Osvita.ua Вопросы Среднее образование Права учителя Чи можна надати частину щорічної відпуски під час навчального процесу7
Вопрос и ответы на него

Чи можна надати частину щорічної відпуски під час навчального процесу7

Віктор Кравчук
Чи має право директор школи надавати вчителю відпустку в рахунок чергової щорічної основної не під час літніх канікул? Відпустка короткотривала, не для санаторно-курортного лікування.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Має право, законодавством це не заборонено.

Віктор Кравчук
А якщо врахувати Постанову Кабміну від 14 квітня 1997 р. N 346 та Порядок надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, про те, що відпустка надається під час літніх канікул?

Вилен (МОДЕРАТОР)
А що ця Постанова містить заборону на надання відпустки в інший період?

Віктор Кравчук
У постанові прямо сказано - "... у період літніх канікул..."

Віктор Кравчук
Невдало записав посилання. У тексті "Порядку...", затвердженого вказаною постановою Кабміну, прямо сказано, що основна щорічна відпустка надається "у період літніх канікул"

DOCENT
Таж постанова визначає порядок поділу відпустки на частини:
"4. Перенесення щорічної основної відпустки, поділ її на
частини та відкликання з відпустки провадиться відповідно до умов,
передбачених статтями 11 та 12 Закону України "Про відпустки"
( 504/96-ВР ). Педагогічним і науково-педагогічним працівникам
невикористана частина щорічної основної відпустки, за умови її
поділу, повинна бути надана, як правило, в період літніх канікул,
а в окремих випадках, передбачених колективним договором, - в
інший канікулярний період."
А Закон Про відпустки:"
Стаття 12. Поділ щорічної відпустки на частини. Відкликання з
відпустки

Щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено
на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна
її частина становитиме не менше 14 календарних днів."

Віктор Кравчук
Дякую за оперативну реакцію. Проте, прошу звернути увагу на таке: запитання моє стосувалося відпустки по-перше, в рахунок чергової основної (а не невикористаної її частини), по-друге, у п. 4 постанови зазначено, що невикористана частина відпустки надається тільки під час літніх канікул або, якщо це передбачено колективним договором, в інший канікулярний час. Тобто в навчальний час таку відпустку надавати не можна? На мою думку, в Законі про відпустки через те й передбачено регулювання питання відпусток педагогічним працівникам окремою постановою Кабміну, що наші відпустки мають специфічні особливості (такою особливістю є визначеність в терміні надання щорічних відпусток - період літніх канікул, чи інший канікулярний період)

DOCENT
Ви звертаєтесь з проханням до керівництва поділити свою чергову щорічну відпустку на частини. Якщо графік навчального процесу дозволяє, ваше прохання буде задоволено. І Ви зможете використати першу частину з тією метою, яка Вас цікавить.

Вилен (МОДЕРАТОР)
А чим викликано запитання?

Віктор Кравчук
Я директор гімназії. Із заявою про відпустку (два дні) в рахунок профвідпустки звернулася вчителька. Я розумію, що дозволити або не дозволити таку відпустку має директор виходячи з потреб навчально-виховного процесу. Але уважно прочитавши Закон про відпустки і відповідну постанову Кабміну мене зацікавило питання, чи взагалі вправі директор надавати таку відпуску і чи не знайдеться перевіряючий, який звинуватить мене в незнанні законодавства і перевищенні службових повноважень? Правду кажучи, відповіді мене не переконали в протилежному.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Справа ваша, ви директор - вам і рішення приймати. Проте чинним законодавством не передбачено санкцій до керівника, який надав два дні відпустки працівнику під час навчального року. Так само немає і заборони на такі дії.

Степан Мелих
Доброго дня. Я викладач, звернувся з проханням надати чергову відпустку раніше. Керівник не проти та виникає питання, що я повинен робити літом, звідки оплачувати мені заробітну плату, моє прохання зависло. Чи можна вирішити це питання в плані роботи вчителя під час літніх канікул та оплати праці. Дякубю

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!