Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Вопросы
sonya
чи законно, що мені ставлять уроки на всі дні без методичного дня? 

Доброго дня! я працюю вчителем математики. маю 20 годин. вийшла з декрету. дитині 1 рік. директор ставить мені уроки на всі дні без врахування методичного дня. чи законно це?

Євгенія
Відпрацювання робочого часу 

Підкажіть, чи права адміністрація закладу, яка змушує відпрацьовувати робочий час вчителів початкової школи спираючись на частину 5 статті 16 закону “Про загальну середню освіту” де зазначено, що тривалість уроків становить 35 хвилин у перших класах і 40 хвилин у 2-4 класах. Різниця в часі навчальних годин 1-4 класів обов’язково обліковується і компенсується проведенням додаткових занять та консультацій з учнями. Але згідно з пунктом 64 “Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти” (наказ МОН від 15.04.1993 № 102), педгагогічні працівники отримують зарплатню за астрономічні години (60 хвилин). А перерви між уроками вважаються робочим часом, та якщо вчитель проводить час з дітьми під час перерви і його робочий час триває стільки ж, скільки робочий час вчителя старшої школи (тобто уроки закінчуються одночасно), то він не повинен компенсовувати різницю в робочому часі. Саме так і відбувається в нашій школі, дзвінки на урок страшої школи і молодшою синхронізовані, та перерві учнів початкової школи збільшилися. Тобто, якщо 1 клас розпочав роботу о 8.30, то перший урок закінчився о 9.05, перерва триває 20 хвилин( відпрацьовано 55 хвилин, а в основній школі урок почався о 8.30, закінчився о 9.15+ перерва 10 хвилин = 55 хвилин. Тобто ми всі відпрацювали однаковий час. Але адміністрація школи наполягає на тому, що у нас академічна година 60 хвилин, і ми не допрацювали 5 хв., а вчителі основної школи допрацювали, бо в них оплата іде по іншому. Хто правий?

Марина
Які звіти забов'язаний робити класний керівник наприкінці семестрів і року? 

У нашій школі наприкінці семестрів, навчального року класні керівники повинні робити звіти про роботу з національно-патриотичного виховання, з напрямку своєї роботи у класі, звіт про проведений захід під час канікул, звіт про роботу з "категорійними" дітьми. Класний керівник забов'язаний заповнювати щоденник медико-санітарних спостережень під час проведення уроків фізичного виховання, журнал проведених бесід з дітьми, які стоять на шкільному обліку з різних причин.

Вона
Чи може психолог (1 ставка) працювати ще на ставку вчителя (18 годин)? 

Я маю диплом "Викладач укр. мови і літератури, вчитель зарубіжної літератури. Практичний психолог в закладах осівти." Працюю в школі психологом 7 років. Хотіла б викладати предмет, але директор вважає, що така робота не сумісна. Хотіла б перейти на ставку вчителя, але адміністрація мотивує мій перехід як не можливий тому. що мене брали спочатку лише на ставку психолога. Що для цього треба зробити? Потрібно подати відповідну заяву про мої наміри до амністрації закладу? Як діяти в такій ситуації? Дякую!

Ігор Булавський
Моніторинг 

Чи потрібно вчителю моніторити оцінки учнів кожного семестру. виводити проценти по придмету і по класу, писати різні звіти по класу, гуртку.

Rozochka
Перевірка ВО 

Чи має право ВО здійснювати за новим Законом про освіту перевірку ведення шкільної документації: класні журнали, книгу обліку ВШК, протоколи педрад, календарні плани вчителів і т.п.?

Natalia
Як юридично правильно захистити свої права 

Департамент освіти видав наказ по місту Про запровадження проекту Електронний журнал оцінок "Онлайн школа". Це навантаження не оплачується, крім того паперові журнали ЩЕ НІХТО НЕ ВІДМІНЯВ(а саме за цю роботу я отримую гроші). Як мені правильно обгрунтувати відмову працювати в цьому проекті?

Natalia
Як юридично правильно захистити свої права 

Департамент освіти видав наказ по місту Про запровадження проекту Електронний журнал оцінок "Онлайн школа". Це навантаження не оплачується, крім того паперові журнали ЩЕ НІХТО НЕ ВІДМІНЯВ(а саме за цю роботу я отримую гроші). Як мені правильно обгрунтувати відмову працювати в цьому проекті?

natala
про поновлення на роботі 

вчителя М. звільнили у звязку із закінченням строкового трудового договіру , але людина яка поновилась на роботі звільнилася раніше ,ніж розрахувалися з попередньо звільненим . (звільненя за наказом 11.05.2018р.; звільнення поновленого працівника 25.05.2018р; розрахунок за строковим трудовим договіром з М. 31.05.2018р.)Чи має право вчитель М. бути поновлений на роботі? Яка ст КЗпП про це говорить ? Ситуація нестандартна .!!!

Наташа
Які документи забороняють працівникам у школі користуватись соціальними мережами? 

Чи можна працівникам школи з робочих комп. користуватись соціальними мережами? Чи може бути у секретаря школи загальний доступ до інтернету?

natala
про розподіл обовязків між адміністрацією школи 

Директор школи вже кілька років не хоче писати наказ про розподіл обовязків між директором та заступником з навчально-виховної роботи . РВО не взмозі примусити "коронованого директора". Як змусити створити такій наказ по школі .Набридло бути виконавцем усього та відповідальним за все.

Sonce
Класний керівник і шкільні дискотеки 

Чи зобовязаний класний керівник бути присутнім на шкільній дискотеці після проведеного новорічного свята, виаховуючи те, що на самому заході класний керівник був?

Павло Іванович
Премії для вчителів 

До складу нашої ОТГ входить чотири школи. Вчителям трьох із них в кінці грудня 2018 року виплатили премії. А вчителям нашої школи не виплатили, Бухгалтер мотивувала це тим, що забула нарахувати. Хоча ми були ознайомлені із своїми сумами премії і підписалися про це. Як нам діяти в даному випадку?

PETRO
Педагогічна освіта 

Маю диплом магістра за спеціальністю " Технологія зберігання, консервування та переробки м'яса" (заочна форма навчання, рік закінчення- 2009 ), прийнятий в коледж, на посаду викладача спец. дисциплін з спеціальності 204 "Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва". В дипломі зазначені професійні права: робота за фахом, педагогічна робота. Педагогічної освіти не маю. Чи обов'язково мені здобувати педагогічну освіту для викладацької роботи в коледжі? Чи атестують мене на категорію, як викладача?

Anna
Доброго дня.Чи має право директор ЗДО відправляти працівників за свій рахунок, якщо батьки не привели дітей в садочок! 

Батьки не привели дітей в садочок в передсвятковий день,а керівник відправляє додому вихователів та помічників,чи має право?

natala
Про примусові додаткові години роботи вчителя. 

Директор школи та заступник директора з виховної роботи зібрали групу учнів та уіхали на єкскурсію під час навчального процесу. Вчителям запропонували попрацювати з учнями після уроків .Чи можна знимати учнів з уроків для поіздки у Львів?

natala
Про консультації для підготовки до ЗНО.. 

Я маю 27 год з математики. Провожу 2-3 рази на тиждень безкоштовні консультації для учнів усіх класів по навантаженню. Адміністрація виставила на 8-9 уроках обовязкові косультації тільки для учнів 11 класу з метою опрацювання завдань з попередніх років на сайті . Чи зобовязаний вчитель проводити такі консультації? Вчителі предметів ,які учні не обралі для ЗНО, взагалі ничого не проводят.

Анатолій
робота на канікулах 

Працюю педагогом - організатором 0,5 ставки і маю 10 годин тижневого навантаження.Скільки часу я повинен відпрацьовувати у школі в канікулярний час

Тома Лито
Чи можливо, що вчителі Хмільницького району в цьому році не отримають премію 

невиплата премії вчителям району,або виплата в сумі 20 гривень, чи це не порушення Закону про освіту ст.57

Тома Лито
Чи можливо, що вчителі Хмільницького району в цьому році не отримають премію 

невиплата премії вчителям району,або виплата в сумі 20 гривень, чи це не порушення Закону про освіту ст.57