Osvita.ua Вопросы Среднее образование Права учителя Чи має право вчитель використовувати методичний день на власний розсуд?
Вопрос и ответы на него

Чи має право вчитель використовувати методичний день на власний розсуд?

Патріот
Я маю методичний день, але не можу його використати на свій розсуд, бо адміністрація вимагає в цей день бути на роботі і займатись методичною роботою в школі. Чи правильно чинить адміністрація?

Вилен
Методичний день - це робочий день, коли вчитель займається підвищенням фахової майстерності. При цьому відповідно до ст. 55 ЗУ "Про освіту" педагогічні працівники мають право на підвищення кваліфікації, перепідготовку, вільний вибір змісту, програм, форм навчання, навчальних закладів, установ та організацій, що здійснюють підвищення кваліфікації і перепідготовку. Отже, вчитель вільно може обирати шляхи підвищення фахової майстерності, включаючи й вибір місця цієї підготовки (шкільна бібліотека, відкритий урок колеги, семінар в іншій школі, наукова бібліотека, інститут підвищення кваліфікації). Якщо ж адміністрація не дає реалізувати вчителю право на вільний вибір місця підвищення фахової майстерності, то вчитель може відмовитися від методичного дня і мати рівномірне навчальне навантаження впродовж робочого тижня.

Юлія Хайчіна
Методичний день не є для викладача додатковим вихідним днем. Адміністрація школи має право викликати викладача на роботу, якщо в його методичний день проводяться раніше сплановані заходи в училищі й поза ним, а викладач не має права відмовитись від проведення замін, поставлених у його методичний день.

Контроль дотримання режиму методичного дня

Контроль дотримання режиму методичного дня здійснюють заступник директора з навчально-методичної роботи та заступник директора з навчальної роботи, а саме:

- дають індивідуальні рекомендації викладачам із тем їх самоосвіти;
- допомагають у складанні індивідуальних програм самоосвіти;
- організовують та проводять діагностику результатів роботи викладачів і підвищення їх майстерності.
http://www.model.poltava.ua

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Osvita.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!