Вопрос и ответы на него

Моя дитина отримала у 2017 році міжнарожний сертифікат PTE на знання англійської мови на рівень В1. Вона навчаєт

Наталия Кузьма
Моя дитина отримала у 2017 році міжнарожний сертифікат PTE на знання англійської мови на рівень В1. Вона навчається в ЗОШ. Чи звільнять її від ДПА з англійської? Який перелік мовних курсів признається МОН у 2017 році?

DOCENT
Боюсь, що в цьому росі такого переліку може не бути, через використання формату ЗНО при проведенні ДПА

Володимир Мініч
Ні. Цього року ДПА - це ЗНО для всіх. І це правильно.

Наталия Кузьма
вважаю це неправильно, оскільки до сьогодні не внесено зміни в наказ Міносвіти №1547 від 30.12.2014 року, яким це регламентовано. В будь-якій правовій державі це би зробили у вересні на початку навчального року, а після того як батьки заплатили гроші за участь у конкурсі, а діти їх здали, Ви трактуєте, що це правильно!!!!

DOCENT
Рекомендую на пряму звернутися до МОН. Положення про ДПА, не встановлює обмежень, що до можливості зарахування міжнародних мовних сертифікатів у разі проведення ДПА у формі ЗНО (на відміну від олімпіад).


"V. Звільнення від атестації
1. Від проходження атестації звільняються:
5. Учасники III етапів Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук (у відповідних випускних класах) звільняються від атестації з предметів, які є базовими для оцінювання навчальних досягнень учнів під час конкурсу (за винятком предметів, атестація з яких проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання).

6. Учні (вихованці) навчальних закладів системи загальної середньої освіти, які у поточному навчальному році отримали сертифікат (диплом) міжнародного мовного іспиту з іноземної мови рівня B-1 для загальноосвітніх навчальних закладів та рівня B-2 для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов, звільняються від атестації з цих предметів. "


Але, якщо Ви плануєте вступ до ВНЗ України, то ЗНО буде потрібне.
Крім того, якщо у Вас є міжнародний сертифікат, то скласти...

Володимир Мініч
Вибачте, але ніхто і нікого не може примушувати здавати гроші на конкурси.

Володимир Мініч
І ще. Якщо ми говоримо про правову державу, то там(в правових державах) діти точно мають однакові можливості для здачі подібних іспитів і не шукають якихось обхідних шляхів, бо їх там просто нема.

Наталия Кузьма
Стосовно обхідних шляхів. Ніхто не шукав обхідних шляхів. І сертифікат (склав/не склав) видавала Британія. Якби це було не передбачено наказом МОН ніхто би не пробував цього робити. І я не писала наказ МОН. Інститут післядипломної педагогічної освіти (структура підпорядкована МОН України) проводила пропаганду серед учнів, роблячи посилання на пункт 6 розділу V МОН). А тепер Ви звинувачуєте, щохтось шукає обхідні шляхи.

Володимир Мініч
Конкурси - це гроші. А лобісти цих конкурсів є скрізь, бо ми, на жаль, далеко ще не правова держава. Я розумію Вашу занепокоєність, але ні в чому Вас точно не ображав.

Наталия Кузьма
Я б ніколи не повелася на рекламу, якби сама особисто не прочитала наказ Міносвіти від 30.12.2014 №1547. Враховуючи, що тести на отримання сертифікату ми здавали 17 грудня 2016 року, ніяких змін на той час до Наказу Міносвіти "Про затвердження Положення про ДПА" не було, ми прийняли рішення брати участь. Я така не одна багато є батьків. Хотілося б, щоб державні органи якось дотримувались нормативно-правових актів, які вони ж і видають. БО тоді виходить, що громадянин України зовсім ні від чого не захищений.

Володимир Мініч
Буквально на завтра МОН готує дати роз'яснення з даного питання. Так що уважно слідкуйте.

Наталия Кузьма
Дякую.

ruslan
Доброго дня! Чи надало МОН роз'яснення з даного питання? Або можливо Ви щось нове дізналися?

Наталия Кузьма
Поскидала листи в МОН на електронні адреси. Відповіді до сьогодні не отримала

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua