Моя дитина отримала у 2017 році міжнарожний сертифікат PTE на знання англійської мови на рівень В1. Вона навчаєт
Вопрос и ответы на него
Моя дитина отримала у 2017 році міжнарожний сертифікат PTE на знання англійської мови на рівень В1. Вона навчаєт
Наталия Кузьма
+1
Моя дитина отримала у 2017 році міжнарожний сертифікат PTE на знання англійської мови на рівень В1. Вона навчається в ЗОШ. Чи звільнять її від ДПА з англійської? Який перелік мовних курсів признається МОН у 2017 році?
23.02.2017 в 21:13 > ответов: 13
DOCENT
Боюсь, що в цьому росі такого переліку може не бути, через використання формату ЗНО при проведенні ДПА
24.02.2017 в 04:41
Володимир Мініч
Ні. Цього року ДПА - це ЗНО для всіх. І це правильно.
24.02.2017 в 19:43
Наталия Кузьма
вважаю це неправильно, оскільки до сьогодні не внесено зміни в наказ Міносвіти №1547 від 30.12.2014 року, яким це регламентовано. В будь-якій правовій державі це би зробили у вересні на початку навчального року, а після того як батьки заплатили гроші за участь у конкурсі, а діти їх здали, Ви трактуєте, що це правильно!!!!
Рекомендую на пряму звернутися до МОН. Положення про ДПА, не встановлює обмежень, що до можливості зарахування міжнародних мовних сертифікатів у разі проведення ДПА у формі ЗНО (на відміну від олімпіад).
"V. Звільнення від атестації
1. Від проходження атестації звільняються:
5. Учасники III етапів Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук (у відповідних випускних класах) звільняються від атестації з предметів, які є базовими для оцінювання навчальних досягнень учнів під час конкурсу (за винятком предметів, атестація з яких проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання).
6. Учні (вихованці) навчальних закладів системи загальної середньої освіти, які у поточному навчальному році отримали сертифікат (диплом) міжнародного мовного іспиту з іноземної мови рівня B-1 для загальноосвітніх навчальних закладів та рівня B-2 для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов, звільняються від атестації з цих предметів. "
Але, якщо Ви плануєте вступ до ВНЗ України, то ЗНО буде потрібне.
Крім того, якщо у Вас є міжнародний сертифікат, то скласти...
Вибачте, але ніхто і нікого не може примушувати здавати гроші на конкурси.
25.02.2017 в 10:31
Володимир Мініч
І ще. Якщо ми говоримо про правову державу, то там(в правових державах) діти точно мають однакові можливості для здачі подібних іспитів і не шукають якихось обхідних шляхів, бо їх там просто нема.
25.02.2017 в 10:39
Наталия Кузьма
Стосовно обхідних шляхів. Ніхто не шукав обхідних шляхів. І сертифікат (склав/не склав) видавала Британія. Якби це було не передбачено наказом МОН ніхто би не пробував цього робити. І я не писала наказ МОН. Інститут післядипломної педагогічної освіти (структура підпорядкована МОН України) проводила пропаганду серед учнів, роблячи посилання на пункт 6 розділу V МОН). А тепер Ви звинувачуєте, щохтось шукає обхідні шляхи.
Конкурси - це гроші. А лобісти цих конкурсів є скрізь, бо ми, на жаль, далеко ще не правова держава. Я розумію Вашу занепокоєність, але ні в чому Вас точно не ображав.
25.02.2017 в 16:55
Наталия Кузьма
Я б ніколи не повелася на рекламу, якби сама особисто не прочитала наказ Міносвіти від 30.12.2014 №1547. Враховуючи, що тести на отримання сертифікату ми здавали 17 грудня 2016 року, ніяких змін на той час до Наказу Міносвіти "Про затвердження Положення про ДПА" не було, ми прийняли рішення брати участь. Я така не одна багато є батьків. Хотілося б, щоб державні органи якось дотримувались нормативно-правових актів, які вони ж і видають. БО тоді виходить, що громадянин України зовсім ні від чого не захищений.
Моя дитина отримала у 2017 році міжнарожний сертифікат PTE на знання англійської мови на рівень В1. Вона навчаєт