Osvita.ua Вопросы Среднее образование Оплата труда учителя освіта при прийнятті на посаду вчителя-дефектолога
Вопрос и ответы на него

освіта при прийнятті на посаду вчителя-дефектолога

Наталія
Питання: Прошу надати роз’яснення чи можуть працювати особи вчителем-дефектологом якщо в дипломах вказано:

Особа №1.(спеціальність "Корекційна освіта", кваліфікація "Логопед. Дефектолог. Спеціальний психолог дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів";

Особа №2.(спеціальність "Спеціальна освіта (логопедія)", кваліфікація: магістр спеціальної освіти. Дефектолог-логопед. Вчитель-реабілітолог.

Яка спеціальність та кваліфікація повинна бути вказана в дипломі при прийняті на роботу вчителя-дефектолога. В посадовій інструкції на цю посаду в розділі кваліфікаційні вимоги вказано "Вчитель-дефектолог: вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) без вимог до стажу роботи."

Олена
Вчитель- дефектолог (вчитель-логопед, сурдопедагог, тифлопедагог, ортопедопедагог,олігофренопедагог, вчитель реабілітолог). Вчитель-дефектолог - це особа, яка має повну вищу педагогічну освіту, як правило, зі спеціальності «Дефектологія», «Корекційна освіта (за нозологіями)» (логопедія, сурдопедагогіка, тифлопедагогіка, олігофренопедагогіка). Вам при прийнятті на роботу дефектолога потрібно керуватися нозологією дитини (дітей) у закладі. Якщо це діти з порушеннями зору, - то тифлопедагога, з ментальними порушеннями (ЗПР, розумова відсталіть) - олігофренопедагога і т.п. Часто у дипломах зазначено дві спеціальності, наприклад, "олігофренопедагог, логопед". Це, взагалі, супер, бо Вам не потрібно буде двох дефектологів шукати - логопеда і олігофренопедагога.

Наталія
Дякую за відповідь, але в класифікаторі професій є такі посади як логопед, вчитель-логопед, вчитель-дефектолог,... Відповідно в довіднику кваліфікаційних характеристик вимоги до цих професій різні. У нас в закладі є посада логопед та вчитель-дефектолог ( дітки в закладі з ЗПР, аутизм, розумова відсталість і т.д також мовні розлади) Логопед займається моовою, а вчитель-дефектолог іншими дітками з цього переліку). Олігофренопедагог зараз в дипломах не пишуть(вища освіта), тільки на бакалавраті. То виникає питання яка з осіб №1 чи №2 може працювати з дітьми з ЗПР, аутизм, розумова відсталість і т.д

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!