Osvita.ua Вопросы Среднее образование Права учителя
Вопросы
Світлана
Як має проходити методичний день? *

Доброго дня! Я працюю вчителем української мови та літератури в школі та маю лише 14 год педагогічного навантаження (за власним бажанням). Я працюю 3 дні на тиждень в закладі. Чи є нормативний документ, в якому вказано, що 2 дні (методичні дні), коли в мене немає взагалі уроків маю обов'язково бути на місці роботи? Якщо так- дайте, будь ласка, посилання на даний нормативний документ. Дякую

Юля Марієн-Година
Чи обов'язково я маю писати розгорнуті плани-конспекти уроків від руки на кожен день? *

Чи можна подавати удрукованому вигяді конспекти? Хто їх має перевіряти? І чи це пов'язано з регіональними відділами освіти, адже нам сказали писати вручну, а от у сусідньому районі дозволили друкувати? Була б вдячна за обгрунтовану і підтверджену якимись конкретними даними відповідь.

Vikusya Kusch
Коли обідати вчителю? *

Дуже часто ми чуємо від адміністрації- ви не маєте права їсти з дітьми у їдальні, навіть до туалету повинні ходити після уроків..Я вважаю, що це не правильно, адже я не хочу псувати власне здоров'я, але як це довести адміністрації?

Я ВикториЯ
Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного? *

Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного ? (Маю на увазі не урочисту частину, а подальше святкування). Чи зобов'язаний классний керівник бути присутнім на цьому святкуванні?

Алла Коноваленко
Чи можуть у мене забрати години? *

На даний час у мене 13,7 год навантаження, скажіть будь ласка чи можуть без мого дозволу забрати в мене 2.1 год для навантаження іншого вчителя?

Инна Боброва
Как происходит распределение педнагрузки? *

При распределении педагогической нагрузки продолжающий работать учитель-пенсионер пользуется равными правами с учителями-НЕпенсионерами?

Ole4k@
Имеют ли право родители и администрация посещать уроки? *

Чи мають право батьки вимагати постійного відвідування уроків? І яким чином можна їм це заборонити?

Елена Безпалько Никифорова
чи має право особа без реэстрації прописки претендувати на посаду вчителя 

чи можна прийняти на посаду вчителя юнака з вищою педосвітою, але без прописки

Огінський Микола
Про нарахування 10 окладів при виході на пенсію 

Я почав працювати у 1983 році. Виповнюється 60 у цьому, 2017 році. Тобто стажу викладацької роботи 34 роки. Але у мене є трудова у якій є записи із 1975 року, у тому числі і навчання у інституті. ЗАПИТАННЯ: Чи не можуть роки навчання у інституті доповнюватись до викладацького стажу для нарахування 10 окладів при виході на пенсію?

Alla
Відпустка та її оплата 

Доброго дня! Підкажіть та поясніть будь ласка як краще: з 03.04.2017 р. я вийшла достроково на роботу, аби підзаробити більше декретних та відпускних до наступних пологів. По факту в декрет мені іти 04.09.2017. Зараз я без відпустки ходжу ще на роботу. Мене бухгалтер запевняє що краще піти у відпустку за відпрацьований період (за 4 місяці) на 18 днів. Тобто з 21.08.2017 і по її закінченні одразу іти в декрет. Якщо я не братиму відпустки то я навряд чи післч декрету встигну її взяти до кінця 2017 року, і тоді я за її словами втрачу і отпускні і оздоровчі. Бо мені ніхто не оплатить відпустку за попередній рік. Допоможіть розібратись! Чи маю я право після декрету у 2018 році требувати отпускні за 2017 рік? Дякую!

Сергій Коваленко
Чи може дирекція школи забрати години фізичної культури у вчителів молодших класів та навантажити молодого спеціаліста? 

Чи може дирекція школи забрати години фізичної культури у вчителів молодших класів та навантажити молодого спеціаліста? Дайте будь ласка розширену відповідь.

Сергей Гурин
1 клас -1 звоник 

Скажіть будь ласка, я працюю вчителем і моя дитина цього року йтиме до 1 класу -чи маю я право отримати вихідний в цей день аби відвести дитину в школу на и1 вт її житті звоник.(навчатиметься не в тій школі де я працюю). в своїй школі я класний керівник -і адміністрація каже аби я був з класом=((

Сергій Коваленко
Чи може дирекція школи забрати години фізичної культури. 

Доброго дня. Чи може дирекція школи забрати години фізичної культури у вчителів молодших класів та навантажити молодого спеціаліста? Дайте будь ласка розширену відповідь.

Алексей Петренко
Чи може вчитель фізичної культури претендувати на години фізкультури в початкових класах 

Доброго дня. Допоможіть з такого питання. Я молодий спеціаліст з фізичної культури, в одній із шкіл мені обіцяють 0.5 ставки педагога - організатора, але в цій школі вчителі початкових класів викладають і фізкультуру теж маючи 21 годину. Чи можу я претендувати на ці години фізкультури в початкових класах? В 5-11 класах викладає теж спеціаліст.

Tatiana Girei
При оформлении пенсии виникли певні проблеми. Потрібна консультація-відповідь юриста або кадровика 

Добрий день! 1. Я працюю вихователем-методистом в ДНЗ. В 1995 я після декрету була прийнята на посаду методиста, але цю посаду було перейменовано на посаду ВИХОВАТЕЛЯ-МЕТОДИСТА ще в 1990 році. Але управління освіти видало наказ про призначення методистом і в трудовій книжці відповідний запис. В Пенсійному фонді сказали, що це не педагогічна посада. НА ПІДСТАВІІ ЯКОГО ДОКУМЕНТУ і ЯК ПРАВИЛЬНО зробити запись-виправлення в трудовій книжці, щоб це було законно і зарахувалось в педагогічний стаж??? 2. В нашому 6-ті груповому закладі на той час було тількі півставки методиста, і з 1995 по 2005 рік я працювала на півставки. В 2005 році, коли ввели посаду практичного психолога, мені в моему ж закладі, дали півставки практичного психолога, на якій я працюю по сьогодняшній день Завідувач зробила запис в трудовій книжці; "Довантажити на 0,5 ставки пр.психолога". І теперь в Пенсійному фонді кажуть, що не будут рахувати мені це повними роками, тому що це лише навантаження і запис зроблено неправильно. Але, я ж і атестувалась, як методист і практичний психолог, і педзвання отримала "Психолог-методист", а в стаж мені вся ця...

Lady
Додаткова відпустка адміністрації за ненормований день 

Добрий день! Чи мають право директор школи та заступник директора з НВР на додаткову відпустку у розмірі 7 днів за ненормований день (згідно додатку 1 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки)?

Svetlana Kovtun
Чи можливо працювати вчителем інформатики у школі, маючи кваліфікацію викладач 

Закінчила педагогічний університет в цьому 2017 році. Спеціальнсть 015.10 Професійна освіта (Комп’ютерні технології в управлінні та навчанні), кваліфікація: фахівець в галузі комп'ютерних технологій, викладач практичного навчання в галузі комп'ютерних технологій (бакалавр). Продовжую навчання та поступаю на мігістра з цієї ж спеціальності. Чи маю я право працювати в школі вчителем інформатики? Якщо так, то, на який документ можна спиратися? Дякую!

Михаил Симчук
Чи обов"язково мати диплом магістра аби працювати в школі вчителем? 

Маю диплом бакалавра 2016року. У магІстратурі не навчаюсь, не бачу сенсу і відповідно до закону бакалавр - вища освіта (якщо я правильно розумію). але директор школи постійно вимагає з мене продовжити навчання на магістратурі. Чи має вона на це право? Чи обов"язково мати диплом магістра аби працювати в школі вчителем?

Олена Кравцева
Чи дозволяє законодавство викладати в школі з дипломом бакалавра? 

Закінчила у 2017р ХНУ ім В.Н. Каразіна здобула ступінь бакалавра за напрямом підготовки "хімія" здобула кваліфікацію "бакалавр хімії".Чи можна з таким дипломом викладати хімію в школі?

Gala
Чи маю право на виплату грошей за не зараховану категорію? 

Влаштувалася на роботу 1.072014 рік. ДНЗ. В мене вища педагогічна освіта, вчитель початкових класів, мала 2 категорію. Але пройшло більше 5 років. Мені відповіли що категорію втрачено через велику перерву ( отримала категорію 2005 р, працювала лише в 2008-2009 р.). В 2015 в кінці лютого підняли питання про атестацію мою і показали, що категорію 2 я не втратили...Але я через них втратила 1,5 року відповідно за категорією зарплатню. Отримала тут же через місяць 1 категорію. Чи мала я право повернути гроші?. Мені директор пояснила, що гроші втрачено не через її вину ( на той період була інша завідувач). Чи маю я право повернути гроші? Як?

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Osvita.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!