Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Вопросы
Раиса Кравчук
Дострокова пенсія 

Скільки років пед.стажу потрібно мати, щоб вийти на часткову пенсію? Дякую!

Наталия Максименко
Вікна-двері у розкладі учителя 

Доброго дня. На наступний навчальний рік маю 23,5 години (19,5 інформатики (6,7,8,10 класи) та 4 години природознавства у 5 класі). Чи має право заступник директора поставити в розкладі в один день 7 уроків+3 "вікна", та ще й при цьому усі уроки в різних класах?(наприклад: 10 клас, вікно, 10 клас, вікно, 8, 6, 7,вікно 5?). І така ситуація з "розірваними" паралелями кожного дня. При 23,5 годинах необхідно йти на роботу на 9 ранку і завершується робочий день не раніше,як о 16:15.

Микола Клімішин
Чи може бути класним керівником вчитель, який не має годин в даному класі? А також вчитель без педагогічного навантаження в школі? Дякую 

Чи може бути класним керівником вчитель, який не має годин в даному класі? А також вчитель без педагогічного навантаження в школі? Дякую

Павло Іванович
Педагогічне навантаження вчителя 

У кінці навчального року відбулася педрада, де ознайомили вчителів з педагогічним навантаженням на наступний навчальний рік. Директор школи сказала, що це є примірне навантаження і перед початком навчального року будуть зміни. Чи це відповідає закону?

Евгенія Андріївна
Навантаження після декретної відпустки 

Доброго дня!Перед декретної відпустки було навантаження 21год (початкові кл 2кл)+0.5 ст асистент вчителя! На яке навантаження маю право,хочу вийти достроково в свою паралель???І якщо не набереться кількість дітей,мені можуть відмовити в роботі?

Khrystya Kovalska
Чи має право завідувач прийняти дитину в 1,5 р в першу молодшу групу (3 р.ж.)? 

Чи має право завідувач приймати у першу молодшу групу дітей, які не досягли 2 річного віку, зокрема, діти 1,5 р, 1,7 р? Наш дошкільний заклад є ясла-садок. Перша молодша група для дітей 3 року життя

Людмила
Тижневе навантаження 

Доброго вечора! Порадьте, будь ласка, як мені бути і де шукати відповідей. Я вчитель української мови та літератури. Працюю в школі 7 років, два з яких-заступником з навчально-виховної роботи на 0.75, відповідно, й ставка вчителя - 0.75. На наступний навчальний рік я не хочу працювати заступником, а перейти лише на години вчителя. Але директор відмовляє мені у повній ставці, мотивуючи це тим, що я працювала на неповному навантаженні. Години на наступний рік є, але директор планує брати ще одну людину. Чи можна брати нового працівника, якщо є людина, тобто я, у якої неповна ставка? Директор так і каже: вам буде 13 годин. Підкажіть, будь ласка, чи можу я написати заяву про переведення на посаду вчителя з повним тижневим навантаженням? Чи правомірно те, що при наявності годин і працівника з неповним навантаженням, директор відмовляє у наданні повної ставки? Чи можу я з цього приводу звертатися в профспілку, у відділ освіти, чи це лише внутрішні справи? Буду дуже вдячна за роз'яснення та консультацію!

Olena Tyrtyshna
Які є важелі впливу на ЗДВР? 

Доброго дня. Я переселенка з Луганська, працюю у сільській школі протягом майже 3 років. Цього року наш ЗДВР поставила мене працювати у таборі. В травні нам було видано графік роботи, але ЗДВР там трохи наплутала час роботи, тож вона з одного одного боку виправила графік і роздрукувала з іншого боку листочка. Сьогодні вона на мене написала доповідну на ім'я директора, ніби я не з'явилася на роботу згідно з новим графіком роботи, з яким вона НІКОГО з вчителів не ознайомила. Я на роботі була присутня, крім роботи у таборі (куди я прийшла одразу після того, як мене про це повідомив інший вихователь мого загону) я ще провела консультацію перед іспитом, яки має відбутися наступного дня. На питання стосовно графіка ЗДВР почала відповідати мені грубо, після невдалих спроб дізнатися причини зміни графіку я повернулася до свого загону. Після цього ЗДВР написала на мене доповідну, де зазначено, що я взагалі не з'явилася на роботу. Під час написання пояснювальної записки, ЗДВР влетіла у кабінет директора, почала на мене тикати, кричати, що я поводжуся «па—луганскі», що усі її графіки(з її підписами, доречі) це якісь видумані папірці, які вона ніколи не бачила. Після цього вилаялася на мене та вилетіла з кабінету. Єдиний свідок цієї розмови — наш директор школи. У пояснювальній записці я записала і про поведінку ЗДВР. Після цього почула погрози від ЗДВР у свою адресу, що вона «поховає мене, влаштує «солодке» життя». Скажіть, які є важелі впливу на ЗДВР через булінг, сепаратизм?

Irina Trembovetskaya
Викладання інформатики в НУШ 

За фахом я викладач інфоматики. Працюю в початковій школі, викладаючи інформатику з 2004 року. Маю сертефікат про курсову перепідготовку для вчителів інформатики, що викладають у початковій школі. З наступного навчального року адміністрація намагається забрати в мене години інформатики у 2-х класах, мотичуючи це тим, що інформатика у НУШ ведеться тільки класоводом. Можна якось спростувати це твердження? Буду вдячна за посилання на нормативні документи. Що може підтвердти моє право на викладання інфоматики у класах НУШ? Дякую

Віта Іванова-Федоренко
??? 

В ОТГ 4 школи. Три школи І-ІІІ і одна -І-ІІ. Я працюю в школі І-ІІ ступеня, її планують закрити. У мене дитина- інвалід і я розлучена. Чи повинна забезпечити мене громада робочим місцем? Які я маю права? ДЯКУЮ

Nataliya
Що втрачає вчитель при виході з профспілки 

Добрий день. Чи має право вчитель вийти з профспілки і що він при цьому втрачає. Чи буде йому надаватися щорічна оплачувана відпустка і чи буде оплачуватися лікарняне. Дякую.

tysya
зміна класного керівника 

Добрий день! У нас така проблема, ще у другому класі наша вчителька пішла у декрет. Три місяці були заміни, багатьма вчителями. Навчання нуль. У третьому класі прийшла вчителька молода без досвіду але дуже добре справляється зі своїми обов'язками. Тепер керівництво хоче перевести її на перший клас, а нашим дітям дати іншу вчительку, яка вже на пенсії. Причину, яку називає директор школи батькам "Тому, що вчитель не хоче набирати перший клас, їй важко працювати по новому."Батьки звичайно категорично проти. Скажіть будь ласка чи в нормативно-правових документах є положення про призначення класних керівників і причини їх зміни? Чи можуть батьки спиратись на закон? Дякую

lakmila
Чекаю на відповідь.... 

Завуч у канікулярний час працює 8 годин (навантаження 1 ставка+14,5 годин) Завуч у канікулярний час працює 7 годин (навантаження 0,5 ставки +14,5 годин) Чому ?Де це прописано ? Підстава ?

Надія Татусь
Чи повинна я писати заяву у школі за власний рахунок, коли у мене є відгули? 

Я працюю щодня в пришкільному таборі .У мене є вихідний день.У цей день я пишу Зно, керівництво просить написати заяву за власний рахунок.Чи повинна я її писати.У свій вільний час я можу будь що робити?Чи Як?.

Nataliya
Хто може бути заступником директора 

Чи може бути заступником директора з навчально-виховної роботи людина, яка не має вищої освіти, має освіту бакалавр спеціальність інженер-лаборант в галузі біології і 1 рік педагогічного стажу, вчиться на 1 курсі університету на магістра.

Nataliya
Чи має право вчитель випивати в барі 

Чи має право вчитель або директор школи в позаурочний час сидіти в барі, розпиваючи спиртні напої на очах у дітей і батьків?

Таня Гризодуб
Контракт для вчителя 

Чи є закон про прийняття педагогів лише на контракт?Якщо контракт закінчується 10 серпня, з якого числа його можуть продовжити?

lakmila
Скільки часу я повинна працювати на канікулах ? 

Працюю заступником директора з виховної роботи на 0,5 ставки +маю14,5 годин .Години довантажені при тарифікації без договору.Скільки годин складає мій робочий день на канікулах ?

Наталия Божок
и мають пчи мають право забрати години в спеціаліста на користь старшого вчителя 

доброго дня! Я спеціаліст, маю диплом магістра української філології, вела українську мову в учнів із 5 класу. Тепер у 10 клас діти обрали поглиблене вивчення мови. У мене хочуть забрати цей клас, аргументуючи тим, що я як спеціаліст, який ще ні разу не атестувався не маю права викладати в профільному класі. Наступного року планую атестуватись. Чи правомірні дії директора?

KAT
Чи маю я право на 12 годин ? 

Доброго вечора! Дайте, будь ласка, своє бачення моєї проблеми. Хочу вашої поради, підказки чи допомоги. На роботу я прийшла в 2015 році вчителем початкових класів. Мала 12 годин фізкультури (з 1-4 клас по 3 години). Пропрацювавши рік , я пішла у відпустку по догляду за дитиною. З відпустки вийшла у 2018 році, в мене залишилося те саме навантаження (12 годин), але інші навчальні предмети. На наступний рік затверджують навантаження і мені пропонують тільки 4 години (християнської етики). Не розумію, де випаровуються ті години? Чому мені не хочуть віддати 12 год? Я не прошу класу чи повної ставки, я хочу, щоб мені віддали те, з чим я прийшла до школи. Я могла б цього року атестуватися, тільки питання :з чого? Як так тоді години були і наказ на постійне місце, а зараз -немає годин. Що мені робити? До кого звертатися?