Вопрос и ответы на него

По якому рівню Академічному чи Стандартному здавати ДПА?

Darina
В гуманітарній гімназії математика викладається на Академічному рівні - 2+2год/тижд.(передбачено 3+2 год/тижд.). Рівнем Стандарту передбачено 3 год. на тиждень інваріантною складовою. Можливе збільшення годин на математику за рахунок варіативної складової,тобто 2+2 год./тижд. Фактично математика викладається за рівнем Стандарту. Запитання: Як оцінювати роботи ДПА - по Академічному, чи Стандартному рівню? Чи правомірні дії адміністраціїї щодо зменшення годин на вивчення математики, передбаченого Держстандартом Освіти? Можливо є якись додаткові листи чи службові записки з цього приводу? Дякую.

Вилен (МОДЕРАТОР)
За рівнем стандарту викладається математика як один предмет, за академічним рівнем учні вивчають два окремі предмети - алгебру та геометрію, з цього і робіть висновки.

Адміністрація школи може змінювати кількість годин в навчальному плані.

Darina
Вилене, я сама викладаю математику - алгебру і геометрію на академічному рівні, який передбачає 3 години алгебри та 2 години геометрії на тиждень. Фактично в розкладі в мене 2 години алгебри та 2 години геометрії - а це стандартний рівень із збільшенням кількості годин за рахунок інваріантних складових. Як прописано в нашому навчальному плані - математика чи окремо алгебра, окремо геометрія - я не знаю, але мені не зрозуміло, чому ДПА діти будуть здавати по Академічному рівню, який передбачає 5 ГОДИН на тиждень. Об"єм матеріалу, що відповідає цьому рівню неможливо вичитати за скорочений час.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Дарино, НА МІЙ ПОГЛЯД, ситуацію необхідно розглядати таким чином:
1) рівень стандарту (як правило) - це 3 години інтегрованого курсу "математика", який в журналі записується як інтегрований курс "математика", тобто не виокремлюється алгебра та геометрія;
2) кількість годин на вивчення інтегрованого курсу може бути збільшена / зменшена, що відображено в навчальному плані;
3) академічний рівень (як правило) - це 3 години алгебри + 2 години геометрії. В журналі це обліковується окремими предметами.
4) кількість годин на вивчення алгебри, геометрії може бути збільшена / зменшена, що відображається в навчальному плані.
Отже, і при академічному рівні, і при рівні стандарт може бути 4 години, але, на мій погляд, якщо учні вивчають окремо алгебру і окремо геометрію, то це - академічний рівень, а якщо учні вивчають математику інтегровано, то це - рівень стандарт.
Проте ви можете відстоювати свою позицію, мотивуючи це тим, що ви, наприклад. працювали за підручниками рів. стандарт. Цікаво, чим аргументує свою позицію адміністрація? І потім: якщо в навчальному плані записано "математика" (без поділу на алгебру та геометрію), то чому в журналі є поділ(?), або якщо в навчальному плані є поділ, то чому зменшена кількість годин без погодження з вчителем???

А чому в гуманітарн.гімназії учні складають математику? Краще складали б укр.мову, укр.літ та історію.

Darina
Добрий вечір, Вилене.
Справа в тому, що діти вивчають математику за Академічним рівнем із зменшеною кількістю годин. Як було сказано раніше - 2 години алгебри та 2 години геометрії. Тому цілком очікуваною буде сдача ДПА по Академічному рівню, який передбачає досить високий рівень підготовки. А ми маємо, те що маємо.
Щодо погодження з вчителем, то ....... Вчителя поставили перед фактом, а коли вчитель намагався відстояти свою нещасну 1 годину, то було заявлено, що адміністрація сама взмозі вирішити це питання, а подібна зацікавленість вчителя їх дратує.
Нажаль, я не маю ніякої інформації (накази, пояснювальні записки, рекомендаціїї, тощо.), тобто у мене немає підкріпленних знаннями аргументів, а без них я не можу відстоювати себе.
Тепер про дітей.
Кому що треба. Де - кому математика необхідна, але не як наука, а як перешкода при досягненні мрій своїх батьків. тому важливі не знання. Нажаль.
Я, як вчитель, дуже поважаю дітей. Я розумію їх бажання. Я їх хочу навчити. Це не моя робота - це моє розуміння життя.
Вибачте за довге мовчання та лірику.
З повагою Дарина.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Дарино, знаходити порозуміння з завучем потрібно в тому сенсі, що дуже важко вичитати нормально алгебру за 2 години, коли має бути 3. І саме зараз необхідно вести мову, що за умови 4 годин це має бути рівень стандарту. А які у вас підручники? Під який рівень?

Щодо вибору учнями гуманітарного класу ДПА: ми орієнтуємо з 10 класу на те, що це має бути укр.мова та укр.літ (бо ЗНО складати з цих предметів всім) та історія України (бо гуманітарні класи). Усе для учнів.

Darina
Вилене, дякую за розуміння.
Із завучем дуже важко знайти порозуміння, бо талановитіше немає жінок у світі. Адміністратор сам викладає математику, і впевнений в тому, що якісно навчити за цей час цілком можливо, можна сказати, що і легко.
Я намагалася впевнити завуча, директора у необхідності зміни кількості годин та підручників. У відповідь - незадоволення втрачанням у внутрішній простір.
Підручник з алгебри у нас Академічного рівня. Автор Нелін. Працювати по них дуже важко вчителю і дуже важко учню. Тому багато часу я витрачаю на підбір матеріалу з іших джерел.
Підручник з геометрії теж Академічного рівня. Автор Бурда. Я їм взагалі не користуюсь, бо вважаю його недосконалим.
Щодо вибору учнями ДПА, то вони мають право на вибір, а це в цьому навчальному закладі поважають. Ніхто не має права перешкоджати їх намірам.
Звичайно, певна агітація ведеться, але дуже акуратно.
З повагою Дарина.

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua