Вопрос и ответы на него

Чи може приймати ДПА з географії в 9 класі вчитель історик за дипломом?

Історик
Працюю вчителем історії та географії в малій сільській школі. Освіта- вчитель історії(географа в школі немає, я пройшов курси по географії). Чи можу я приймати ДПА в 9 класі з географії ? Чи потрібно запросити для цього вчителя географії з дипломом географа? Порадьте в якому документі це регламентовано. Дякую.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Ви призначені вчителем географії, от і приймайте. Ви маєте право викладати географію, адже пройшли курси, а право викладати передбачає і право оцінювати, в т.ч. і ДПА. А в чому проблема?

Історик
Дирекція вимагає запросити екзаменатором вчителя-географа з іншої школи. Допоможіть знайти як цю ситуацію регламентує закон. Хотілось би їм заперечити посилаючись на нормативні акти. Дякую.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Дійсно, таке трапляється, якщо, наприклад. у травні вчитель звільнився (пішла в декрет, поламала ногу) і до кінця навчального року НІХТО не викладає предмет (тобто вакансія) і немає фахівця, але ви маєте повне право приймати ДПА, оскільки призначені в цей клас постійним вчителем і пройшли курси підвищення кваліфікації з фаху, це абсолютно неприпустимі речі, оскільки в Положенні про ДПА зазначено, що

3.1. Державні атестаційні комісії створюються в навчальних закладах місцевими органами управління освітою не пізніше ніж за два тижні до початку атестації:

за освітній рівень базової загальної середньої освіти - у складі: голова (керівник навчального закладу або його заступник) та члени комісії: учитель, який викладає предмет у цьому класі, та вчитель цього самого циклу предметів.

Отже, Директор, ви (як вчитель) і вчитель біології (хімії, бізики) - це ваша комісія, як видно з документа, ніяких вимог щодо освіти вчителя не висувається, головне, щоб людина була призначена вчителем в цей клас.

Історик
Дякую за допомогу.

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua