Вопрос и ответы на него

Чи можна проходити курси підвищення кваліфікації, якщо знаходишся у тарифній відпустці?

Laaraa
На основній роботі планові курси підвищення кваліфікації мені потрібно проходити в 2015 році. Додатково маю навантаження вихователя групи продовженого дня. Чи можу я пройти додаткові курси вихователя групи продовженого дня, якщо буду у тарифній відпустці? Яким документом можна підтвердити?

Вилен (МОДЕРАТОР)
Що таке тарифна відпустка?

Laaraa
Основна щорічна відпустка (56 календарних днів).

Вилен (МОДЕРАТОР)
Додаткові курси проходять разом з основними (одночасно).

Laaraa
Додаткові курси проводять за власний рахунок учителя і не приєднують до планових. Бо в додаткових курсах зацікавлений учитель. Якщо таких курсів не буде, то і оплата (за години праці у групі) проводиться по найнижчому кваліфікаційному розряду.(Я маю "вищу кваліфікаційну категорію"). Чи можливо,якщо я працюю вчителем початкових класів і в своєму класі є вихователем групи продовженого дня на 0,5 ставки, то курси (вихователя) не потрібні ?

Вилен (МОДЕРАТОР)
Курси потрібні, але, наприклад, педпрацівники, що працюють у київських школах їх проходять одночасно з основними БЕЗОПЛАТНО ДЛЯ ПЕДПРАЦІВНИКІВ.

Адміністрація навчального закладу ще більше за педпрацівника зацікавлена в тому, щоб він пройшов курси з усіх предметів, що викладає та всіх займаних посад, адже НЕОБХІДНО, наприклад, вас атестувати і як вчителя, і як вихователя. А без курсів це зробити неможливо.

Може, у вас ще й вчителі, що викладають декілька предметів (а у нас є такі, що викладають 5-7 предметів) з кожного предмета за власні кошти курси проходять окремо? Тоді необхідно направляти скаргу до МОНУ на своє керівництво (шкільне та районне), яке не забезпечує вам умови для повноцінного проходження курсів підвищення кваліфікації.

Висновок, щось у вас там не так...

Laaraa
Що курси потрібні зрозуміло.А у відпустці іх можна пройти? Чи будуть вони мені зараховані? Да. У нас дійсно все не так. Учителі, які читають 3-4 предмети теж проходять курси за власний рахунок. Якщо ж не пройдуть, то будуть одержувати як "спеціаліст". А в декого із них є "звання". І тому різниця в оплаті (між "спеціалістом"і "званням") дуже велика. За рік виливається в кругленьку суму. Ми неодноразово зверталися до районного керівництва з цього питання. Але вони нам дають відповідь, що вони зобов*язані оплачувати курси за основним місцем роботи, а все інше то проблеми вчителя. А командировочні і добові можуть взагалі віддати через півроку(це за планові курси мова).Зсилаються на погане фінансування. А додаткові курси повністю за власний рахунок.І доказати щось інше неможливо.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Співчуваю, це жах. Утім ви звісно можете пройти курси у будь-який час, у тому числі і під час відпустки.

Laaraa
Дякую за відповідь і співчуття!

Андрей Андрияш
Підкажіть на основі якого документу можна додаткові курси проходити за рахунок навчального закладу (працюю в ВНЗ І-ІІ рівня акр.)

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua