Osvita.ua Вопросы Среднее образование Оплата труда учителя
Вопросы
Наталія Москалюк
Чи правомірно те, що вчителю знімають за категорію, бо не пройшов курсову підготовку? *

Вчителю ІІ категорії після закінчення 5-річного терміну після закінчення вузу знімають надбавку за категорію, тому що не був на курсах. Яким документом це керується?

Ганна
Чи допоможе електронна петиція до президента зберегти НАДБАВКУ ЗА ПРЕСТИЖНІСТЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАЦІ? *

В мене багато сумнівів щодо результативності електронних петицій але іншого шляху захистити звання "ВЧИТЕЛЬ" не бачу. Для всіх небайдужих - https://petition.president.gov.ua/petition/1583 - потрібно зареєструватися та проголосувати за престижність нашої професії.

Olenka
Как отрабатывается время классного руководителя в каникулы? *

Должен ли учитель,имеющий классное руководство,дополнительно отрабатывать время,помимо основной нагрузки,на каникулах?

Андрей Куриленко
Чи можуть зняти надбавку за престижність праці? *

Вчителів в м. Черкаси примушують підписувати повідомлення про забирання надбавки за престижність в розмірі 20%. Таке повідомлення зроблено для кожного вчителя, якщо вчитель незгодний, йому погрожують звіьлненням спираючись на п.6, ст.36 КЗпП України. Мені цікаво, чи відомо про цей факт у міністерстві, наскільки такі дії відповідають закону?

Элина
Почему уменьшили надбавку за  *

Сегодня харьковским учителям сообщили, что надбавка за престиж уменьшена на 10 процентов. Это решение принято на государственном уровне или это местная самодеятельность?

galina
Оплата за класне керівництво 

Як здійснюється оплата за класне керівництво(100% чи 50%), коли в класі навчається 11 учнів, і 1 учень на індивідуальному навчанні? Дякую!

Тетяна Капранчук
Чи правомірно зняли розряд і понизили платню? 

Директор школи на посаді 13 років , 2 рази атестувалась , затверджений 16 розряд , згідно штатного розпису.Школа з 20.11.2017 стала філією, розряд завідувача став15, обов'язки ті самі.Отримали повідомлення про істотні зміни умов праці , де про пониження розряду ні слова, наказу про пониження немає, штатний розроблений але не затверджений. Зарплату знизили з 20.11.2017 безпідставно!Що робити .Дайте роз'яснення?

galina
навантаження соціального педагога 

У школі є інклюзивний клас,де навчається дитина з обмеженими можливостями, чи має соціальний педагог займатися з цією дитиною за додаткову оплату, чи це входить в його прямі обов"язки?

Elena Merts
Дошкольное образование 

Здравствуйте! В декабре 2018 года заканчиваю магистратуру " Дошкольное образование", работаю по специальности воспитатель, скажите после окончания магистратуры должны присвоить категорию ( какую ) или разряд ( то какой)

Владимир Марченко
надбавка за престижність 

Скільки відсотків повино нараховуватись педпрацівникам ПТНЗ в 2018 році

Юлия Поцко
Оплата замість відпустки 

Добрий день! Чи можу я взяти компенсацію замість відпустки і продовжити працювати вихователем?Якщо є посилання на закон буду вдячна.

Діля
Оплата за 12 годин директору школи 

В сільській місцевості директор школи може викладати не 9, а 12 год. Бухгалтерія за 3 год мені цілий рік доплачує, як за заміну, в канікулярний час не оплачується взагалі. Чи це правомірно?

Ірина
Закон України « Про освіту» , розділ XII «ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» Стаття 16 ч.5 викладена в такій редакції: 5. Тривалість ... 

Закон України « Про освіту» , розділ XII «ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» Стаття 16 ч.5 викладена в такій редакції: 5. Тривалість уроків у закладах освіти становить: у перших класах - 35 хвилин, у других - четвертих класах - 40 хвилин, у п’ятих - одинадцятих класах - 45 хвилин. Заклад освіти може обрати інші, крім уроку, форми організації освітнього процесу. Різниця в часі навчальних годин перших - четвертих класів обов’язково обліковується і компенсується проведенням додаткових, індивідуальних занять та консультацій з учнями. Але ж «Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти», затв. наказом МОН України від 15.04.1993 № 102 у підпункті «а» пункту 64 зазначено : ставки заробітної плати вчителів, вихователів та інших педагогічних працівників виплачують за 3 год. педагогічної (викладацької) роботи на день, або 18 год./тиждень. Підпункт. «з»: ставки заробітної плати педагогічних працівників, перелічених у підпунктах «а»–«з», установлюють, виходячи із затрат робочого часу в астрономічних годинах (60 хв.). Короткі перерви між уроками, заняттями, лекціями є робочим часом педагогічного...

Ирина Руденко
вчителі яких предметів можуть замінити уроки інформатики 

якщо постійний вчитель інформатики відсутній на роботі з поважних причин, а у інших вчителів, які працюють в даній школі, немає освіти "Вчитель інформатики". вчителем з якої дисципліни можна замінити уроки інформатики?

Татьяна Головятенко
Вихiд на роботу влiтку 

Доброго дня. Працюю учителем, стаж -10 рокiв, на роботу виходити пiсля вiдпустки по догляду до 3 рокiв на початку червня. Пiдкажiть, будь ласка, як оплачуватиметься робота вчителя влiтку, адже тарифiкована в цьому роцi не була, до декрету було навантаження 16 годин, скiльки годин у день потрiбно працювати? Попередня вiдпустка повнiстю була використана. Дякую.

Kateryna
підготовка переможця МАН 

Скажіть, будь ласка, я - вчитель і за сумісництвом керівник гуртка, підготувала переможницю обласного етапу МАН. За якою ставкою має бути нарахування: за основною чи сумісною?

Kateryna
Заохочення вчителя, який підготував учня-переможця МАН 

Доплата вчителю, який підготував учня-переможця МАН, здійснюється за основним місцем роботи чи за сумісництвом? Я, вчитель англійської мови, але підготувала переможця обласного етапу конкурсу-захисту МАН з фольклористики, тож мені відмовили у виплаті за основним місцем роботи, аргументуючи, що робота не з фахової дисципліни. Можливо, у такому разі більше не треба й братися за цю справу?

Анатолій
відпустка 

вчитель придбав путівку за власний рахунок на санаторно-курортне лікування на 12 днів.Чи має право на частину відпуски в робочий час під час навчання на лікування

Sasha Kubets
Чи можуть оштрафувати за пропущені години? 

Я початківець в цій сфері і ще не знаю всіх аспектів. Викладаю англійську в селі з 15 листопада. Минула вчителька пішла к декрет і англійська мова не викладалась 2 тижні взагалі - ніким було замінити. Мені передали її тематичне планування (скачане з інтернету без будь-якої редактури) і ми з методистом почали схожі уроки просто об'єднувати щоб добити теми до нового року на I семестр. Директор взагалі пасивна нічого не допомогає і не каже толком. Мені сказали що є чітко прописані години по класам на рік. І зарплата вчителя рахується не як у людей за робочі дні, а рахується весь обсяг годин на рік а потім ділиться рівними частями на місяці. Якщо вкінці року вийде так, що я, наприклад, вичитав 660 годин з умовних 700, тобто пропадуть ті два тижня, мене можуть оштрафувати за той час, що ніхто не викладав? Чи вони спеціально про це недомовляють? Якщо так, то мені треба узнати скільки в мене годин на рік і просити ставити більше уроків щоб дочитати за ті два тижня? Але ж я тоді не працював і ці два тижня нікого не було. Підскажить будь-ласка хто в курсі.

galina
суміщення посад 

Чи може соціальний педагог (0,5 ставки, основна робота у школі ) працювати по суміщенню бібліотекарем на 0,5 ставки

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Osvita.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!