Osvita.ua Вопросы Среднее образование Права учителя
Вопросы
Світлана
Як має проходити методичний день? *

Доброго дня! Я працюю вчителем української мови та літератури в школі та маю лише 14 год педагогічного навантаження (за власним бажанням). Я працюю 3 дні на тиждень в закладі. Чи є нормативний документ, в якому вказано, що 2 дні (методичні дні), коли в мене немає взагалі уроків маю обов'язково бути на місці роботи? Якщо так- дайте, будь ласка, посилання на даний нормативний документ. Дякую

Юля Марієн-Година
Чи обов'язково я маю писати розгорнуті плани-конспекти уроків від руки на кожен день? *

Чи можна подавати удрукованому вигяді конспекти? Хто їх має перевіряти? І чи це пов'язано з регіональними відділами освіти, адже нам сказали писати вручну, а от у сусідньому районі дозволили друкувати? Була б вдячна за обгрунтовану і підтверджену якимись конкретними даними відповідь.

Vikusya Kusch
Коли обідати вчителю? *

Дуже часто ми чуємо від адміністрації- ви не маєте права їсти з дітьми у їдальні, навіть до туалету повинні ходити після уроків..Я вважаю, що це не правильно, адже я не хочу псувати власне здоров'я, але як це довести адміністрації?

Я ВикториЯ
Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного? *

Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного ? (Маю на увазі не урочисту частину, а подальше святкування). Чи зобов'язаний классний керівник бути присутнім на цьому святкуванні?

Алла Коноваленко
Чи можуть у мене забрати години? *

На даний час у мене 13,7 год навантаження, скажіть будь ласка чи можуть без мого дозволу забрати в мене 2.1 год для навантаження іншого вчителя?

Инна Боброва
Как происходит распределение педнагрузки? *

При распределении педагогической нагрузки продолжающий работать учитель-пенсионер пользуется равными правами с учителями-НЕпенсионерами?

Ole4k@
Имеют ли право родители и администрация посещать уроки? *

Чи мають право батьки вимагати постійного відвідування уроків? І яким чином можна їм це заборонити?

Лариса Єсипенко
. 

В школі працює вчителем хімії та біології жінка, яка закінчила Державний вищий навчальний заклад. Спеціальність за дипломом інженер-дослідник, інженер-технолог (хімічні технології). Чи можуть її звільнити так як вона не має пед. освіти? Хоча в місті Дніпро в школах працють її сокурсники і таких проблем не мають? Вона кваліфікований викладач і добре знає свій предмет.

Виктория Ломова
Чи може адміністрація школи забирати комп'ютери з каб. інформатики? 

Чи є правомірним рішення адміністрації школи (яке ніде не фіксується, а зав. каб. просто ставлять перед фактом) забирати комп'ютери з каб. інформатики, наприклад для секретаря чи для когось і завучів?

Helen Stopkevigh
анкетування батьків щодо оцінки роботи навчального закладу... 

анкетування батьків щодо оцінки роботи навчального закладу

vikvik
обов'язок навчатися 

Який закон регулює обов'язок учня ходити до школи,відповідальність батьків за дії своєї дитини(до якого віку)?

Elena Chuenko
Чи може дирекція школи без моєї згоди забрати в мене мої години? 

В цьому році у мене 20 годин, а в колезі 14 (3 години забрали з-за ініціативи батьків за обзивання дітей, дали догану). Директор школи мене попередила, на наступний навчальний рік години поділить навпіл. Чи може дирекція школи без моєї згоди забрати в мене мої години? На роботу була прийнята на повну ставку. Колезі 60 років. Мені 40р.

Виктория Ломова
Хто має займатися шкільною базою ІСУО? 

Хто має займатися створенням бази учнів та вчителів, оформлювати звіти ІСУО? Чи має це якось оплачуватись? І якщо я не підписувала жодного документу, чи можуть мене змусити це робити тільки через те, що я "добре знаю комп'ютер" (я - вчитель інформатики)? А навіщо тоді секретар у школі? Для мене та моїх колег з інших шкіл це питання відкрите і потребує відповіді. Дякую кожному, хто допоможе розібратись!

