Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Вопросы
Надежда Фесенко
Психолого-педагогічний семінар 

Хто повинен готувати і проводити в школі психолого-педагогічний семінар? Школа малокомплектна , завуча немає

Taniya
Влаштуватися на работу вчителем математики та інформатики. 

Добрий день! Скажіть будь ласка, якщо я не працювала в школі 14 років, працювала в іншій сфері діяльності. До звільнення, працювала на посаді вчителя 5,5 років, з них 1,5 року була в декретній відпустці. Я можу повернутися працювати до школи вчителем? Дякую за відповідь.

Юлия
Що буде якщо вчитель не записує вчасно уроки у журналі. Крім зауваження. 

У школі є вчитель, який систематично не вносить запис у журнал, не виставляє оцінки. Робить це раз у місяць. Що за це може бути?

Tatyana Svetlova
завуч з методичної роботи кожного тижня збирає керівників МОШ 

Керівників МО школи на 45 хв. кожного тижня збирає завуч, начеб то для навчання. Це дійсно обов'язково? Мені ніколи з учнями займатися, нічого нового мені там не розповідають. Який закон це регулює?

Маряна Салій
Правильність оформлення. 

Доброго дня, підкажіть будь ласка як правильно взяти людину на роботу, він вчитель фізкультури, а директор хоче навантажити годинами педагога організатора, Чи так можна ? Чи краще за сумісництвом?

Ната
Контракт у школі 

Допоможіть! Мене взяли на роботу у школу на посаду вихователя по контракту з 28.09.2018-31.05.2019 року. Діло дійшло до відпустки. На що мені говорять, що я не маю право на відпустку. Мене звільнять за якоюсь статтею 31. І я отримаю компенсацію. І в мене буде перерив стажу. Скажіть, що це таке? Чи мають вони на це право? І мені дійсно не положена відпустка? Чим мені керуватися, якими документами?

Наташа
Два місяці вчителям не виплачують заробітню плату. Яка процедура страйку? 

Січень і лютий вчителям не виплачують зарплату. Налоги сплачують, заборгованість не показують. Ми хочемо страйкувати. Як це правильно зробити, щоб і самим не порушити Закон?

Ольга
дії класного керівника з попередження техніки безпеки 

Напроти школи відкрито продуктовий магазин.На великій перерві туди ідуть учні. 1.Чи має право класний керівник 5-11 класів забороняти відвідування магазину? 2. Які заходи з попередження техніки безпеки слід вжити? 3. Чи має право вимагати із батьків заяву з проханням дозволити дитині відвідувати магазин? Дякую. З нетерпінням чекаю на відповідь.

Тетяна Сметанюк
Вибір Типових освітніх програм НУШ 

Чи мають право вчителі початкових класів в НУШ змінювати Типову освітню програму з НУШ 1 на НУШ 2? Тобто, чи може 2 клас в НУШ здобувати освіту за Типовою освітньою програмою Шияна, а 1 клас - за Типовою освітньою програмою Савченко? Або навпаки. Дякую))

Tanya
Диплом??? 

Доброго дня! Чи можу я бути вчителем англійської мови, якщо у дипломі написано кваліфікація : «Викладач української мови і літератури, вчитель української мови і літератури, зарубіжної літератури». А в додатку до диплома у кваліфікації зазначено все те саме +вчитель англійської мови?!

natala
Про відвідування уроків адміністрацією та класним керівником . 

два роки працюю вчителем математики 10-11 класи .За два роки жоден керівник ,соціальний пелагог ,психолог ,класний керівник не відвідали жодного уроку математики в класах. Але постійно викликають на" ковер" з приводу низьких але відповідних рівню виконаних робіт оцінок. Зошити перевірени .В журналі все виставлено .Вимагаютьбільш високих оцінок. На моє зверненн відвідати уроки та перевірити підготовку учнів до уроків - ніякої реакції. Чи сьогодні адміністрація не ходить по урокам?

natala
Про скаргу на вчителя . 

Батько ,який був відсутній півроку у родині,написав скаргу на вчителя . Вчителя не ознайомили зі скаргою не провели жодного дослідження фактів представлнених у скаргі. Матір дитини працює у школі ,постійно була інформована про стан та результати навчання дитин. Жодної скарги не писала. Але адміністрація шантажує вчителя цією скаргою батка та вимагає звільнитися з роботи. Як себе захистити ?

natala
Про допуск до роботи вчителя. 

Вчитель поновився на посаді після відпустки по догляду за дитиною до 3-х років в травні місяці. .Не представив медичний огляд та заключення смотрової коміссії. Чи має право адміністрація школи не допустити його до виконання посадових обовязків Як бути?Яким документом регломентовано обовязкове представлення документів про медичний огляд.

natala
Про робочій день вчителя. 

За розкладом мала 6 уроків математики в пятницю. . За навантаженням 27 годин на тиждень .Інших оплачуваємих видів роботи за тарифікацією не мала . Уроки закінчилися в 14 годин . В 15 годин пішла з роботи. Неоплачувані консультації з предмету проводила у вівторок та четверг . Директор звінувачує в тому , що самовільно покинула робоче місце. ШКІЛЬНІ ЗАХОДИ НЕ ПЕРЕДБАЧАЛИСЯ. Чи правий директор?

natala
Про звільнення вчителя з рооти за результатами ЗНО. 

Директор школи вимагає написати заяву про звільнення з посади, тому що погані результати учнів ЗНО з предмету математика. Писали всі учні класу так "мотивував" директор. Для вступу необхідна була математика лише 3 учням з 14. У самого директора писали лише 3 учні історію. Математику 2 - не здолали поріг, 1 - підтвердив 10. Інші здолали поріг. Яким документом регламентовано таку причину звільнення?

natala
про обовязкове проведення консультацій для учнів після уроків 

В школі директор примушуе проводити консультації для учнів ,як додаткові індивідуальні заняття після уроків . В якому документі прописані таки вимоги ?Вимога стосується не всіх вчителів , а тільки вчителів предметів ДПА і ЗНО. Чи є це порушенням прав вчителя та учнів. ?

Валентина Паніотова
Відпустка 

Чи надається для написання магістерської роботи додаткова оплачувана відпустка вчителю,який навчається заочно?

Ольга Стасюк
Чи має право вчитель хімії відмовитись від лаборанта 

Моїм лаборантом працює людина з психологічними проблемами, у період весняних чи осінніх загострень хвороби, людина веде себе неадекватно, чи маю я право, як вчитель хімії відмовитись від лаборанта

Ira
Отпуск учителя 

Я работаю учителем, подскажите с какого числа я могу идти в отпуск?? Могу ли с 1 июня?

Тетяна Кіба
Чи можуть відрахувати гроші, якщо клас (5 учнів) був лише до 20 лютого? 

Працівники КРУ при перевірці звернули увагу,що 20 лютого 2016 року 2 учня 9 класу перейшли до іншої школи, залишилось троє. Вимагають повернути гроші за класне керівництво, перевірку зошитів, та за деякі години (за вибором директора!). Спочатку говорили за 3 місяці, а тепер з травня(враховуючи відпускні), тому що тоді відбулися зміни в тарифікації, в зв язку з підвищенням зарплати. Чи правомірні такі дії?