Вопрос и ответы на него

замена уроков

Ваня Бендеберя
Я была единственным преподавателем училища в этом году, чьи уроки читали другие преподаватели в момент моего пребывания в дополнительном отпуске в феврале. Другим таких замен не сделали. Могу ли я предъявить претензии дирекции?

Вилен (МОДЕРАТОР)
А чим ви не задоволені?

Наталія
Незадоволення читача,я так розумію, в тому, що поки він був у відпустці, за нього його години відчитали інші викладачі, які можуть читати цю дисципліну, ці години їм оплатять як заміну, в нього ж наприкінці року буде невиконання навчального навантаження, тобто він значно втратить в матеріальному сенсі. Це неприємно, особливо, якщо іншим його колегам в подібній ситуації просто знімали пари, ставлячи в розкладі якийсь інший предмет, а по поверненні з відпустки вони могли спокійно вичитати свої години. Дирекції претензії пред'являти марно, все одно буде надана відповідь, що на те була виробнича необхідність заради підтримання нормального навчального процесу, щоб не зривати розклад і не робити в ньому дірок (вікон)... Можливо, й справді, просто не було можливості Вас замінити. Але Ви можете внести пропозицію, аби для того, щоб всі були в рівних умовах, щоб,по можливості, при винекненні якогось форс-мажору, ВСІМ викладачам знімали пари, скажімо, в перші 3 дні, а якщо викладач відсутній довше - ставили когось йому на заміну. Але завжди будуть якісь нюанси. Наприклад, коли 2 викладача читають одну спільну пару...

Вилен (МОДЕРАТОР)
Не зрозумів. А як має бути? Викладач відсутній, його пари ніхто не повинен вичитувати, студенти повинні мати вікна, а потім прийде викладач і буде у студентів по 8-9 пар на день? А якщо викладач ну дуже хворий і його немає декілька місяців, тоді теж його не повинні замінювати?

Наталія
Ситуації бувають різні. Наприклад, викладача було відізвано з щорічної відпустки на час вступних екзаменів,чи він працював в приймальній комісії літом. Право на відпустку в нього залишається. Не зовсім справедливо, коли під час її проходження (коли це можливо, зимою. наприклад) він втрачає своє навантаження. Можна просто студентам замість його пари математики ставити якусь іншу пару (наприклад, фізику), якщо це можна зробити технічно. А в більшості випадків це можливо. І в нашому закладі так роблять, навіть, якщо викладач хворіє чи з якоїсь причини йому потрібно відпроситись. Але все це лише тоді, коли є чим замінити, причому тільки перші 3 дні, потім, справді, замість відсутнього викладача пару проводить інший (за виключенням ситуації, коли йдеться про відпустку, що перенесена у зв'язку з роботою в приймальній комісії, тоді пари знімають цілий місяць, і це зрозуміло, бо інакше викладачі б нізащо не йшли туди працювати).

Вилен (МОДЕРАТОР)
Друзі, мабуть, я чогось не розумію.

Викладач отримує навантаження на навчальний рік і працює згідно з розкладом. Так?

Коли викладач перебуває у відпустці, то йому платять відпускні, а якщо на лікарняному - то допомогу по листку непрацездатності. Так?

Відпустка та лікарняний є підставою звільнення від роботи. Так?

Після виходу з лікарняного або з відпустки викладач має відпрацювати ті години, які пропустив через хворобу або відпустку? Тобто замість 7 пар на тиждень провести 14? А за це що йде додаткова оплата чи безкоштовно? Звідки такі правила?

Наталія
З бухгалтерією завжди важко розбиратись простим смертним.))Напевне, що так - оплату отримують двічі (за години плюс соціальну). Саме тому це може робитись лише з відома адміністрації, й дозволити собі такі "канікули" можуть не всі. (лікарняний можна і не здавати, зрештою, якщо тобі це дозволять й твої пари замінять якимись іншими.).Викладачі повинні вичитати певну кількість годин в певній групі, в залежності від спеціальності (в одній 80, в іншій -67 і т.д , не більше і не менше), і хоча пари проводяться за розкладом, але найчастіше буває так, що хоч студенти за навчальним планом вчаться до кінця червня, але пари з тої чи іншої дисципліни можуть вичитатись вже в травні. (наприклад, викладач, що працює на ставку, може мати за своїм розкладом 2-3 методичних дня чи мати вікна. Але при необхідності йому на ці дні можуть поставити пари, щоб заміниити пару відсутнього викладача.)і тоді станеться так, що студенти якийсь тиждень будуть мати не 3 рази математику, для прикладу, а 4 . І якщо пари з математики вичитаються в травні, то на їхнє місце будуть ставитись інші, де гірша вичитка. Але це з доброї волі адміністрації і гарних...

Наталія
стосунків в колективі. Тому, відповідаючи на поставлене в самому початку запитання - претензії і сварки ні до чого позитивного не призведуть

Вилен (МОДЕРАТОР)
Наталія, все це я розумію, але ніхто не скасовував відпустки і лікарняні, і ніхто не повинен працювати не за розкладом. А тому я знову повертаюсь до того, чим же не задоволена авторка запитанння?

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua