Osvita.ua Вопросы Среднее образование Права учителя
Вопросы
Світлана
Як має проходити методичний день? *

Доброго дня! Я працюю вчителем української мови та літератури в школі та маю лише 14 год педагогічного навантаження (за власним бажанням). Я працюю 3 дні на тиждень в закладі. Чи є нормативний документ, в якому вказано, що 2 дні (методичні дні), коли в мене немає взагалі уроків маю обов'язково бути на місці роботи? Якщо так- дайте, будь ласка, посилання на даний нормативний документ. Дякую

Юля Марієн-Година
Чи обов'язково я маю писати розгорнуті плани-конспекти уроків від руки на кожен день? *

Чи можна подавати удрукованому вигяді конспекти? Хто їх має перевіряти? І чи це пов'язано з регіональними відділами освіти, адже нам сказали писати вручну, а от у сусідньому районі дозволили друкувати? Була б вдячна за обгрунтовану і підтверджену якимись конкретними даними відповідь.

Vikusya Kusch
Коли обідати вчителю? *

Дуже часто ми чуємо від адміністрації- ви не маєте права їсти з дітьми у їдальні, навіть до туалету повинні ходити після уроків..Я вважаю, що це не правильно, адже я не хочу псувати власне здоров'я, але як це довести адміністрації?

Я ВикториЯ
Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного? *

Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного ? (Маю на увазі не урочисту частину, а подальше святкування). Чи зобов'язаний классний керівник бути присутнім на цьому святкуванні?

Алла Коноваленко
Чи можуть у мене забрати години? *

На даний час у мене 13,7 год навантаження, скажіть будь ласка чи можуть без мого дозволу забрати в мене 2.1 год для навантаження іншого вчителя?

Инна Боброва
Как происходит распределение педнагрузки? *

При распределении педагогической нагрузки продолжающий работать учитель-пенсионер пользуется равными правами с учителями-НЕпенсионерами?

Ole4k@
Имеют ли право родители и администрация посещать уроки? *

Чи мають право батьки вимагати постійного відвідування уроків? І яким чином можна їм це заборонити?

Леся
Чи має право брати 1 клас вчитель,який пройшов тільки онлайн-курси на EdEra? 

Добрий день! Чи може набирати 1 клас у вересні 2018 р. вчитель,який пройшов тільки онлайн-навчання на EdEra,а очну сесію буде проходити у вересні?

Anastasia Vygovska
Як звільнитись під час відпустки за власним бажанням через порушення керівництвом трудового законодавства. 

Доброго ранку.Працюю вчителем з 1990 р. (дата народження - 18.10.62 р.) прийнята з повним тижневим навантаженням.Вища категорія,маю призерів 3-го етапу олімпіад (в цьому році-2) Зі мною працює 2 пенсіонери (1- взятий на роботу з неповним тинжневим навантаженням) і завуч з виховної роботи. Запропонували попереднє навантаження 16 годин яке я не підписала і на момент виходу у відпустку нічого конкретного не запропонували (відпустка з 21 червня 2018). В наявності маємо 52 год. Т.Ч. на 21.07.18 р. я не підписала попереднє навантаження. Розуміючи що мої права не будуть захищені навіть коли до виходу на пенсію за віком залишається 4 роки я вирішила звільнитись для виходу на пенсію за вислугою років. Ситуація дуже складна ще й тому що одна моя колега -завуч-донька гол.бугалтера управління освіти,інша-подруга керівника управління освіти. Прошу порадити: 1.Як звільнитись під час відрустки; 2.За вланим бажанням в звязку з виходом на пенсію чи за згодою сторін; 3.Чи будуть вихідні виплати; 4.Чи можливо звільнитись за власним бажанням через порушення керівництвом тудового законодавства.??? (якщо є підстави).

Оксана Лафенко
Що робити вчителю сільської школи? 

Ситуація більш ніж плачуща. У нашому селі малокомплектна школа, а у сусідньому селі створено (без погодження і відома Районної ради) опорний навчальний заклад з легкої подачі відділу освіти, яким керує людина, яка жодного дня не працювала в школі (соціальний педагог). У цьому навчальному році до першого класу повинно було прийти 8 учнів, а до 5 класу - 7 учнів. Але за спільними зусиллями відділу освіти та директора Опорного закладу батьків цих дітей переконали не йти у свою сільську школу, а в сусіднє село до Опорного закладу і вчителі залишилися без роботи. Заввідділом освіти передала (не викликала на розмову, а через вчителя 1 класу цього ж Опорного закладу) вчителю 1 класу (до речі людина пройшла підготовчі курси НУШ та щойно атестувалась на вищу категорію і має стажу понад 30 років), щоб та розраховувалась. Директор не місцевий і не зацікавлений у збереженні школи. Що робити?

Анатолій
Перевід з посади директора на посаду вчителя 

Як перевестись з посади директора школи на посаду вчителя

Людмила Свириденко
Атестація і право викладання предмета 

Доброго дня. У 2006 отримала вищу освіту за спеціальністю вчитель початкових класів. Зараз отримую 2гу вищу освіту за спеціальністю вчитель англійської мови та зарубіжної літератури.закінчила 3 курс....чи маю я право викладати англійську мову у всіх класах (чи мені ще буде потрібно отримати спеціальність вчитель англійської мови в початковій школі??)...і чи маю я право зразу після закінчення навчання атестуватися на 1 категорію? Заздалегідь дякую за відповідь!

Я
Педагогчне навантаження 

У червні перед відпусткою я була ознайомлена під розпис з педагогічним навантаженням на слідуючий рік: 24 навчальні год. На даний час у школу беруть вчителем людину з двома курсами університету. Чи має право директор школи зменшити моє педнавантаження, чи правомірним буде перерозподіл годин?

Люся
скорочення посади вчителя -логопеда 

Чому скорочують посаду вчителя-логопеда при відділі освіти в зв'язку зі створенням інклюзивного центру? А як інші діти які потребують допомоги логопеда в звичайній школі?????

Tatyana Cherna
Відпустка 

Скажіть будь ласка, до кого звертатись, коли під час відпустки викликають на проведення профорієнтаційної роботи і погрожують зменшенням педнавантаження до 1/2 ставки?

Tatyana Palayda
Працевлаштування 

Чи має право на працевлаштування в заклад освіти педагог громадянин Росії, який має посвідку про тимчасове проживання в Україні, прописку, ІНН України?

Uliana Kordysh
Чи можна мати класне керівництво суміснику 

Чи можна мати класне керівництво, якщо я маю чверть ставки годин в НЗ але основна робота (внутрішнє сумісництво) лаборант в цьому ж закладі? Дякую

Наталія
звільнення педпрацівників при зміні робртрдавця 

Відповідно до ЗУ "Про освіту" роботодавцем для педагогів став директор школи. Чи повинен відділ освіти, попередній роботодавець, звільнити педагогів, а директор школи прийняти їх на роботу? Який запис робиться в трудовій книжці?

Олена Морська
вибір типової програми НУШ 

Більшість вчителів школи вибирає програму Савченко. Чи можу я сама працювати за Шияном?

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!