистий телефон 

Батьки складного учня правдами і неправдами дістали мій особистий номер і часто турбують у позаурочний час із питаннями щодо оцінок, яке д/з та ін. Їх інтерес зрозумілий, але це вже починає нагадувати переслідування. Я перестала відповідати на дзвінки цих батьків, так вони заявляють класному керівнику, що я їх боюся і переховують. Чи є якісь часові обмеження турбувати предметників через, на приклад, 2 години після закінчення уроків у телефонному режимі, тільки особисте спілкування в межах закладу?

Tornet
Відносини вчителів і кервників освіти ОТГ 

1 Чи має право начальник освіти ОТГ вимагати від керівика закладу письмового пояснення, чому працівник школи не був на робочому місці? 2.Начальник ініціює зрізи знань в навчальних закладах, хоча по новому законі не має права цього робити. Як реагувати на такі дії? кому скаржитися? (В школах створив жахливу атмосферу. Люди всі обурені, але мовчать, бо бояться за роботу)

larisa
Курси підвищення 

Добрий день. Прийнята на роботу як вчитель математики, але працювала також вчителем інформатики. В минулому році була оформлена адміністрацією заявка на проходження мною курсів з інформатики. В цьому році прийшов час курсів, але замість мене хочуть направити іншого вчителя, мотивуючи тим, що в цьому учбовому році в мене немає навантаження з цього предмету. Як я можу добитися проходження цих курсів, до якого спреціаліста треба звернутись по допомогу?

Павло Іванович
Неповне тижневе навантаження 

Прийнятий на роботу на повне тижневе навантаження. Кожного року мав 18 годин. З 1 вересня 2018 року без моєї згоди мені дали 16 годин (заяву що згідний працювати з неповним тижневим навантаженням я не писав).Тому, що прийняли вчителя на години фізики залишивши мені ці уроки лише в одному класі. Курси підвищення кваліфікації з фізики я пройшов. В мене вища освіта, вища категорія і спеціальність загальнотехнічні дисципліни, педагогічний стаж - 40 років. Чи правильно в даному випадку поступили зі мною?

Марія
Наказ іншому вчителеві 

Я вчитель-пенсіонер. Викладаю в школі уроки образотворчого мистецтва. Маю вищу категорію і наказ на викладання цього предмету. Пройшла курси Підвищення кваліфікації. Освіта вища (факультет загальнотехнічних дисциплін). Чи має право керівник Відділу освіти ОТГ забрати в мене години образотворчого мистецтва без моєї згоди та видати наказ на них іншому вчителеві, коли моє тижневе навантаження цього навчального року і так лише 16 годин? Учні з цього предмета беруть участь в районних, обласних, всеукраїнських конкурсах та займають призові місця.