Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Вопросы
Женя Шаповал
чи має право вчитель ставити 1 студентам за незнання домашнього завдання якщо студента не було на минулій парі? 

чи має право вчитель ставити 1 студентам за незнання домашнього завдання якщо студента не було на минулій парі?

PETRO
Пільги викладачам, які поєднують навчання з роботою 

Працюю викладачем в коледжі і навчаюся у магістратурі (заочно). Які я маю пільги? Де про це написано?

Stas Stas
пенсію за вислугу років 

Працюю завідувачем відділення у технікумі, чи маю право на пенсію за вислугу років?

Олена Та Ігор Яцюк
чи має право директор змусити вчителя підписати наказ про те, що він відповідає за дітей під час перевезення на громадських засадах, мотивуючи тим, що цей вчитель прожи 

чи має право директор змусити вчителя підписати наказ про те, що він відповідає за життя і здоровдітей під час перевезення на громадських засадах, мотивуючи тим, що цей вчитель проживає у одному селі із дітьми, які доставляються. І як це обґрунтовується юридично?

Богдана Ляшко
Чи маю право працювати вчителем інформатики 

Добрий день. За дипломом я магістр соціальної педагогіки. Маю сертифікат закінчення курсів ІТ. Чи маю право викладати інформатику в школі?

Arlexon Best
Видео сьёмка 

Срочно нужен ответ. Другу по его просьбе выписали оценки по алгебре, и там стояли плохие оценки 5-6 по 12 бальной ниоткуда. Он решил пойти к учительнице и спросить за что это ему? Я решил это всё снять, и вот что получилось: учительница начала кричать что он должен быть за это ещё благодарным, а потом зачеркнула эти все оценки и поставила вместо них одни двойки. Просто так. Потом она узнала что я снимал это всё и говорит чтобы я удалил иначе она напишет заяву в милицию. Как поступать?

Лія
Якщо вчитель, який є класним керівником черговий в коридорі шкільного приміщення? 

Якщо вчитель, який є класним керівником черговий в коридорі шкільного приміщення, то хто в цей час відповідає за безпеку життя дітей у його класі, адже він в той момент не є разом зі своїми учнями?

Лія
Чи має право вчитель вийти зі складу шкільного методичного об'єднання? 

Чи має право вчитель початкових класів вийти зі складу шкільного методичного об'єднання за власним бажанням і працювати самостійно в колективі? Як це вплине на його педагогічну кар'єру, якщо вже є категорія і звання?

Ольга Войтюк
Конкурс на посаду директора опорного закладу! 

Доброго дня, просимо Вас допомогти в розясненні питання щодо опорного закладу! 30 листопада 2018 року наша районна рада оприлюднила рішення про реорганізацію навчальних закладів ( до нашої І-ІІІ ступенів приєднується малокомплектна школа І ступеня). Реорганізацію вирішили проводити шляхом злиття! Тепер в лютому 2019 року формують комісію для керівника опорного закладу! Скажіть будь ласка, рішення про створення конкурсної комісії може створюватись через два місяці після рішення про реорганізацію? В рішенні про конкурс вказано "проводиться конкурс на вакантну посаду директора опорного закладу,, , куда діватися директору навчального закладу? Він не підписував ніяких попереджень про звільнення з посади, працює не за контрактом! Дякую)

Елена Бабенко
Права вихователя в дит. садку 

Яка освіта має бути у вихователя логопедичної групи? Чи має право завідувач перевести вихователя з логопедичної групи на звичайну, лише тому що вихователь вже 8 років пропрацювала, вже достатньо.

Валентин Чернецький
ПОСТАНОВА від 11 січня 2018 р. № 22 

Чи діє ПОСТАНОВА від 11 січня 2018 р. № 22 "Про підвищення оплати праці педагогічних працівників"у 2019 році

Я
Атестація, курси і навчання у міжкурсовий період 

Для проходження чергової атестації треба навчання на курсах. У міжкурсовий період я пройшла дистанційний тренінг для учителів математики "Удосконалення засобів навчання математики"на базі науково-дослідницької лабораторії математичної освіти Черкаського національного університету (150 годин/5 кредитів ЄКТС). Чи потрібно для проходження атестації їхати на навчання на курси у академію неперервної освіти?

Таня
Про прийняття на роботу вчителя-реабілітолога 

Підскажіть, будь ласка, чи правомірно прийняти на посаду вчителя-реабілітолога інклюзивно-ресурсного центру людину, яка має пед.освіту (вчитель укр.мови) та пройшла курси підвищення кваліфікації фахівців соціальної реабілітації дітей-інвалідів?

Аня Чернай
Чи може отримати догану, зменшення годин, звільнення за неучасть у педагогічному конкурсі цифрових ресурсів? 

Прошу пробачення за пiзню годину доби, але мені зле. Я працюю в освітньому закладі 10 років, працюю,на мою думку,добре: минулого року написала дві навчальні програми, які увійшли у збірнику програм і стали переможцями педагогічного конкурсу, мої діти неодноразово стають переможцями обласних, всеукраїнських і міжнародних конкурсів. Сталася так, що за браку часу (в добі лише 24години) , я не змогла прийняти участь у конкурсі цифрових ресурсів. Мене викликають до директора з цього приводу. Як мені бути? Якщо почнеться пресинг?догана? Чим мені захистити себе? Буду вдячна за пораду.

Viktoria Gaivoronska
Директор примушує проводити по суботам курси майбутніх першокласників 

Психолог, викладач англійської і вчитель молодших класів мають по суботам проводити курси майбутніх першокласників. Чи можна відмовитись? Чим аргументувать?

Оксана Божедарова
Чи має право особа з посвідкою про постійне місце проживання брати участь в конкурсі на керівника? 

Оособа народилася в Україні. На навчання виїждала до Росії в 1990 році, де була прописана у гуртожитку. У зв'язку з подіями 91 року залишилася грамодянкою Росії. з 1996 року постійно проживає не території України. У зв'язку з різними обаставинами особа не має можливості вже більше 20 років отримати громадянство України. Відповідно до Закону Країни про позашкільну освіту, обіймати посаду керівника закладу позашкільної освіти може лише громадянин України. Ми знаємо, що посвідка про постійне міце проживання прирівнює в правах особу з громадянином України. На сьогодня особа подала заяву на конкурс керівника закладу позашкільної освіти. Чи може вона бути призначеною на посаду керівника закладу в разі проходження конкурсу?

Ірина Чупилко
Педагогічне навантаження 

За тарифікацією маю навантаження 542 год. та 335 год. вакансій, які оплачуються щомісячно залежно від кількості годин. Чи вважається таке навантаження неповним? Як визначити тривалість робочого часу?

Ірина Чупилко
Робочий час і оплата праці 

Різне педагогічне навантаження передбачає різну оплату праці. Чи є правомірним рішення адміністрації закладу професійної освіти встановити однакову тривалість робочого часу для викладачів з навантаженням 720 і більше годин - 36 годин на тиждень? Тобто обов'язкова щоденна присутність на робочому місці з 8.00 до 15.30 (обідня перерва 15 хв.) незалежно від розкладу, планів індивідуальної та методичної роботи.

Ірина Чупилко
Робочий час і оплата праці 

Різне педагогічне навантаження передбачає різну оплату праці. Чи є правомірним рішення адміністрації закладу професійної освіти встановити однакову тривалість робочого часу для викладачів з навантаженням 720 і більше годин - 36 годин на тиждень? Тобто обов'язкова щоденна присутність на робочому місці з 8.00 до 15.30 (обідня перерва 15 хв.) незалежно від розкладу, планів індивідуальної та методичної роботи.

Сергій Осипенко
захист вчителя від дирекції 

Скажіть, будь ласка, чи має право директор школи викликати вчителя на килим, звинувачуючи його в тому, що він підписав відмову від участі в міжпредметній учнівській конференції, адже це прерогатива МАНу?Як захистити себе?