Osvita.ua Вопросы Среднее образование Права учителя
Вопросы
Світлана
Як має проходити методичний день? *

Доброго дня! Я працюю вчителем української мови та літератури в школі та маю лише 14 год педагогічного навантаження (за власним бажанням). Я працюю 3 дні на тиждень в закладі. Чи є нормативний документ, в якому вказано, що 2 дні (методичні дні), коли в мене немає взагалі уроків маю обов'язково бути на місці роботи? Якщо так- дайте, будь ласка, посилання на даний нормативний документ. Дякую

Юля Марієн-Година
Чи обов'язково я маю писати розгорнуті плани-конспекти уроків від руки на кожен день? *

Чи можна подавати удрукованому вигяді конспекти? Хто їх має перевіряти? І чи це пов'язано з регіональними відділами освіти, адже нам сказали писати вручну, а от у сусідньому районі дозволили друкувати? Була б вдячна за обгрунтовану і підтверджену якимись конкретними даними відповідь.

Vikusya Kusch
Коли обідати вчителю? *

Дуже часто ми чуємо від адміністрації- ви не маєте права їсти з дітьми у їдальні, навіть до туалету повинні ходити після уроків..Я вважаю, що це не правильно, адже я не хочу псувати власне здоров'я, але як це довести адміністрації?

Я ВикториЯ
Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного? *

Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного ? (Маю на увазі не урочисту частину, а подальше святкування). Чи зобов'язаний классний керівник бути присутнім на цьому святкуванні?

Алла Коноваленко
Чи можуть у мене забрати години? *

На даний час у мене 13,7 год навантаження, скажіть будь ласка чи можуть без мого дозволу забрати в мене 2.1 год для навантаження іншого вчителя?

Инна Боброва
Как происходит распределение педнагрузки? *

При распределении педагогической нагрузки продолжающий работать учитель-пенсионер пользуется равными правами с учителями-НЕпенсионерами?

Ole4k@
Имеют ли право родители и администрация посещать уроки? *

Чи мають право батьки вимагати постійного відвідування уроків? І яким чином можна їм це заборонити?

masterosv
Наказ на другий предмет 

Доброго дня ! Я – вчитель фізики та інформатики Новоселицької ЗОШ І-ІІІ ст. Міжгірської районної ради Закарпатської області. У 1982 році закінчив фізичний факультет Ужгородського державного університету ( УжДУ, тепер УжНУ чи УНУ) і з тих пір працюю в цій школі. Тут у мене все – робота, родина, дім, сім’я, … З 1987 року викладаю також інформатику, хоча диплома з цього предмета в мене немає; курси проходжу; за уроки інформатики платять так само, як і за уроки фізики. Цього року нашу школу вирішили реорганізувати у НВК; з 1 вересня всі написали заяви на перепризначення. Я теж написав: прошу призначити вчителем фізики та інформатики; директор школи (а тепер призначення-звільнення залежить саме від нього) написала наказ тільки на 1 предмет – фізику; по тарифікації я маю 6 годин інформатики у 9-11 класах – усього з фізикою 19; інші уроки інформатики – ще у 2 вчителів. Мені ще 2 роки до пенсії; якби така ситуація тривала і далі – я б не переживав; але як мені пояснили у відділі кадрів райвно, як тільки з’явиться спеціаліст з дипломом, у якому буде записано ”вчитель (викладач) інформатики“, всі уроки інформатики перейдуть йому і я залишуся напередодні пенсії з неповною ставкою … І головне, як пояснили у відділі кадрів, “усе законно”. Отож, питання: Чи маю я право вимагати ( просити) наказ на 2 предмет ( на неповну ставку, як довантаження) ?

Lyba
Як вийти з ситуації, що склалася? 

Я вчитель української мови. Стаж роботи 10 років, моє тижневе навантаження складає 18 годин. В школі є ще один вчитель української мови, яка була прийнята на умовах неповного тижневого навантаження (5 год), вона працює 1 рік відповідно до наказу про призначення. З цього навчального року зменшилася кількість учнів, відповідно зменшилась кількість годин. Їй дали 5 годин, що передбачено трудовим договором, але в мене зменшилась кількість годин і тепер неповне тижневе навантаження, хоча я прийнята на повне. Як вийти з даної ситуації?

Валентина
Премия ко дню учителя 

Здравствуйте !!! Подскажите, пожалуйста ! Кто должен выплачивать премию ко дню учителя при такой ситуации : ранее работ штала учителем , затем прошла по конкурсу и стала директором другой школы. Школы одного района. Предыдущая "школа" отказывается от выплаты премии, а новая "школа" ссылается на предыдущую, якобы премия выплачивается на предыдущем месте работы... Кто же должен выплачивать? Подскажите, пожалуйста!!!????????????

Валентина
Премия ко дню учителя 

Здравствуйте !!! Подскажите, пожалуйста ! Кто должен выплачивать премию ко дню учителя при такой ситуации : ранее работала учителем , затем прошла по конкурсу и стала директором другой школы. Предыдущая "школа" отказывается от выплаты премии, а новая "школа" ссылается на предыдущую, якобы премия выплачивается на предыдущем месте работы... Кто же должен выплачивать? Подскажите, пожалуйста!!!????????????

Юрий Ясененко
Маю спеціальність вчителя української мови і літератури,тижневе навантаження 21,5 години.Два інші класи віддано вчителю зарубіжної літ... 

Маю спеціальність вчителя української мови і літератури,тижневе навантаження 21,5 години.Два інші класи віддано вчителю зарубіжної літератури(він проходив курси як вчитель зарубіжної з викладанням української).Чи правомірні дії директора віддавати їй години української?

Lil
Відпустка посеред року 

Добрий день. Чи може вчитель посеред навчального року поїхати на 2 тижні на відпочинок за кордон? І як це правильно оформити: відпустка, лікарняний?

Тетяна Сметанюк
Чи зобов,язані вчителі початкових класів,які є класними керівниками ,проводити години класного керівника у визначений деньі час? І чи має ця година класного керівника стояти у розкладі, якщо вона не входить в гранично допустиме навантаження.Дякую) 

Проведення години класного керівника в початкових класах.Чи повинна вона бути включена в розклад у визначений день і час?І чи може вчитель,маючи академічну свободу, проводити виховні бесіди,ігри, тренінги за потребою, а не за дзвінком.

Vita0510
Безплатний гурток і педнавантаження 

Доброго дня. Я викладаю біологію в коледжі, маю 430 годин при ставці 720. І на даний час спеціаліст. мене змушують взяти безплатний гурток по біології. Чи можу я на законних підставах відмовитись? І чи обов'язковими є предметні гуртки в навчальному закладі, якщо як такої біології в нас немає, а є Інтегрований курс Природознавство, що включає фізику, астрономію, хімію, географію та біологію?

Галина
Заняття по НУШ для вчителів 4 класів 

Як повинні проходити заняття для вчителів 4 класів по НУШ? Правомірно їх проводити по вихідним дням (суботам)? Що робити, якщо я не можу в вихідний день відвідувати заняття?

Svetlana Korotovskish
Урок " трудовые навчання" 

Скажите, пожалуйста, если дети на уроке " труд" до 9 класса были отдельно мальчики и девочки, а в этом году (9кл) их соединили. Что может дать учитель детям. И как теперь девочки будут учить станки? Мальчики шить и вышивать научаться, а девочки? Теперь они сидят и просто пишут правила ТБ.

nikolaj
чи маю право викладати музичне мистецтво у 1 класі нуш 

я учитель муз.мистецтва по диплому, пройшов онлайн курс по викладанню у 1 класі нуш, маю сертифікат спеціального зразка. Чи маю я право викладати муз. мистецтво у 1 класі нуш? Бо мені говорить методист початкових класів що повинна викладати мистецтво учителька початкових класів а не ви?

Олег
Голова методоб'єднання 

Підскажіть будьласка. Вчитель фізкультури 16 років стажу ,вища категорія ,13 годин навантаження .Чи можуть призначити мене ,без моєї згоди , головою методобєднання вчителів фізкультури .Я можу відказатись ,не мають права змушувати ,чи ... Дякую.

Людмила
Робочий час ЗДНВР 

Доброго дня! Працюю заступником директора з навчально-виховної роботи (основна посада) на 0.75 ставки. Маю 12 уроків та 1 годину гуртка. Якою повинна бути кількість годин робочого часу на день в такому випадку? Чи входять уроки до основних 30 годин? Чи кількість робочих годин на день обчислюється за якоюсь формулою? На який документ можна посилатися? Буду щиро вдячна за консультацію та відповідь!

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!