Osvita.ua Вопросы Среднее образование Права учителя
Вопросы
Світлана
Як має проходити методичний день? *

Доброго дня! Я працюю вчителем української мови та літератури в школі та маю лише 14 год педагогічного навантаження (за власним бажанням). Я працюю 3 дні на тиждень в закладі. Чи є нормативний документ, в якому вказано, що 2 дні (методичні дні), коли в мене немає взагалі уроків маю обов'язково бути на місці роботи? Якщо так- дайте, будь ласка, посилання на даний нормативний документ. Дякую

Юля Марієн-Година
Чи обов'язково я маю писати розгорнуті плани-конспекти уроків від руки на кожен день? *

Чи можна подавати удрукованому вигяді конспекти? Хто їх має перевіряти? І чи це пов'язано з регіональними відділами освіти, адже нам сказали писати вручну, а от у сусідньому районі дозволили друкувати? Була б вдячна за обгрунтовану і підтверджену якимись конкретними даними відповідь.

Vikusya Kusch
Коли обідати вчителю? *

Дуже часто ми чуємо від адміністрації- ви не маєте права їсти з дітьми у їдальні, навіть до туалету повинні ходити після уроків..Я вважаю, що це не правильно, адже я не хочу псувати власне здоров'я, але як це довести адміністрації?

Я ВикториЯ
Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного? *

Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного ? (Маю на увазі не урочисту частину, а подальше святкування). Чи зобов'язаний классний керівник бути присутнім на цьому святкуванні?

Алла Коноваленко
Чи можуть у мене забрати години? *

На даний час у мене 13,7 год навантаження, скажіть будь ласка чи можуть без мого дозволу забрати в мене 2.1 год для навантаження іншого вчителя?

Инна Боброва
Как происходит распределение педнагрузки? *

При распределении педагогической нагрузки продолжающий работать учитель-пенсионер пользуется равными правами с учителями-НЕпенсионерами?

Ole4k@
Имеют ли право родители и администрация посещать уроки? *

Чи мають право батьки вимагати постійного відвідування уроків? І яким чином можна їм це заборонити?

Ірина Куктенко
Чи є це педагогічною освітою? 

Добрий вечір! Справа в тому що працюю вчителем інформатики з 2009 року, але пед.освіти досі не маю. Маю бакалавра "Фахівець комп'ютерних наук", зараз закінчую магістратуру з "Управління навчальними закладами", але ніхто не дає відповіді чи є це пед. освітою чи ні, чи зможу я атестуватися і т. д.?

Инга Кураш
переведення з посади завідувача ДНЗ на посаду вихователя і навпаки 

Допоможіть будь ласка у такому питанні. Якщо дві особи, які працюють в одному дошкільному закладі хочуть змінити свої посади (завідувач перейти на посаду вихователя, а вихователь перейти на посаду завідувача)то якою статтею потрібно користуватись і як повинно проходити це переведення документально, чи потрібно звертатися до фіксальної служби і скільки днів на це потрібно? Дякую

Svetlana Andrievskaya
чи зараховуються роки до педстажу 

З 1990 по 2003 роки працювала за сумісництвом на посаді бібліотекаря та вчителя в середній школі. Навантаження складало 12 годин. Чи зараховуються ці роки до педстажу при виході на пенсію за вислугою років?

Люда Шевчик
Чи може у вчителя бути борода? 

Дирекція постійно робить зауваження щодо легкої неголеності працівника. Чи може бути це приводом до матеріального стягнення? Чи має право вчитель носити бороду, вуса, довге волосся? Ходити в берцах? І чи можна вчителю (вчительці) користуватися парфумами (помадою)?

Natalya Maltseva
оценивание домашней работы по математике 

Выполнив правильно домашнюю работу по математике 4 класс мой ребенок , за одну грамматическую ошибку( вместо слова "во" написал "в" ) учитель поставила оценку 9. Правильно ли оценили работу моего ребенка ?

Inna
Чи ще правомірний лист МОН? 

Будь ласка, дайте відповідь, чи ще діє лист МОН 1/9-630 від 05.12.2014 "Про неухильне дотримання принципів гарантування свободи педагогічної діяльності вчителя" ? Адже підписаний у 2014р., за попереднім складом МОН?

Оксана Лафенко
Інклюзивна освіта чи знущання над дітьми і вчителями? 

У сьмому класі навчається 8 дітей, з них 1 хл. - затримка психічного розвитку, 1 дівч. - легка розумова відсаталість і аутизм. Усі 8 дітей навчаються разом, тобто немає індивідуальної форми. Я як вчитель укр. мови і літ. та зар. літ. повинна мати (за словами райво) навчальні програми і календарні плани і для цих обох дітей. Але ж у ЗОШ (загальньоосвітній школі) укр. мова 7клас - 2,5 год, а в ДШ (допоміжній школі)- 3 год, у ЗОШ укр. літ і зар. літ по 2 год, а в ДШ таких предметів немає, а є лише читання 5-10 класи, у 7 кл. - 3 год. Батьки, адміністрація школи і райво вимагають роботу з дітьми. Але як бути, як працювати на уроці з учнями, куди записувати проведені уроки з цими двома учнями. Мама дівчинки вимагає більше уваги для дитини на уроках... Допоможіть вийти із ситуації... У мене стаж 17 років, але з такою проблемою стикаюся вперше. Дякую за розуміння.

vost80
Чи можу працювати соціальним педагогом? 

Добрий день! Вже маю вищу освіту (непедагогічну) спеціаліста. Зараз навчаюсь на факультет післядипломної педагогічної освіти, спеціальність "соціальна педагогика". Термін навчання - 2 роки, освітньо-кваліфікаційний рівень - спеціаліст. Чи маю я право зараз влаштуватись на роботу в школу? Дякую

Учитель
Як захистити свою честь та гідність? 

Я працюю у школі. Наш директор постійно при учнях та їх батьках принижує нас вчителів. Говорити з нею не має сенсу, тільки гірше. Як грамотно себе захистити?

Ольга Базюк
Чи має право завуч або директор школи заходити до класу 

Чи має право завуч або директор школи заходити до класу під час уроку без стуку в двері, можна сказати "вриватися". Я коректно попросила завуча більше так не робити, на що вона відповіла, що має повне право. Будьте добрі, напишіть, де таке право вказано?

Лифар Римма
Чи може директор або завуч школи прийти на урок без попередження? 

У нас в школі директор та завуч школи можуть прийти на урок без попередження. Заходиш у клас на урок, а адміністрація вже сидить на уроці, не попередивши вчителя. Чи мають вони на це право?

Ирина Сафьяник
атестація школи 

Що буде з вчителем якщо під час атестації школи він потрапив до лікарні?

Юрій Темофійчук
Присутність вчителя при перевірці ІІ етапу Олімпіади? 

Чи має право вчитель бути присутнім (як спостерігач) при перевірці результатів журі ІІ етапу Олімпіади?

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Osvita.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!