Osvita.ua Вопросы Среднее образование Права учителя
Вопросы
Світлана
Як має проходити методичний день? *

Доброго дня! Я працюю вчителем української мови та літератури в школі та маю лише 14 год педагогічного навантаження (за власним бажанням). Я працюю 3 дні на тиждень в закладі. Чи є нормативний документ, в якому вказано, що 2 дні (методичні дні), коли в мене немає взагалі уроків маю обов'язково бути на місці роботи? Якщо так- дайте, будь ласка, посилання на даний нормативний документ. Дякую

Юля Марієн-Година
Чи обов'язково я маю писати розгорнуті плани-конспекти уроків від руки на кожен день? *

Чи можна подавати удрукованому вигяді конспекти? Хто їх має перевіряти? І чи це пов'язано з регіональними відділами освіти, адже нам сказали писати вручну, а от у сусідньому районі дозволили друкувати? Була б вдячна за обгрунтовану і підтверджену якимись конкретними даними відповідь.

Vikusya Kusch
Коли обідати вчителю? *

Дуже часто ми чуємо від адміністрації- ви не маєте права їсти з дітьми у їдальні, навіть до туалету повинні ходити після уроків..Я вважаю, що це не правильно, адже я не хочу псувати власне здоров'я, але як це довести адміністрації?

Я ВикториЯ
Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного? *

Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного ? (Маю на увазі не урочисту частину, а подальше святкування). Чи зобов'язаний классний керівник бути присутнім на цьому святкуванні?

Алла Коноваленко
Чи можуть у мене забрати години? *

На даний час у мене 13,7 год навантаження, скажіть будь ласка чи можуть без мого дозволу забрати в мене 2.1 год для навантаження іншого вчителя?

Инна Боброва
Как происходит распределение педнагрузки? *

При распределении педагогической нагрузки продолжающий работать учитель-пенсионер пользуется равными правами с учителями-НЕпенсионерами?

Ole4k@
Имеют ли право родители и администрация посещать уроки? *

Чи мають право батьки вимагати постійного відвідування уроків? І яким чином можна їм це заборонити?

Наталія Лагоржевська
Захист вчителя 

Добрий день! Працюю у Здолбунівській школі №1. Підкажіть будь ласка , як захиститися від цькування, психологічного тиску з боку адміністрації, а особливо - завучів школи. Вчора мене своїми авторитарно-радянськими методами керування довели до гіпертонічної кризи - тиску 220/100 при робочому 100/60.

Olga
Моніторинг спеціалістами відділу освіти стану викладання навчальних дисциплін 

Чи мають право спеціалісти відділу освіти, який працює при ОТГ і не є юридичною особою, здійснювати моніторинг навчальних досягнень здобувачів освіти з предметів інваріативної частини навчального плану, та моніторинг стану виховної роботи в закладах загальної середньої освіти?

vira
чи має право асистент вчителя з повною стовкою і 4 години математики на методичний день? 

у мене повна ставка асистента вчителя + 4 години математики . чи маю право на методичний день?

vira
чи має право асистент вчителя з повною стовкою і 4 години математики на методичний день? 

у мене повна ставка асистента вчителя + 4 години математики . чи маю право на методичний день?

Janna Chernivchan
Вихід із профспілки - залишаєшся без навантаження? 

Чи погрожує вихід із профспілки освітян зменшенню навантаження та залишитися взагалі без роботи?

Janna Chernivchan
чи зобов'язаний вчитель додатково займатися з учнем, який хворів? 

Учень хворів 12 робочих днів. Чи зобов'язаний вчитель додатково опрацювати індивідуально з учнем усі теми, які учень пропустив? Дякую.

Lara
Додаткова відпустка по догляду за дітьми до 15 років 

Доброго дня. Відповідно до ст. 19 Закону України «Про відпустки» № 504/96-ВР жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років надається додаткова відпустка. У квітні цього року моїй старшій дитині виповнюється 15 років. Чи цьогоріч влітку я можу розраховувати на додаткову відпустку чи уже ні? Дякую

Vita
Чи маю я право працювати вчителем истории 

За специальностью я учитель биологии,но так как часов нет я работаю уч.трудового обучения и прошла курси переатестации учителя истории ,работаю 10 лет,теперь мне говорят что пришел специалист и я должна отдать часы,имею победителей районных олимпиад.Не имея на следующий год нагрузки мнеотдать часы.Помогите решить вопрос.

Катерина
Мене цікавить, чи є підстави у адміністрації відсторонити від роботи у 1 класі НУШ 

Маю сертифікат EdEra, маю свідоцтво про підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2019-20 навчальному році, але у моєму дипломі спеціаліста, який я отримала в Узбекистані, немає предмета"українська мова".Я її не вивчала. У школі, де працюю і зараз, я українську мову не викладаю. Школа була російськомовна. Мене заміняли. Мову знаю, вчу. Чи є диплом спеціаліста без предмета "українська мова" підставою для мого відсторонення?

sonya
чи законно, що мені ставлять уроки на всі дні без методичного дня? 

Доброго дня! я працюю вчителем математики. маю 20 годин. вийшла з декрету. дитині 1 рік. директор ставить мені уроки на всі дні без врахування методичного дня. чи законно це?

Євгенія
Відпрацювання робочого часу 

Підкажіть, чи права адміністрація закладу, яка змушує відпрацьовувати робочий час вчителів початкової школи спираючись на частину 5 статті 16 закону “Про загальну середню освіту” де зазначено, що тривалість уроків становить 35 хвилин у перших класах і 40 хвилин у 2-4 класах. Різниця в часі навчальних годин 1-4 класів обов’язково обліковується і компенсується проведенням додаткових занять та консультацій з учнями. Але згідно з пунктом 64 “Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти” (наказ МОН від 15.04.1993 № 102), педгагогічні працівники отримують зарплатню за астрономічні години (60 хвилин). А перерви між уроками вважаються робочим часом, та якщо вчитель проводить час з дітьми під час перерви і його робочий час триває стільки ж, скільки робочий час вчителя старшої школи (тобто уроки закінчуються одночасно), то він не повинен компенсовувати різницю в робочому часі. Саме так і відбувається в нашій школі, дзвінки на урок страшої школи і молодшою синхронізовані, та перерві учнів початкової школи збільшилися. Тобто, якщо 1 клас розпочав роботу о 8.30, то перший урок закінчився о 9.05, перерва триває 20 хвилин( відпрацьовано 55 хвилин, а в основній школі урок почався о 8.30, закінчився о 9.15+ перерва 10 хвилин = 55 хвилин. Тобто ми всі відпрацювали однаковий час. Але адміністрація школи наполягає на тому, що у нас академічна година 60 хвилин, і ми не допрацювали 5 хв., а вчителі основної школи допрацювали, бо в них оплата іде по іншому. Хто правий?

Марина
Які звіти забов'язаний робити класний керівник наприкінці семестрів і року? 

У нашій школі наприкінці семестрів, навчального року класні керівники повинні робити звіти про роботу з національно-патриотичного виховання, з напрямку своєї роботи у класі, звіт про проведений захід під час канікул, звіт про роботу з "категорійними" дітьми. Класний керівник забов'язаний заповнювати щоденник медико-санітарних спостережень під час проведення уроків фізичного виховання, журнал проведених бесід з дітьми, які стоять на шкільному обліку з різних причин.

Вона
Чи може психолог (1 ставка) працювати ще на ставку вчителя (18 годин)? 

Я маю диплом "Викладач укр. мови і літератури, вчитель зарубіжної літератури. Практичний психолог в закладах осівти." Працюю в школі психологом 7 років. Хотіла б викладати предмет, але директор вважає, що така робота не сумісна. Хотіла б перейти на ставку вчителя, але адміністрація мотивує мій перехід як не можливий тому. що мене брали спочатку лише на ставку психолога. Що для цього треба зробити? Потрібно подати відповідну заяву про мої наміри до амністрації закладу? Як діяти в такій ситуації? Дякую!

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!