ВПК Стрий
Обов'язки вчителя поч класах 

В нашій школі у початківців нема вихідних днів і навантаження 18-19 год.Відповідно на канікулах ,хто має методичні дні - не йде,а ми день в день, бо у нас нема методичного дня.Ми ходим в канікулярний період щодень 18:5=3,6 год .А вчителі -предметники 3 дні з навантаженням з факультативами 21 год( на канікулах).Чому наказані початківці?Хіба так повинно бути?

ВПК Стрий
Обов'язки класовода поч. класів 

Добрий вечір!наша директор вимагає бути присутніми класоводам на загально шкільній лінійці,чи це обов'язково?Ще вона вимагає від нас відвідувати свята,в яких беруть учні школи,котрі проходять в неділю.Чи це правомірно?

Оксана
Про гарантії Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" 

Доброго дня. Дякую за оперативну відповідь. Але як у такому випадку розуміти наступне (цитую відповідь на запитання іншої людини про ті ж профспілки, тому беру в лапки)? "Відповідно до ст. 5 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (далі - Закон), належність або неналежність до профспілок не тягне за собою будь-яких обмежень трудових, соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод громадян, гарантованих Конституцією України, іншими законами України. Забороняється будь-яке обмеження прав чи встановлення переваг при укладанні, зміні або припиненні трудового договору у зв'язку з належністю або неналежністю до профспілок чи певної профспілки, вступом до неї або виходом із неї. Згідно з ч. 2 ст. 19 Закону, у питаннях колективних інтересів працівників профспілки, їх об'єднання здійснюють представництво та захист інтересів працівників незалежно від їх членства у профспілках". Я Вас вже замучила нашими запитаннями (задаю їх від імені багатьох людей), але ми хочемо знайти істину. Чекаю на відповідь і щиро дякую.

Оксана
Преміювання і роль у цьому профспілки 

Доброго вечора. Скажіть, будь ласка, шкільний колективний договір заключений із профспілковим комітетом. Частина людей вийшла із профспілки. Преміювання працівників завжди погоджується із профспілкою. Голова районної профспілки сказав погоджувати лише членам профспілки. Це правильно чи ні? Якщо правильно, то з ким адміністрації погоджувати преміювання тим, хто не є членом даної організації? Очікую швидкої та вичерпної відповіді. Щиро дякую.

Татьяна
Підкажіть ,як можна захистити вчителя та дітей від утиску з боку директора школи 

Підкажіть ,як можна захистити вчителя та дітей від утиску з боку директора школи.Тривалий час нашим дітям зривають уроки,порушуючи їх конституційне право на навчання ,вчителя доводять до стану звільнення "за власним бажанням ",на батьківських зборах до батьків та вчителя з боку директора виявлена явна неповага ,на вчителя після цього пишуться догани на підставі ,що одні з батьківські зборів проведені під час уроку дитини яка знаходиться на офіційному лікарняному (мама також була присутня на цих зборах) та на підставі лікарняного дитини ,яка всеж таки відвідувала навчальний заклад та була присутня на уроках цього викладача ,що відображено в щоденнику та підтвердженно батьками дитини.Директор та її приспішники хочуть повністю звільнити викладача ,мабудь для когось більш їм цікавого.Підкажіть будьласка в нас чуйний гарний вчитель ,фахівець своєї справи ,як нам захищатися.За цей рік діти спустилися в навчання завдяки цьому конфлікту навколо них та їх вчителя,якому нанесена шкода ділової репутації.ДОПОМОЖІТЬ

Настюха
Освіта магістра 

Чи можу я працювати з дипломом магістра у коледжі.... За освітою я викладач педагогіки і методики... Початкова освіта...

Юра Горецкий
відпустка за свій рахунок під час курсів підвищення кваліфікації 

Заставляють писати відпустку за свій рахунок під час курсів підвищення кваліфікації. Зрозуміло, що це не правомірно. Куди можна звернутись?

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Osvita.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!