Вопрос и ответы на него

Які особливості роботи вчителя початкових класів?

ЛанаНа
Прошу відповісти на такі питання:
1. У вчителя початкових класів немає першого уроку. Чи повинен він бути присутнім в школі на 8 – 15 ранку? Якщо ні, то хто приймає дітей і несе за них відповідальність?
2. Чи може вчитель початкових класів піти зі школи, якщо в нього немає останнього уроку в його класі, після проведення своїх уроків.
3. Хто несе за відповідальність за дітей на перерві після уроку фізкультури?
4. Хто повинен виводити дітей зі школи, коли останній урок не у класовода?
5. За скільки хвилин до початку уроку повинен бути вчитель в школі?
Дякую.

Маша
Ви отримуете надбавку за те що є класоводом, тому ви маєте відпрацювати не лише своє навантаження. Якщо ви так не бажаєте бачити "своїх дітей" та хвилютесь щоб не перепрацювати можливо ви обрали не ту професію.

Вилен (МОДЕРАТОР)
1. Так
2. Ні
3. Класовод.
4. Класовод.
5. За 15, тобто о 8.15

Абсолютно не можу погодитись з позицією: "Ви отримуете надбавку за те що є класоводом, тому ви маєте відпрацювати не лише своє навантаження. Якщо ви так не бажаєте бачити "своїх дітей" та хвилютесь щоб не перепрацювати можливо ви обрали не ту професію". Адже питання не в тому, бажаєте ви бачити "своїх" дітей чи "в правильності обраної професії", а в тому, що у класовода не з його вини може бути навантаження лише 13 годин, а знаходитись у школі він повинен 5 днів на тиждень з 8.15 до 13.00, і говорити про доплату за класне керівництво в даному випадку просто некоректно, бо вона складає 20%, тобто менше, ніж у класних керівників старшої школи, а роботи з класом у рази більше. Я не знаю більш відданіших педагогів, ніж учителя початкових класів. Низький їм уклін.

ЛанаНа
Дякую Вам, Вилен. Справа не в "щоб не перепрацювати". Просто вчителі предметники отримують таку саму зарплату, а відповідальності не несуть. Провели урок і "До побачення". Але ще раз дякую за відповідь.

Маша
У п. 1 ст. 25 Закону України «Про загальну середню освіту» зазначено: «Педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу і форми власності — час, призначений для здійснення навчально-виховного процесу. Тижневе педагогічне навантаження вчителя визначає розмір ставки заробітної плати, а також час, який він має витрачати на здійснення навчально-виховного процесу, тобто кількість проведених протягом тижня уроків. При цьому не нормується підготовча, виховна, методична, організаційно-педагогічна та інша робота, від якої значною мірою залежить формування особистості учня і на яку припадає чималий обсяг робочого часу педагога. Підготовка до уроків, класне керівництво, перевірка зошитів, завідування майстернями, навчальними кабінетами, навчально-дослідними ділянками, індивідуальна, позакласна робота з учнями, робота з батьками, робота в комісіях та методоб'єднаннях — ось далеко не повний перелік невнормованих видів педагогічної діяльності.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Маша, вы, наверное, не понимаете сути поставленного вопроса и не работаете учителем младших классов.

Вилен (МОДЕРАТОР)
ЛанаНа, прекрасно понимаю ваше состояние. Когда-то я тоже работал учителем младших классов и мне очень нравилось, НО все то, о чем вы пишите, было ОДНОЙ из причин перейти в старшую школу: ведь учитель старших классов может ставку получать, работая 3 дня в неделю, а учитель младших классов всегда работает 5 дней в неделю и не всегда при этом имеет ставку.

Маша
С уважением отношусь ко всем учителям, с профессиональным вас праздником.

ЛанаНа
Ще раз дякую Вам, Вилен. Ви озвучуєте думки дуже багатьох вчителів початкових класів. Адже немало так і працює: не маючи ставки, або маючи голі 18 год. ми працюємо 25-30 год. на тиждень в школі і необмежений час вдома

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua