Вопрос и ответы на него

Чи маю я вичитувати години перед проходженням курсів фахової перепідготовки?

Irina Spiridonova
Я - вчитель історії та права, наступного року атестуюсь, а попередні курси підвищення кваліфікації маю пройти в цьому році. Вийшла з декретної відпустки на прохання адміністрації через відсутність спеціаліста в школі, моїй дитині 2,9 місяців. Але біда не тільки в цьому, маю навантаження 17,5 годин і заступник з навчально-виховної роботи вже зараз почала наставляти додаткові уроки з тієї причини, що я поїду на курси у квітні. Виходить, що у мене по 6 і 7 уроків щодня. В мене питання: чи є нормативно-правові документи, котрі регламентують ці питання і чи правомірною в даному випадку є поведінка заступника?

Володимир Мініч
Якщо оплачуваною самозаміною - так, якщо ж заміна неоплачувану - це незаконно. Тобто Ви маєте вичитувати стільки уроків, на скільки протарифіковані. Все, за понад цієї норми має оплачуватися заміною.

Irina Spiridonova
Завуч просто мотивує це тим, що я поїду на курси і буде відставання, що треба виконати програму. І зараз понаднормово вичитувати в тиждень зайвих 8 - 10 уроків.

Володимир Мініч
Її мотивація неправомірна. Вона залучає Вас до понадномової роботи, яка має бути оплачена. Виходів два: або Вас заміняє інший вчитель на час курсів, або Ви самі заміняєте свої уроки і Вам ця заміна оплачується. Все решта незаконно.

Irina Spiridonova
Дуже дякую)))

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua