Osvita.ua Вопросы Среднее образование Права учителя
Вопросы
Світлана
Як має проходити методичний день? *

Доброго дня! Я працюю вчителем української мови та літератури в школі та маю лише 14 год педагогічного навантаження (за власним бажанням). Я працюю 3 дні на тиждень в закладі. Чи є нормативний документ, в якому вказано, що 2 дні (методичні дні), коли в мене немає взагалі уроків маю обов'язково бути на місці роботи? Якщо так- дайте, будь ласка, посилання на даний нормативний документ. Дякую

Юля Марієн-Година
Чи обов'язково я маю писати розгорнуті плани-конспекти уроків від руки на кожен день? *

Чи можна подавати удрукованому вигяді конспекти? Хто їх має перевіряти? І чи це пов'язано з регіональними відділами освіти, адже нам сказали писати вручну, а от у сусідньому районі дозволили друкувати? Була б вдячна за обгрунтовану і підтверджену якимись конкретними даними відповідь.

Vikusya Kusch
Коли обідати вчителю? *

Дуже часто ми чуємо від адміністрації- ви не маєте права їсти з дітьми у їдальні, навіть до туалету повинні ходити після уроків..Я вважаю, що це не правильно, адже я не хочу псувати власне здоров'я, але як це довести адміністрації?

Я ВикториЯ
Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного? *

Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного ? (Маю на увазі не урочисту частину, а подальше святкування). Чи зобов'язаний классний керівник бути присутнім на цьому святкуванні?

Алла Коноваленко
Чи можуть у мене забрати години? *

На даний час у мене 13,7 год навантаження, скажіть будь ласка чи можуть без мого дозволу забрати в мене 2.1 год для навантаження іншого вчителя?

Инна Боброва
Как происходит распределение педнагрузки? *

При распределении педагогической нагрузки продолжающий работать учитель-пенсионер пользуется равными правами с учителями-НЕпенсионерами?

Ole4k@
Имеют ли право родители и администрация посещать уроки? *

Чи мають право батьки вимагати постійного відвідування уроків? І яким чином можна їм це заборонити?

Лена
Дисциплінарне покарання? 

Доброго дня. Я хочу запитати, чи має право відділ освіти тягнути дисциплінарне покарання заступник директора школи з НВР і дати догану її за те що хтось украв класний журнал 11-го класу під час перерви. Дякую

Лилия Дерман
У нашому позашкільному закладі виникла проблема, коли збиратися на нараду, одним зручно в робочий час, іншим ні. Так виникло запитання, к... 

У нашому позашкільному закладі виникла проблема, коли збиратися на нараду, одним зручно в робочий час, іншим ні. Так виникло запитання, коли ж за законом її проводити, в робочий час керівників гуртків (це у нас з 13 до 16 години) чи все таки в неробочий, бо нарад буває кілька на місяць і не хотілося б відривати керівників від навчального процесу.

Люда Єфімчук Новак
Як можна отримати 18 годин? 

Добрий день. Як можна отримати 18 годин вчителю математики та інформатики? Ситуація така що в нашій школі відбулася реорганізація школи з 3 тупеня в 2 -й, а кількість вчителів залишилась та сама і в мене лишилося лише 4 години. Я працюю в цій школі вже 17 років і перша поступила на роботу ніж інший вчитель, я місцева і в мене двоє дітей ( одній 3 роки, інший дитина інвалід), працюю одна в сім'ї, так як чоловік є доглядальником дитини інваліда. Інша вчителька має години ще в іншій школі, того року їй пропонували там 18 годин, вона відказалася і взяла лише половину, бо не хоче кидати нашу школу. Директор не хоче її скорочувати. Що мені робити і куди звернутися?. Директор хоче мене виставити на вакансію. Як мені добитися 18 годин в моїй школі? Чи це можливо?

Viktor Polynyuk
Чи справедлива атестаційна комісія? 

На посаді історика 1 рік і 3 міс.Подав заяву на підтвердження вищої категорії(до того працював вчителем поч.класів -25 років).Комісія І рівня проголосувала за,а ІІ рівня - проти, аргументуючи тим,що не має досвіду,діяльність мало вивчена.Я не згідний,нехай атестують з умовою про вивчення моєї роботи ,адже не я винен ,що вони не зуміли вивчити досвід роботи.Як бути?Чи варто писати апеляцію?

