Osvita.ua Вопросы Среднее образование Оплата труда учителя
Вопросы
Марина Мариновна
Совмещение или совместительство, английский, разные школы 

Добрый день, подскажите, правильно ли меня оформили. Я учитель английского. В основной школе у меня нагрузка 13,5 часов в неделю. Во второй школе сейчас 7,5 часов в неделю (в сентябре было 9 часов и тогда оформили 4 часа по совмещению и 5 часов по совместительству). Так сказало руководство, но сегодня профсоюз сказал, что до 27 часов суммарно с основным местом работы в неделю можно оформлять как совмещение. Если это действительно так, то куда мне обратиться для переоформления, какие нормы закона это регламентируют и можно ли просить о перерасчете, начиная с сентября?

Юля
Чи є підставою для збільшення тарифного розряду здобуття другої вишої освіти? 

Доброго дня! Я працюю на посаді асистента вихователя. Скажіть, будь ласка, чи повинен асистент вихователя отримувати доплату 20%? За період роботи на посаді я здобула другу вищу освіту. Чи є це підставою для збільшення тарифного розряду? Мені в університеті сказали, що наявність диплому дає підставу для збільшення тарифного розряду (зараз у мене 11т.р.).

Світлана
.Супровід неповнолітнього на судовому засіданні 

Чи має право директор примушувати психолога школи супроводжувати неповнолітнього правопорушника на суд у другий населенний пункт за власні кошти? Тобто, директор, відмовляється оформляти відрядження. Хлопчик прийшов з проявами негативної поведінки з іншої школи . Було повідомлено прокурору, що на даний час немає можливості витрачати власні кошти на проїзд для присутності у залі суду. На що вона реагує досить агресивно, повідомляючи, що вона також доїжджає на суд власним коштом. Вже було витрачено 80 грн. власних коштів на даний вид роботи. Прийшло ще дві повістки для присутності на суді даного хлопчика і не відомо скільки їх буде ще (адже, не зявляються всі свідки або потерпілі іт.п.). Хочу дізнатися, хто має відшкодовувати мені затрачені кошти на проїзд ? Від даної роботи не відмовляюсь, зацікавлена у супроводі непвнолітнього на суді, але не за власні кошти. Напишіть документи, на які можна посилатись для захисту своїх прав. Дякую!

Lara
Доплата за кандидата наук 

Я працюю у загальноосвітній школі вчителем математики. Нещодавно отримала диплом кандидата педагогічних наук. Згідно наказу МОН № 557 п. 3 мала б отримати доплату. Проте адміністрація школи відмовила, посилаючись на те, що хоч я і отримала науковий ступінь кандидата педагогічних наук, але у дипломі зазначено спеціальність "Теорія і методика професійної освіти", а отже доплата мені не передбачається. Чи правомірне це рішення?

Олександр Зігунов
Доплата за науковий ступінь 

Чи встановлюється доплата до посадового окладу заступнику директора з навчальної роботи коледжу за науковий ступінь кандидат технічних наук. Чи доплата здійснюється тільки за години викладання.

людина
Про зарплату в позашкільній освіті 

Підкажіть, будь ласка, а в позашкільній освіті зарплату підвищать, чи й надалі керівник гуртка за 10-м тарифним розрядом отримуватиме 3100грн? Завчасно дякую за відповідь.

людина
Про зарплату в позашкільній освіті 

Підкажіть, будь ласка, а в позашкільній освіті зарплату підвищать, чи й надалі керівник гуртка за 10-м тарифним розрядом отримуватиме 3100грн? Завчасно дякую за відповідь.

Ганна
Декретна відпустка 

Зараз працюю на 0,5 ставки бібліотекарем, за сумісництвом маю 3,5 години уроків(внутрішнє сумісництво), також за сумісництвом 4 години гуртка будинку культури (зовнішнє сумісництво). Питання таке: коли я піду у декрет мені при нарахуванні декретних буде враховуватися лише оклад бібліотекаря 1524 грн, чи вся зарплата, яка нараховується за місяць, бібліотека+уроки+гурток - 3000 грн "чистими"?

Інна
Чи має право бібліотекар у свій робочий час займатися викладацькою діяльністю? 

Маю вищу педагогічну освіту(вчитель української мови та літератури) та 20 років педстажу. Упродовж останніх 7 років працюю бібліотекарем у школі на 0,5 ставки(основна робота) та з минулого року секретарем-друкаркою на 0,5 ставки за сумісництвом у цьому ж навчальному закладі. Чи маю я право займатися викладацькою діяльністю у цій же школі в час своєї основної роботи? Якщо так, то в якому обсязі?

Nadya
Що робити директору коли працівник не з'явився на робочому місці 

2 вчителі з всього педагогічного колективу відмовляються їхати на роботу до села через те, що не хочуть йти деякий проміжок відстані пішки, в той час, коли інші педпрацівники з'явились на роботі з незначним запізненням. Чи має право директор вимагати заяву за свій рахунок відсутніх вчителів? Якщо ні, тоді що має робити адміністрація закладу освіти?

Ганна
Диплом магістра 

Працюю бібліотекарем 3 роки, є години за сумісництвом, зп по 9 розряду. Отримала диплом магістра. Чи буде підвищення зарплати через диплом магістра? Чи така, як була, залишиться?

Ганна
Оплата за заміну вчителя 

Заміняю вчительку початкових класів, у неї ставка 18 годин/тиж. За 4 тижні (20 роб. днів) мені заплатили 2250 грн., тобто за 1 годину я отримала 31 грн (оплата погодинно), а потім треба вирахувати податки, тоді я отримала всього 1788 грн (за годину 25 грн). Чи правильно мені заплатили? Те, що я заповнювали журнал, перевіряла зошити не враховується?

Поліна Петрівна
Чи здійснюється доплата адміністрації школи за проведення у навчальному закладі експериментальної та науково-дослідницької роботи на Всеукраїнському рівні? 

Навчальний заклад з 2016 року має статус базового експериментального закладу на Всеукрїнаськоиму рівні (є відповідний наказ МОН України). Чи має право на доплату за експериментальну роботу адміністрація школи? Якщо так, якими нормативними документами це регулюється? Дякуємо!

larisa
Чи можна звільняти/переводити на іншу посаду вчителів з 1 по 14 січня? 

В серпні 2017 року учитель початкових класів пішла в декретну відпустку. На її місце була прийнята (тимчасово) вчителька. Зараз це 4 клас. З 1 листопада на посаду асистента вчителя інклюзивного класу ( 1 клас) також тимчасово була прийнята ще одна вчителька. Але в грудні декретниця заявила, що перериває відпустку по догляду за дитиною ( дитині 1 рік і 2 місяці) і виходить з 2 січня 2019 року на роботу. Адміністрація школи вирішила звільнити асистента вчителя 1 класу та перевести на цю посаду вчительку, що замінювала декретницю. Але бухгалтерія громади відповіла, що звільнити асистента не можуть через неможливість проведення банківських розрахунків до 14 січня. Чи це дійсно так і що робити з вчителькою, що замінювала декретницю? Звільняти, а тоді приймати з 14 січня? Чи не можна одну звільнити, а другу перевести на іншу посаду вже 2 січня?

Володимирович
Порядок призначення директора дитячо-юнацької спортивної школи? 

Чи має бути укладений контракт (трудовий договір) з директором дитячо-юнацької спортивної школи, кандидатуру якого погодили на сесії районної ради? Який нормативно-правовий документ це регулює? Дуже вдячний буду за пораду

Джейн
Заміна у початковій школі. 

Вчитель початкової школи на лікарняному більше 4 місяців. Відділ освіти дозволяє оплачувану заміну тільки з трьох основних предметів. Всі інші години - за бажанням і безкоштовно. Уроки не читаються. Чи правомірно це?

Олександр_ВПУ
Яким чином офоррмити донавантаження часами викладання? 

Наказом про затвердження тарифікації деяким педагогічним працівникам, які не є викладачами (заступник директора, методист, практичний психолог), встановлене педнавантаження з викладання предметів. Новопризначений юрисконсульт наполягає, що всі працівники, які здійснюють викладання предметів, повинні бути наказом оформлені як викладачі (за суміщенням або за сумісництвом). Але робота за сумісництвом здійснюється поза основним робочим часом а за суміщення виплачується лише доплата, що суперечить Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти. Чи є наказ про встановлення педнавантаження достатньою правовою підставою для оплати праці цих педагогічних працівників? Або потрібно видавати наказ про виконання обов'язків на умовах суміщення?

Светлана Кононенко
Оплата праці вчителя-дефектолога за сумісництвом 

Працюю вчителем-логопедом 27 років у дошкільному дитячому будинку. Маю вищу кваліфікаційну категорію (15 років) та звання "учитель-методист". Атестована як "спеціаліст вищої категорії". За дипломом присвоєно кваліфікацію вчителя і логопеда допоміжної школи, олігофренопедагога дошкільних закладів. Хочу дізнатися, як буде нараховуватися оплата праці (за якою категорією), якщо я буду працювати на 0,5 ставки вчителем-дефектологом за сумісництвом? З повагою. Дякую.

Юлия Вдовиченко
оплата 

Доброго дня! підскажіть будь ласка по якій категорії повинна нараховуватися заробітна плата. Маю два дипломи: 1. вчитель української мови та літератури; 2. вчитель зарубіжної л-ри та німецької мови. У 2014 році була проатестована на ІІ категорію з української мови та л-ри. По якій категорії повинна нараховуватися зп по предмету зарубіжна л-ра та німецька мова?

Elena Voinarovska
оплата уроков в инклюзивных классах 

положена ли надбавка за проведение уроков учителю музыкального искусства в инклюзивных классах и как она начисляется?

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!