Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Вопросы
Nikita Dehtyarenko
Моє запитання: 

чи має право учень не ходить на годину класного керівника (08:00-08:25)

Катерина Сергіївна
Чи мають право забирати 2 години у вчителя, навантаження якого 

7 годин на тиждень?

Катерина Сергіївна
Яким чином необхідно проводити тематичні дні 

до тематичних тижнів у 1 класі, якщо у модельній навчальній програмі розписано тільки теми до 3х днів. Чи це лише для уроків "Я досліджую світ"?

Маряна
Можливість викладати 

Доброго дня! Я хочу дізнатися чи є така можливість викладати в ВНЗ чи в інших навчальних закладах, можливо приватні курси з дипломом бакалавр? Я навчалась в одному з найкращих університетів країни та досить довгий час працюю в готельному бізнесі за кордоном в різних міжнародних брендах на позиції керівника відділу (Marriott int, Intercontinental HGR, etc ) і хочу розділити ці всі знання з іншими майбутніми фахівцями. Підкажіть будь ласка що мені потрібно щоб мати можливість викладати основи готельного та ресторанного бізнесу на англійській мові усім бажаючим.

Irina Spiridonova
Чи маю я вичитувати години перед проходженням курсів фахової перепідготовки? 

Я - вчитель історії та права, наступного року атестуюсь, а попередні курси підвищення кваліфікації маю пройти в цьому році. Вийшла з декретної відпустки на прохання адміністрації через відсутність спеціаліста в школі, моїй дитині 2,9 місяців. Але біда не тільки в цьому, маю навантаження 17,5 годин і заступник з навчально-виховної роботи вже зараз почала наставляти додаткові уроки з тієї причини, що я поїду на курси у квітні. Виходить, що у мене по 6 і 7 уроків щодня. В мене питання: чи є нормативно-правові документи, котрі регламентують ці питання і чи правомірною в даному випадку є поведінка заступника?

larisa
Чи має право директор школи відпустити групу учнів на екскурсію до Закарпаття в навчальний час? 

Добрий день! Чи має право директор школи відпустити групу учнів на кількаденну екскурсію до Закарпаття в навчальний час? Чи повинен від погоджувати це питання з начальником відділу освіти? В школі зібралась група дітей, їх батьків під керівництвом 2 вчителів, які бажають відвідати Закарпаття. Ми живемо в Дніпропетровській області і нам цікаво, як живуть українці на іншому краю України. На весняні канікули ми не знайшли вільних хостелів, та й ще холодно. А на кінець квітня нам запропонували дуже гарні умови поїздки. Колектив школи та батьки навіть згодні перенести весняні канікули. Але відділ освіти нам категорично забороняє цю поїздку.

XENA
ЗНО та супровід учнів до участі в ньому. 

Є змушування наказом директора одному класному керівнику бути відповідальним за довіз учнів на ЗНО з усіх предметів. Чи зобов'язаний класний керівник возити учнів 11 класу як супроводжуючий і відповідальний на ЗНО з усіх предметів на вимогу дирекції школи? Яким нормативним документом регулюється це? Дякую.

Ольга
Який має бути запис у трудовій? 

Доброго дня! Працювала бібліотекарем, потім пішла ще на заміну уроків (1,5 року). Коли виходила в декрет, відпускні нарахували лише, як бібліотекарю і сказали, що не було відповідного наказу з Райво як на вчителя (хоча зарплату отримувала за тарифікацією, а не погодинно), тому навіть в трудову педагогічний стаж не внесуть. Зараз закінчується декретна відпустка, а так як працювала на місці основного працівника, то прийдеться забирати документи. То який все ж таки має бути запис у трудовій? Чи були порушені мої права, адже про те, що має бути наказ з Райво про прийняття на роботу не повідомили, і тим більше це було не постійне місце, а на час відпустки основного працівника.

Марго
Попередження про істотні зміни умов праці 

Чи має право заврайоно складати акт на вчителя,який відмовляється підписувати наказ по школі про істотні зміни умов праці, а саме зменшення педнавантаження в середині навчального року? Цей вчитель не має відповідної кваліфікації по предмету, години з якого в нього забирають, без його письмової згоди.

Павло Іванович
Права вчителя 

Був прийнятий на повне тижневе навантаження. Усі роки мав повне тижневе навантаження. А в цьому навчальному році маю неповне тижневе навантаження. Заяви-згоди працювати з неповним тижневим навантаженням не писав. Підписався лише у наказі, що ознайомлений із своєю кількістю годин у цьому навчальному році. Чи є рівноцінним цей підпис у наказі до заяви-згоди працювати з неповним тижневим навантаженням?

Ольга
Документи з техніки безпеки 

Добрий день.Я вчитель літератури й класний керівник, завідуюча кабінетом мови й літератури.Які документи з техніки безпеки маю оформляти(інструктажі, журнали ...).Які інструктажі з ТБ є для учнів?

Наталія Лагоржевська
Захист вчителя 

Добрий день! Працюю у Здолбунівській школі №1. Підкажіть будь ласка , як захиститися від цькування, психологічного тиску з боку адміністрації, а особливо - завучів школи. Вчора мене своїми авторитарно-радянськими методами керування довели до гіпертонічної кризи - тиску 220/100 при робочому 100/60.

Olga
Моніторинг спеціалістами відділу освіти стану викладання навчальних дисциплін 

Чи мають право спеціалісти відділу освіти, який працює при ОТГ і не є юридичною особою, здійснювати моніторинг навчальних досягнень здобувачів освіти з предметів інваріативної частини навчального плану, та моніторинг стану виховної роботи в закладах загальної середньої освіти?

vira
чи має право асистент вчителя з повною стовкою і 4 години математики на методичний день? 

у мене повна ставка асистента вчителя + 4 години математики . чи маю право на методичний день?

vira
чи має право асистент вчителя з повною стовкою і 4 години математики на методичний день? 

у мене повна ставка асистента вчителя + 4 години математики . чи маю право на методичний день?

Janna Chernivchan
Вихід із профспілки - залишаєшся без навантаження? 

Чи погрожує вихід із профспілки освітян зменшенню навантаження та залишитися взагалі без роботи?

Janna Chernivchan
чи зобов'язаний вчитель додатково займатися з учнем, який хворів? 

Учень хворів 12 робочих днів. Чи зобов'язаний вчитель додатково опрацювати індивідуально з учнем усі теми, які учень пропустив? Дякую.

Lara
Додаткова відпустка по догляду за дітьми до 15 років 

Доброго дня. Відповідно до ст. 19 Закону України «Про відпустки» № 504/96-ВР жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років надається додаткова відпустка. У квітні цього року моїй старшій дитині виповнюється 15 років. Чи цьогоріч влітку я можу розраховувати на додаткову відпустку чи уже ні? Дякую

Vita
Чи маю я право працювати вчителем истории 

За специальностью я учитель биологии,но так как часов нет я работаю уч.трудового обучения и прошла курси переатестации учителя истории ,работаю 10 лет,теперь мне говорят что пришел специалист и я должна отдать часы,имею победителей районных олимпиад.Не имея на следующий год нагрузки мнеотдать часы.Помогите решить вопрос.

Катерина
Мене цікавить, чи є підстави у адміністрації відсторонити від роботи у 1 класі НУШ 

Маю сертифікат EdEra, маю свідоцтво про підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2019-20 навчальному році, але у моєму дипломі спеціаліста, який я отримала в Узбекистані, немає предмета"українська мова".Я її не вивчала. У школі, де працюю і зараз, я українську мову не викладаю. Школа була російськомовна. Мене заміняли. Мову знаю, вчу. Чи є диплом спеціаліста без предмета "українська мова" підставою для мого відсторонення?