Вчитель
Контроль відділу освіти 

Доброго дня! Цікавить питання чи має право спеціаліст відділу освіти чи начальник перевіряти роботу школи без попередження. Бажано було б нормативне підтвердження відповіді і хто несе відповідальність за здоров я вчителя чи адміністрації в разі порушення його стану у зв язку з діями районного відділу освіти.Дякую!

Татьяна Горшкова
Я знаходжусь у відпустці по догляду за дитиною. У закладі проводиться попередня комплектація. Адміністрація вимагає від мене заяву, ... 

Я знаходжусь у відпустці по догляду за дитиною. У закладі проводиться попередня комплектація. Адміністрація вимагає від мене заяву, в якій я повинна просити не комплектувати мене на наступний навчальний рік.

Step
пріорітет працевлаштування вчетель зі стажем чи молодий спеціаліст 

Маю вищу освіту і 2 роки стажу вчителем фк(працював в іншому селі потім повернувся додому де не мав роботи за фахом), Нещодавно дізнався що один із вчителів фк у школі(тій шо за місцем проживання) планує звільнитись по закінченню навчального року. Прийшов до директора школи, і почув таке що, директор подав запит на молодого спеціаліста на місце яке можливо звільниться, і що лише якщо 1) якщо поточний вчитель звільниться і 2) управління освіти не надішле молодого спеціаліста, тоді лише розглянуть мою кандидатуру. Чи існують якісь правові підстави для того щоб мені претендувати на це місце першим ніж молодий спеціаліст(гіпотетичний) чи це цілком покладається на розсуд директора

Света Быцай
Допрофільне навчання 

Чи можно вибрати англійську мову як предмет для допрофільного навчання у 8 класі? Друга іноземна мова не вивчалась з 5 класу, але було 2 години російської мови. За рахунок яких годин додаються години для предмету, що вивчається допрофільно?

михайло
розділ годин 

ДОброго дня! Я вчитель муз.-мистецтва етики та естетики та художньої культури.у 2014р закінчив ВУЗ \заочно\ Стаж 16 р ВИща категорія. Викладаю тільки 1-7кл музичне мистецтво. Худ-культ читає вч Хр етики. У 2016 р години Мистецтва- 8кл\дали вч -історії\ Мотивуючи цим,що у мене ставка- \12 год уроків і 6год гурток.-ПИТАННЯ у мене -ЯК? мені забрати години і довести свою правоту щодо моїх годин дирекції школи! Буду дуже вдячний за обгрунтовану відповідь із посиланням на відповідні закони. З нетерпінням чекаю відповіді.Дякую!

Дмитрий Рудашевский
Имеет ли учитель право забирать телефон? 

Имеет ли учитель право забирать телефон на перемене?

Марина
Підкажіть законні підстави, якщо такі існують 

Доброго дня. Будь ласка дайте відповідь на таке питання. Я у 2015 році пішла у декрет. Йшла у декрет з посади заступника директора з ВР (0,5 ставки), довантажена була 0,5 ставки психолога і мала 7 годин російської мови. По диплому я вчитель укр. мови, укр літ. та світової літератури, та психолог у закладі освіти. За новим законом суміщення психолога і заступника заборонили. На яке навантаження я тепер маю право. Чи можу я розраховувати на те, що матиму таке ж навантаження як і до декрету. Підкажіть будь ласка, які існують правові засади і підстави отримати години мови чи літератури, адже інші вчителі аргументують свою кількість годин тим, що вони переведені у вчителі словесники. Як же мені відстояти своє навантаження? Вдячна заздалегідь. Дуже чекаю на відповідь.

Александра Рубик
Не платят за кабінет, але вимагають документацію, перевіряють 

Я молодий спеціаліст, мене поставили завідуючим кабінетом, при цьому за кабінет не платять. По суті, його і немає. Але від мене вимагають повністю всю документацію, та дотримання вимог до кабінету. Та перевіряють. Чи мають право вони це робити?

Андрей Бондаренко
Сколько часов должно быть у завуча школы ? 

Я столкнулась с такой проблемой, что зав районо пытается сократить количество часов с 9 до 6 без аргументации и законодательного подтверждения. Что мне делать в таком случае ? Какое положение для завучей на сегодняшний день ? Возможно ли без давления высших районный органов решить сложившийся конфликт ?

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Osvita.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!