Вопрос и ответы на него

Чи можу я вимагати години за спеціальністю?

Шаповалова
З 1993 до 2005 р. працювала у школі на посаді вчителя укр. мови та літератури,у 2005 р. вийшла у декретну відпустку,яка плавно перейшла в другу, а друга в третю( в останній була до 6-річного віку дитини).На даний момент маю приступити до роботи, але мені дали навантаження 18 годин російської мови ( це при тому, що 2 колеги мають по 1.5 ставки укр. мови та літератури і аж ніяк не збираються ділитися).Чи можу я вимагати годиниза фахом? Якщо ні, то в який термін треба пройти курси перепідготовки і чи не буде знижена категорія (попередня атестація була у 2003 р., категорія 2)? Щиро вдячна за відповідь!

Олекса Позняк
Навчіть російської так щоб жоден учень її не знав-наша відповідь окупантам!!!

Iryna Kotyk
чи є у Вас у дипломі вказано, що можете викладати російську? Взагалі то, якщо у школі є години понад ставку укр., то можна добиватись цих годин за фахом. Якщо викладатимете рос., то атестувати Вас мають з нуля, як вчителя російської. Курси після дикрету пройти треба обов'язково, відповідно до предмету, що викладаєте.

Шаповалова
Дякую за щирі відповіді! А ось у дипломі вказано, що я - вчитель української мови та літератури. Тепер же, дякуючи колегам, які зовсім не збираються ділитися годинами, муситиму починати все з нуля.Ось таку маю халепу...

Вилен (МОДЕРАТОР)
Категорія зберігається, а працювати варто за спеціальністю. Я працював у маленькій школі, де вчителі української мови паралельно викладали і російську мову в тих же класах, ніщо не заважає і в вашій школі зробити так, якщо немає російського мовника. При цьому в трудовій книжці писалося "учитель української мови та літератури".

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua