Вопрос и ответы на него

Оплата праці

Оксана
Працюю інструктором фізкультури (з плавання) в ДНЗ. Басейн працює від централізованого гарячого водопостачання. В цьому році з травня по жовтень відключено гарячу воду. Як повинна проводитись оплата моєй праці? Дякую.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Не бачу ніяких проблем: вас можуть залучати до проведення звичайних занять з фізкультури.

Оксана
в закладі є посада інструктора фізкультури і вона зайнята іншим працівником

Вилен (МОДЕРАТОР)
Ну і що з того? У дітей мають бути заняття, які ви маєте проводити. То й проводьте. Немає води, значить без води, тобто звичайні заняття з фізкультури. Буде вода, тоді будете проводити заняття в басейні. А які інші варіанти?

Оксана
Дякую за відповідь, але як боротися з бухгалтерією: немає води - скоротили, запропонували 0,5 керівника гуртка (добре що в закладі була вакансія). До офіційного введення посади інструктора фізкультури в ДНЗ так і працювала - заняття з плавання або заняття з фізкультури за відсутністю води. Перший раз така ситуація... 22 роки на даній посаді. Як можна захистити свої права перед бухгалтерією, на які нормативні документи спиратись?

Вилен (МОДЕРАТОР)
Якщо ви вже перевелися, то які питання? Вашою рукою ніхто не водив - самі ж написали заяку.

Як захиститися? Спочатку необхідно консультуватися, а потім приймати рішення, а не навпаки.

Оксана
Але я не писала ніякої заяви, просто мені повідомили, що у зв"язку з відсутністю гарячої води з 1 травня я буду працювати на 0,5 ставки інструктора фізкультури (в нашому закладі 1,5 інструктора фізкультури, тому 0,5 ставки віддали мені) і 0,4 ставки керівника гуртка. З 1 червня я пішла у чергову відпустку, яка незабаром закінчується. До 1 вересня я буду виконувати обов"язки інструктора з фізкультури, яка піде у чергову відпустку. А як мені поводитись з 1 вересня? Дякую.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Не зрозумів: повідомили як? Коли? Усно? Письмово? Видали наказ? Чи просто в коридорі сказали? Які ваші дії були? Підписалися десь? Не підписалися?

Хочете отримати нормальну допомогу, то й інформацію надайте таку, з якою можна працювати. А то виходить, що другу добу частинами щось видаєте.

Оксана
Вибачте, тоді можна з самого початку? Працюю інструктором з фізкультури (з плавання) в ДНЗ. В закладі функціонує 12 груп, заняття з плавання проводяться в 9 групах (3 ясельні групи не плавають). До 1 січня 2011 р. працювала на 1,5 ставки. Після затвердження Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів (наказ МОН №1055 від 04.11.10 року) в закладі вводять 1,5 ставки інструктора з фізкультури, а моє навантаження скорочують до 1,0 ставки посилаючись на цей наказ. Але зважаючи на мій стаж та досвід роботи і на те, що інструктора фізкультури взяли не відразу, 0,5 ставки інструктора теж залишають мені (але зважаючи на Лист МОНмолодьспорт № 1/9-89 від 07.02.13 року моє навантаження повинно було залишитись незмінним?) Дійсно, доки я отримувала свої 1,5 ставки це питання мене не дуже турбувало (хоча я вже запитувала про це, але відповіді до кінця не отримала). Але зараз мені керівник в усній формі повідомила, що у зв’язку з відсутністю гарячої води надійшов новий штатний розпис на травень місяць і в мене залишається тільки 0,5 ставки інструктора з фізкультури і мене можуть довантажити 0,4 ставки керівника гуртка. До відпустки...

Оксана
До відпустки залишався місяць і тому я засмутившись не стала більше підіймати це питання (на мої зауваження, що про істотні зменшення умов праці мене повинні попередити за 2 місяці я отримала відповідь що ніхто і нічого мені не повинен, ніхто ж не знав, що відключать гарячу воду). І ось незабаром 1 вересня… (ніякий наказ я не підписувала, хоча ймовірніше всього він існує, ніяких заяв не писала)

Вилен (МОДЕРАТОР)
О, чудово! Ви прекрасно розбираєтеся в законодавстві. І бачете всі нюанси.

Навантаження педагогічного працівника встановлюється відповідно до наказу про тарифікацію та штатного розпису.

Якщо передбачаються будь-які зміни, то, по-перше, за 2 місяці має бути виданий наказ про зміну істотних умов праці. а, по-друге, також має бути отримана письмова згода працівника.

Тимчасове відключення водопостачання не дає підстав для внесення змін до штатного розпису.

Я так і не зрозумів які зміни у вас відбулися в тарифікації і на підставі чого. Усне повідомлення керівника не є підставою для змін ні в умовах праці, ні в оплаті праці.

Оскільки ніяких письмових документів не було видано, а навіть, якщо і були видані, то ви з ними не були письмово ознайомлені, то ніяких змін в оплатті вашої праці відбутися не може, а тому є всі підстави вимагаги здійснення оплати праці відповідно до того, як нараховувалась зарплата до травня місяця.

Оксана
Дякую. Коли почались проблеми із навантаженням почала потроху вивчати нормативні документи, бо нам дуже докладно розповідають про наші обов’язки, не наголошуючи про наші права (дякую і цьому і сайту за докладні відповіді і посилання) . Будь ласка ще раз – чи можна доказати незаконне скорочення посади інструктора з фізкультури (плавання) до 1,0 ставки. І які мої наступні дії, щоб з 1 вересня не залишитись на 0,5 ставки і навантаження, що залишилось добирати вихователем на групі (тимчасово, до відновлення водопостачання – так (знов таки в усній формі у себе в кабінеті) сказала керівник)

Вилен (МОДЕРАТОР)
У серпні можна доводити лише своє право на те, що було у травні, те що було в 2011 чи 2012 році вже неможливо. Усе необхідно робити вчасно.

Оксана
Дякую! Можна ще питання? В закладі 12 груп, теоретично можлива наявність 1,5 інструктора з фізкультури (з плавання). Хто вирішує плавати ясельним групам чи ні?

Вилен (МОДЕРАТОР)
Згідно з програмами, заняття з плавання розпочинаються з дітьми від 3-х років.

Оксана
Згідно з наказом МОН №1055 від 04.11.10 року: "У дошкільних навчальних закладах, які мають криті стаціонарні басейни, вводяться посади:
інструктора з фізичної культури з розрахунку 0,25 штатної одиниці на кожні 2 групи, з якими проводяться заняття з навчання плаванню". А як бути, якщо плавають 9 груп, адже у інструктора з фізкультури передбачено 0,125 на кожну групу? (вибачте за наполегливість, але хочеться з"ясувати вже все до кінця, бо як сказала мені керівник: "Закон як дишло, куди повернеш – туди й вийшло")

Вилен (МОДЕРАТОР)
Керівник може казати що завгодно, для того є економісти.

Оксана
Дякую за консультацію

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua