Osvita.ua Вопросы Среднее образование Права учителя
Вопросы
Світлана
Як має проходити методичний день? *

Доброго дня! Я працюю вчителем української мови та літератури в школі та маю лише 14 год педагогічного навантаження (за власним бажанням). Я працюю 3 дні на тиждень в закладі. Чи є нормативний документ, в якому вказано, що 2 дні (методичні дні), коли в мене немає взагалі уроків маю обов'язково бути на місці роботи? Якщо так- дайте, будь ласка, посилання на даний нормативний документ. Дякую

Юля Марієн-Година
Чи обов'язково я маю писати розгорнуті плани-конспекти уроків від руки на кожен день? *

Чи можна подавати удрукованому вигяді конспекти? Хто їх має перевіряти? І чи це пов'язано з регіональними відділами освіти, адже нам сказали писати вручну, а от у сусідньому районі дозволили друкувати? Була б вдячна за обгрунтовану і підтверджену якимись конкретними даними відповідь.

Vikusya Kusch
Коли обідати вчителю? *

Дуже часто ми чуємо від адміністрації- ви не маєте права їсти з дітьми у їдальні, навіть до туалету повинні ходити після уроків..Я вважаю, що це не правильно, адже я не хочу псувати власне здоров'я, але як це довести адміністрації?

Я ВикториЯ
Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного? *

Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного ? (Маю на увазі не урочисту частину, а подальше святкування). Чи зобов'язаний классний керівник бути присутнім на цьому святкуванні?

Алла Коноваленко
Чи можуть у мене забрати години? *

На даний час у мене 13,7 год навантаження, скажіть будь ласка чи можуть без мого дозволу забрати в мене 2.1 год для навантаження іншого вчителя?

Инна Боброва
Как происходит распределение педнагрузки? *

При распределении педагогической нагрузки продолжающий работать учитель-пенсионер пользуется равными правами с учителями-НЕпенсионерами?

Ole4k@
Имеют ли право родители и администрация посещать уроки? *

Чи мають право батьки вимагати постійного відвідування уроків? І яким чином можна їм це заборонити?

Nika
Тарификация 

Предвательная тарификация :уроки физкультуры.Коллеге 18 часов а мне 6...Причина наличие несовершеннолетних детей,у меня больше стаж и есть второй диплом который даёт право вести урок ЛФК....учитываются ли эти вещи на тарификации?Ещё один вопрос как без меня можно распределять мои часы?

Nika
Предварительная тарификация 

Два учителя приняты на ставку.Предварительная тарификация с учётом того что 24 часа на на двоих проведена 18 и 6 часов..Существует ли приоритет у кого либо из педагогов если часов не хватает?У меня больший стаж а у напарницы по предмету несовершеннолетний ребёнок...Где можно ознакомиться с документом?Я вынуждена была подписать чтобы меня не сократили...правильно ли поступила администрация...Предмет один.

Надія Бойко
Чи можуть вчителя примусити взяти класне керівництво без його згоди? 

Чи можуть вчителя примусити взяти класне керівництво без його згоди?

Надія Бойко
Чи може директор школи змусити учителя викладати німецьку мову? 

Я - вчитель англійської та німецької мов. В школу, де працюю вже більше 8 років (при загальному педстажі понад 10 років), була прийнята, як вчитель АНГЛІЙСЬКОЇ мови. Вже маю вищу категорію. Німецьку викладала 6 років тому, перед дикретною відпусткою, в класі, який обрав англійську мову, як профільний предмет, а німецька надавалась їм, як друга іноземна мова і вивчалась с самих азів 2 роки. Учні отримували лише елементарні знання з предмету. Тепер в школі було вирішено ввести німецьку мову, як другу іноземну, з 5 класу, а фахівців в нас лише двоє, і то, німецька в дипломі стоїть, як друга іноземна. Виходить тепер часи англійської роздаються між всіма вчителями, а ми отримуватимемо в першу чергу німецьку, а англійську - те, що залишилось. Вільно оперувати німецькою я не можу, недостатньо знань та практики. Як вчитель англійської мови, брала участь в різноманітних конкурсах і навіть увійшла в п'ятірку фіналістів нашої області, хоча працюю в провінційній школі без поглибленого вивчення іноземних мов. Сама виховую малолітню дитину і змінювати місце роботи - проблематично для мене. Брати години німецької і перенавчатись, виховуючи малолітню дитину, це кабала на все життя! Чи є законні методи, статті, якими я можу апелювати, щоб захистити себе?

УЧИТЕЛЬ
знову про мову 

Згідно Закону про освіту (ст.33 Освітня програма), наказу МОНУ № 405 від 20.04.2018 «Про затвердження Типової освітньої програми закладів середньої загальної освіти ІІ ст..» обираємо таблицю 12 , де є мова корінного народу, національної меншини ( і є пояснення, які це мови, серед них і російська мова): Навчальний план закладів загальної середньої освіти з українською мовою навчання і вивченням мови корінного народу, національної меншини**** Освітні галузі Предмети Кількість годин на тиждень у класах 5 6 7 8 9 Мови і літератури Українська мова 3,5 3,5 2,5 2 2 Українська література 2 2 2 2 2 Іноземна мова 3 2 2 2 2 Мова корінного народу, національної меншини 2 2 2 2 2 Зарубіжна література 2 2 2 2 2 **** Болгарської, вірменської, гагаузької, івриту, корейської, кримськотатарської, молдовської, німецької, новогрецької, польської, російської, румунської, словацької, угорської (за необхідності – й інших мов) Директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Ю. Г. Кононенко Аргументи органів влади такі: на території нашої громади не зареєстровані нацменшини(по-перше), а кого вважати"корінним народом" (як зазначено у навчальному плані), ще не визначилися...Тому виникає непорозуміння. Чи повинні якось реєструватися нацменшини? Який документ треба знати нам, філологам,щоб упевнитися, що мова російська не має «права» вивчатися на певних територіях України? Чи, можливо, такі документи надумані?

Олеся
Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, з таким питанням.20 років тому я була прийнята на посаду вчителя у загальноосвітній навчальний за... 

Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, з таким питанням.20 років тому я була прийнята на посаду вчителя у загальноосвітній навчальний заклад на неповне тижневе навантаження. Надалі протягом років своєї діяльності у школі я вже працювала на повну ставку, але та заява зберігається і директор погрожує, що не дасть мені ставку, а візьме на роботу ще одну людину. При цьому годин вистачає, щоб я мала повне тижне навантаження. Я маю звання « старший вчитель», мої учні неодноразово займали призові місця на міських олімпіадах, маю друковані праці, брала активну участь у педагогічних заходах тощо. Чи правомірними будуть такі дії директора щодо мене? Дякую

Alisa
Право викладати анг.мову в 5-9 кл. 

Чи можу я викладати анг.мову в 5-9 кл.? Закінчила коледж та університет (спеціаліст) - Вчитель анг. мови і літератури в поч.класах.

Стас Рябов
Працевлаштування вчителем 

В цьому році я закінчую коледж з дипломом молодший спеціаліст з права, могу я працювати у школі вчителем з права? Якщо так, то тільки з права чи ще з історії?

УЧИТЕЛЬ
предмет "російська мова"- є!?? 

Згідно таблиці 12 Навчального плану закладів загальної середньої освіти з українською мовою навчання і вивченням мови корінного народу, національної меншини**** на 2018- 2019 н.р. предмет «Російська мова» передбачений. Наш навчальний заклад має кваліфікованих фахівців, результати обласного та вище рівнів.А управління освіти рекомендує вивчати рос. мову факультативно.Проблема стосується й інших філологів міста, які можуть залишитися без роботи. Учні бажають учити цей предмет, а ми- учителі російської мови, допомагаємо їм в умовах білігвізму вивчати як рідну мову, так і російську. Чи може управління освіти заборонити вибір предмету?чи не перегинає наша влада? Учитель вищої категорії Пашкевич В.М., м. Лиман Донецької області

Elena Tsymbaliuk
Директорські контрольні роботи в початковій школі 

Скажіть, будь ласка! Чи має право заступник директора з навчально - виховної роботи в початковій школі складати самостійно завдання на директорську контрольну роботу з англійської мови, якщо він не є спеціаліст з даного предмету? І чи має право учитель англійської мови запропонувати замінити завдання, якщо вони не відповідають вимогам?

Александр Щербак
Що має робити вчитель ? 

Що має робити вчитель, який рік-два викладає предмет у класі, але оцінки у дітей були раніше завищеними, діти не мають базових знань з початкових класів, проте батьки не бажають слухати пояснення, і кажуть що теперішній вчитель - поганий ?

Natalija
Вчитель має право на повне педнавантаження(18 годин).А як бути ,коли у школі на двох вчителів лише 15 годин? 

Чи повинно у даному випадку проводитись скорочення та яке правове підгрунтя для цього є? Запитую,бо на маю 9 годин тижневого навантаження (6 годин у вчителя-пенсіонера),а проводити скорочення адміністрація школи відмовляється.

Ліана Хоменко
Чи може вчитель підвищувати оцінки ??? 

Чи може вчитель підвищувати оцінки, якщо дитина пропустила 3 тижні??? Ми писали контрольну роботу з біології коли сказали результати наш класний керівник зайшов до класної кімнати. Потім вчителі почали говорити про ту дівчину і казали, що вона пропустила і ви поставте їй нормальну оцінку. Нам в класі коли виголошували оцінки то оцінку тої дівчини не озвучили і сказали, що погана. Поясніть будь ласка чи можна так робити на мою думку винна та дівчинка, адже вона пропустила і повинна була наздогнати. Чекаю відповіді.

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!