Osvita.ua Вопросы Среднее образование Права учителя
Вопросы
Світлана
Як має проходити методичний день? *

Доброго дня! Я працюю вчителем української мови та літератури в школі та маю лише 14 год педагогічного навантаження (за власним бажанням). Я працюю 3 дні на тиждень в закладі. Чи є нормативний документ, в якому вказано, що 2 дні (методичні дні), коли в мене немає взагалі уроків маю обов'язково бути на місці роботи? Якщо так- дайте, будь ласка, посилання на даний нормативний документ. Дякую

Юля Марієн-Година
Чи обов'язково я маю писати розгорнуті плани-конспекти уроків від руки на кожен день? *

Чи можна подавати удрукованому вигяді конспекти? Хто їх має перевіряти? І чи це пов'язано з регіональними відділами освіти, адже нам сказали писати вручну, а от у сусідньому районі дозволили друкувати? Була б вдячна за обгрунтовану і підтверджену якимись конкретними даними відповідь.

Vikusya Kusch
Коли обідати вчителю? *

Дуже часто ми чуємо від адміністрації- ви не маєте права їсти з дітьми у їдальні, навіть до туалету повинні ходити після уроків..Я вважаю, що це не правильно, адже я не хочу псувати власне здоров'я, але як це довести адміністрації?

Я ВикториЯ
Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного? *

Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного ? (Маю на увазі не урочисту частину, а подальше святкування). Чи зобов'язаний классний керівник бути присутнім на цьому святкуванні?

Алла Коноваленко
Чи можуть у мене забрати години? *

На даний час у мене 13,7 год навантаження, скажіть будь ласка чи можуть без мого дозволу забрати в мене 2.1 год для навантаження іншого вчителя?

Инна Боброва
Как происходит распределение педнагрузки? *

При распределении педагогической нагрузки продолжающий работать учитель-пенсионер пользуется равными правами с учителями-НЕпенсионерами?

Ole4k@
Имеют ли право родители и администрация посещать уроки? *

Чи мають право батьки вимагати постійного відвідування уроків? І яким чином можна їм це заборонити?

Ирина Феленко-Стогорнюк
Бухгалтерія відділу освіти не дозволила деяким навчальним закладам поділити учнів на групи в 1 класі при вивченні предмету "Навчання... 

Бухгалтерія відділу освіти не дозволила деяким навчальним закладам поділити учнів на групи в 1 класі при вивченні предмету "Навчання грамоти", а дозволила поділити тільки письмо (тобто 4 години замість 8). При поділі на групи вони вчаться писати, а потім всім класом читають. Як таке може бути в інтегрованому предметі? Вибачте, але розділу початкові класи у вас немає, тому пишу в розділі права вчителя. Дякую за відповідь.

Rozochka
Стан перевірки викладання 

ВОМС запланував перевірити стан викладання у нашій школі деяких предметів, передбачивши заповнення протоколу перевірки. Він передбачає такі напрямки вивчення: 1. Нормативна база. 2. Ведення ділової документації. 3. Контрольно-аналітична діяльність. 4. Забезпечення підручниками та навчальними програмами. 5. Кадрове забезпечення. 6. Оформлення класної кімнати . 7. Додаткові заходи. 8. Заходи з учнями. Оцінка К3 = n/ N , де N - максимально можлива кількість балів; n – сума балів, виставлених експертом. Рівні стану викладання предмета: Високий - від 0,95 балів до 1 балу, достатній - від 0,65 балів до 0,95 балів, середній - від 0,5 балів до 0,65 балів, початковий - від 0 до 0,5 Загальний висновок експерта: _____ Це що правомірно? Якась нісенітниця! В якому столітті ми живемо?

Олена Міллер
Психіатричний огляд вчителів 

Районна лікарня, керуючись Постановою КМУ №1465 від 27.09.2000 р. п.18 абз.4 вимагає "для допуску до роботи у школі усі педагоги повинні пройти психіатричний огляд за місцем роботи, предявити довідку відповідного зразка від лікаря - психіатра" Чи є дана вимога законною?

Юра
Чи повинен вчитель фізичної культури відпрацьовувати уроки за той день в який був відряджений на змагання районного чи обласного рівня?? 

Директор школи відряджаючи вчителя фізи-ри на змагання різних рівнів (районі, обласні) змушує за цей день відпрацьовувати уроки у свій вільний час. Аргументує тим, що грошей на заміну не має і повині робити взаємозаміну. День коли вчитель на змаганнях - не оплачується. На діалог директор не йде. Надавши їй всі нормативні документи про відрядження із ЗКпП та інші, вона сказала що не згодна, думку свою не змінить і буде так як вона говорить.

Оксана
Щодо проби Руф'є 

Яка відповідальність класного керівника за відсутність довідки Руф'є в учня? Якщо вона (відповідальність) є, на якій підставі? Як змусити батьків вчасно її надати, коли переконуючі аргументи не діють?

Viktoria
05.11 я за наказом звільнена з посади директора школи на підставі ст.40 КЗпП (п.1) і в цьому ж наказі мене призначено з 06.11 виконувачем обов... 

05.11 я за наказом звільнена з посади директора школи на підставі ст.40 КЗпП (п.1) і в цьому ж наказі мене призначено з 06.11 виконувачем обов'язків директора школи на час реорганізації закладу в філію. Термін не вказаний. Але мене за два місяці попереджали що посади директора взагалі не буде і тому її скоротять. Чому ж мене звільняють з посади і знову призначають якщо вона (ця посада) зараз існує. Дайте, будь ласка, пораду куди мені звертатися.

Галина
Контроль чи допомога? 

В нашій школі завуч складає графік відвідування уроків адміністрацією (2-3 рази на місяць). Чи актуально це зараз?

Светлана Марченко
стаж педагогічної діяльності 

Працюю у Полтавському політехнічному коледжі з 1986 р. При призначені мені пенсії за віком у червні 2018 р. пенсійним відділом Шевченківського району в м. Полтаві до педагогічного стажу не зарахований час відпустки без збереження заробітної плати, що надана у 1993 р. відповідно до медичного висновку до досягнення дитиною віку чотирьох років, чим зменшина кількість років стажу педагогічної діяльності і, відповідно, не виплачена грошова допомога у розмірі 10 пенсій. За трудовою книжкою педагогічний стаж складає 30 років 15 днів. Підкажіть, будь-ласка, чи є правомірними дії ПФ? Дякую.

Виктория Полигас
Чи може адміністрація забрати години серед навчального семестру? 

Працюю за освітою вчителем укр. мови та зар.літ. (16 год) + 0,5 ставки бібліотекаря. Через 2 тижні в декрет іде колега (вч. польської мови). Директор наполягає щоб я взяла цих 10 год., навзаєм хоче забрати 10 моїх годин. Я не хочу їх віддавати, і не хочу читати пол.мову. Чи може вона без моєї згоди забрати ці години? Як юридично я можу відстояти свої права?

Mandarin
Зміна тижневого навантаження вчителя 

В связи с увольнением коллеги, освободились часы. Директор распределила их между двумя учителями, но только на временное замещение. За профильные замены она предлагает отгулы и возможно, если она ДОГОВОРИТСЯ, нам заплатят. На вопрос о изменении тарификации и официальном утверждении нагрузки, ответ один - не получатся у нее так. Часов не много, они отлично делятся между коллегами. Помогите законодательно отстоять свои права! Чтобы официально изменилась нагрузка. Буду рада любым ответам, особенно с указанием на конкретную статью или закон. Спасибо!

Светлана БулгаковаМедынская
Чи має право завуч з виховної роботи вимагати наявності класного куточка? Яким докуменом це регламентується? Що там має бути? І чи правомірним є проведення рейтингу між класами у початковій школі? 

Чи має право завуч з виховної роботи вимагати наявності класного куточка? Яким докуменом це регламентується? Що там має бути? І чи правомірним є проведення рейтингу між класами у початковій школі? Дайте, будь ласка, посилання на документ.

Светлана Белова
Працюю асистентом вчителя на 0,5 ставки в 1 класі. Чи на всіх уроках повинен бути присутнім асистент вчителя? 

Працюю асистентом вчителя на 0,5 ставки в 1 класі. Чи на всіх уроках повинен бути присутнім асистент вчителя?

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!