Osvita.ua Вопросы Среднее образование Права учителя
Вопросы
Світлана
Як має проходити методичний день? *

Доброго дня! Я працюю вчителем української мови та літератури в школі та маю лише 14 год педагогічного навантаження (за власним бажанням). Я працюю 3 дні на тиждень в закладі. Чи є нормативний документ, в якому вказано, що 2 дні (методичні дні), коли в мене немає взагалі уроків маю обов'язково бути на місці роботи? Якщо так- дайте, будь ласка, посилання на даний нормативний документ. Дякую

Юля Марієн-Година
Чи обов'язково я маю писати розгорнуті плани-конспекти уроків від руки на кожен день? *

Чи можна подавати удрукованому вигяді конспекти? Хто їх має перевіряти? І чи це пов'язано з регіональними відділами освіти, адже нам сказали писати вручну, а от у сусідньому районі дозволили друкувати? Була б вдячна за обгрунтовану і підтверджену якимись конкретними даними відповідь.

Vikusya Kusch
Коли обідати вчителю? *

Дуже часто ми чуємо від адміністрації- ви не маєте права їсти з дітьми у їдальні, навіть до туалету повинні ходити після уроків..Я вважаю, що це не правильно, адже я не хочу псувати власне здоров'я, але як це довести адміністрації?

Я ВикториЯ
Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного? *

Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного ? (Маю на увазі не урочисту частину, а подальше святкування). Чи зобов'язаний классний керівник бути присутнім на цьому святкуванні?

Алла Коноваленко
Чи можуть у мене забрати години? *

На даний час у мене 13,7 год навантаження, скажіть будь ласка чи можуть без мого дозволу забрати в мене 2.1 год для навантаження іншого вчителя?

Инна Боброва
Как происходит распределение педнагрузки? *

При распределении педагогической нагрузки продолжающий работать учитель-пенсионер пользуется равными правами с учителями-НЕпенсионерами?

Ole4k@
Имеют ли право родители и администрация посещать уроки? *

Чи мають право батьки вимагати постійного відвідування уроків? І яким чином можна їм це заборонити?

Наталя
Чи зараховується робота бібліотекарем школи до педстажу? 

16,5 годин та 0.5 ставки бібліотекаря чи буде це повним навантаженням в школі для зарахування педстажу?

Lyudmila
Яким офіційним документом регламентований робочий час педагога-організатора? 

Яким офіційним документом регламентований робочий час педагога-організатора? Так , як на курсах юрист повідомив, що педагог-організатор відноситься не до адміністрації школи, а до педагогічних працівників і працювати він повинен не за 8 годинним робочим днем.

Lyudmila
навантаження педагога-організатора 

Скільки годин на тиждень складає педагогічне навантаження педагога-організатора? Хто входить до адміністрації школи? Скільки годин працює адміністрація в школі?

Наталя
Чи маю право претендувати на ставку в школі, якщо в дипломі одна спеціальність? 

В дипломі спеціальність географія, веду уроки географії, економіки, екології, природознавства та не маю ставки. Чи маю право претендувати на викладання біології маючи справку про проходження повних 3 курсів під час навчання в інституті. І чи є підставою не догружати вчителя годинами до ставки, бо він є ще й бібліотекарем школи на 0,5 ставки. Погоджувальної заяви не писала.

MOH
незнання української мови заступником з виховної роботи 

Заст. директора з виховної роботи, сама не знаючи української, намагається поводити себе як "справжній патріот", але всі заходи висвітлює перекладаючи руський текст за допомогою "Google-перекладача"))) Набридло таке ставлення цієї особи до рідної мови, особливо зважаючи на її участь у сепаратистських мітингах 2014 р. Як такі люди взагалі можуть посідати такі високі пости!?

Ирина Мисюра
Додаткові заняття з невстигаючими учнями - це обов'язок? 

Чи обов'язково вчитель повинен займатися після уроків з невстигаючими учнями?

Alla Tovt
участь вчителя у засіданнях міських методичних об'єднань, творчих групах є обов'язковою чи добровільною? 

Від вчителя, який не з'явився на засідання вимагають пояснювальну записку.

Наталя
Обстеження житловх умов 

Чи зобов'язаний вчитель складати акти обстеження житлово-побутових умов всіх своїх учнів? Чи законна вимога вчителя оглядати квартиру?

Eva Maria
чи несе вчитель відповідальність, якщо дитина не з'явилась до школи? 

в моєму класі є злісний прогульщик. директор наполягає постійно ходити до нього додому і дізнаватись у батьків, чому дитини немає в школі, так як з 8.30 до 15.30 я несу за нього відповідальність, тому що в цей час дитина має бути в школі. директор аргументує це тим, що якщо приїде якась перевірка, вони можуть запитати, чому в навчальний час дитина не на уроках. чи справді я несу відповідальність за відсутню на уроках дитину? чи несуть за дитину відповідальність батьки, які залишили її вдома? хто несе відповідальність за дитину, якщо вона вийшла з дому з портфелем, але до школи не дійшла і десь шастає? хто несе відповідальність за дитину, яка втекла з уроків? буду вдячна за відповідь.

Наталія Сільчук
Чи можу я звільнитися роботи? Чи можу розірвати контракт? Що буде? 

Я підписала контракт на 3 роки з відділом освіти. Згідно контракту, я працюю з 1 вересня 2015 і повинна працювати до 31 серпня 2018. Чи можу я звільнитися роботи? Чи можу розірвати контракт? Що буде?

Оксана Буштіна
труднощі з призначенням класних керівників. накази. положення. 

у нашій школі (середня і старша) призначають класними керівниками одних і тих самих вчителів. не встиг випустити клас, як одразу ж дають наступний. водночас кількість вчителів, які хоча б пам'ятали як це бути на цій посаді на багато більша. проблема в тому, що бажаючих стати класним керівником фактично немає і такими стають ті, хто не можуть сказати категоричне "ні" або піддаються на вмовляння, тиск. чи є якісь правові важелі впливу на інших вчителів? накази? положення? наскільки правомірним може вважатися положення про призначення класними керівниками в статуті ЗНЗ "по черзі" всіх вчителів-предметників кожні 5 років (після випуску 9/11 класу, на приклад) без їхньої згоди, якщо бажаючих немає? дякую.

Люда Єфімчук Новак
В нас відбувся така перевірка в школі. Приіхала начальник відділу освіти, та ще дві особи в іі команді після уроків коли всі вчителі п... 

В нас відбувся така перевірка в школі. Приіхала начальник відділу освіти, та ще дві особи в іі команді після уроків коли всі вчителі пішли додому. Повикидали всі речі з тумбочок, шаф,на вчительські столи. Пофоткали це все. Чи мали вони на це право?

Марина Навроцька
Чи правомірні дії начальника відділу освіти? 

До школи прийшов наказ від районного відділу освіти про перевірку стану планування роботи вчителів, де вказано було тільки те,що перевірка здійснюватиметься протягом січня -лютого. Комісія на чолі з начальником відділу освіти тримає в суворій таємниці графік перевірки шкіл та які саме школи будуть перевірятися. Їдуть до шкіл без попередження. Чи правомірні такі дії начальника відділу освіти?

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Osvita.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!