Osvita.ua Вопросы Среднее образование Аттестация учителей
Вопросы
Оксана
призначення директорів днз 

Директором ДНЗ призначена з 01.09.2017 за контрактом на 1 рік. Який максимальний термін мого перебування на цій посаді?

nazarenko anna
вчитель-методист 

Чи є обов'язковим для підтвердження звання вчителю - методисту заповнювати "методичну книжку" з обліком і оцінкою всіх його видів діяльності і необхідністю при цьому набрати мінімум 600 балів. Де про це написано?

Елена Семений
Тарифный разряд 

Какой наивысший тарифный разряд может иметь учитель со средним специальным образованием(музыкальное училище) и полным высшим образованием не по профилю.Влияет ли высшее не профильное образование на аттестацию, присвоение тарифного разряда.

Кирилюк Ірина Валеріївна
Можна вислати розроблений мною посібник? 

Можна вислати розроблений мною посібник з народознавства чи треба тільки конспекти уроків? Посібник для 5 класу, де вказані теми занять, матеріали та завдання для самостійного опрацювання дітьми. Це складає ..... сторінок.

Tetiana
Атестація вихователя ГПД 

Добрий день! Підскажіть будь-ласка... в школі працюю психологом з 2000 року, з 2006 році довантажена 0.5 ст.ГПД до 2012 року, в 2008 році присвоєна вища категорія, атестувалась як психолог. з 2012/2013 - 2014/2015 немала навантаження вихователя ГПД. В 2013 році підтвердила вищу кваліфікаційну категорію, як психолог. В 2015/2016 - по теперешній час знову є 0.75 ст. ГПД. в 2017/2018 н.р. атестуюсь. Як психолог мені підтверджують вищу категорію, а як вихователь ГПД присвоюють І категорію. Це правомірно? І де можна знайти роз'яснення?

наталя
Звання "сташий вихователь" 

Під час чергової атестації мене, вихователя ГПД, педагогічний стаж 20 років, вища категорія, атестаційна комісія І рівня подала на отримання звання «старший вихователь». Голова атестаційної комісії ІІ рівня відмовила, посилаючись на постанову КМУ № 1109 від 23.12.2015, в якій вказано, що вихователям можна присвоювати звання «вихователь-методист», а вже вихователям-методистам присвоюють звання «старший вихователь».( у вимогах для присвоєння звання «вихователь-методист» обов’язковим є наявність власних методичних розробок, в той же час для отримання звання «старший вихователь» цієї вимоги нема. Зауважу, що зі званнями «старший вчитель» та «вчитель-методист» все навпаки). Згідно пункту 5.3 діючого Типового положення про атестацію педагогічних працівників №930 від 06.10.2010р.(зі змінами) педагогічні звання «старший викладач», «старший учитель», «старший вихователь» можуть присвоюватися педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційні категорії «спеціаліст вищої категорії» або «спеціаліст першої категорії» та досягли високого професіоналізму в роботі, систематично використовують передовий педагогічний...

Maria
Чи має право зауч вивчати досвід вчителя, який атестується на вищу категорію? 

Моя ситуація... Я філолог. Працюю в сільській школі. Цього року в нас атестуються всього 2 вчителі. Я на вищу категорію, а колега на першу. Зауч має досвід роботи, вищу категорію і теж філолог. В.о. директора молода і недосвідчена без категорії, спеціаліст, працює в школі всього 2 роки. На посаді в.о. 2 місяці. Хотіла б, щоб зауч як більш компетентний і досвідчений фахівець до того ж в моїй галузі вивчала мій досвід роботи (відвідувала уроки, писала характеристику). Чи має законне право заступник директора вивчати мій досвід (відвідувати уроки, писати характеристику) як вчителя, який атестується на вищу категорію? Чи це компетенція лише директора?

Maria
Чи має право зауч вивчати досвід вчителя, який атестується на вищу категорію? 

Моя ситуація... Я філолог. Працюю в сільській школі. Цього року в нас атестуються всього 2 вчителі. Я на вищу категорію, а колега на першу. Зауч має досвід роботи, вищу категорію і теж філолог. В.о. директора молода і недосвідчена без категорії, спеціаліст, працює в школі всього 2 роки. На посаді в.о. 2 місяці. Хотіла б, щоб зауч як більш компетентний і досвідчений фахівець до того ж в моїй галузі вивчала мій досвід роботи (відвідувала уроки, писала характеристику). Чи має законне право заступник директора вивчати мій досвід (відвідувати уроки, писати характеристику) як вчителя, який атестується на вищу категорію? Чи це компетенція лише директора?

juliya
Позачергова атестація на присвоєння педагогічного звання викладач-методист 

Доброго дня! Роз'язність, будь ласка, таку ситуацію: у мене у наступному навч.році чергова атестація на підтвердження Вищої категорії. Чи є порушенням вимог Типового положення про атестацію, якщо у цьому навч.році написана заява на позачергову атестацію ЛИШЕ на присвоєння пед.звання викладача-методиста? І в наступному році необхідно знову атестуватимусь на підтвердження Вищої категорії? Дякую

KindnessHelen
Присвоение категории и звания 

Здравствуйте. Я учитель английского языка первой категории. В этом году у меня очередная аттестация на присвоение высшей категории. Возможно ли мне одновременно с присвоением высшей категории получить и звание "старший учитель"? Или звание присваеватся только при подтверждении категории?

Наталя
Атестація 

Допоможіть будь-ласка, розібратися з питанням. Помічник вихователя закінчила вуз за спеціальністю "соціальний педагог", відразу по закінченню її було переведено за спеціальністю і присвоено 9 (11) тарифний розряд на 0.5 ставки та 0.5 ставки вихователя за 9 (11) розрядом. Чи правомірно це?

Adriana Rusyn
Вчитель хімії і біології 

працюю вчителем хімії. маю диплом магістра хімії, закінчила аспірантуру.що потрібно, щоб я молга викладати і біологію?достатньо курси пройти, чи потрібно поступати на біологічний в магістратуру?

Тетяна Чеченюк
атестація 

На який розряд можна атестуватися, якщо у 2018 році отримую диплом бакалавра (маю стаж 10 років, 9 тарифний розряд)?

Елена
открытые уроки 

Хочу аттестоваться на высшую категорию. Является ли обязательной норма давать открытые уроки? Принимаю участие в конкурсах Соняшник, панарама творчіх уроків,публикуюсь на сайтах и в профессиональных журналах.

12345
Як пройти курси? 

Мала велику перерву в роботі в школі. З цього року вийшла на заміну декретної відпустки та хотіла бистріше пройти курси підвищення кваліфікації, але в школі сказали, що на цей рік списки на курси подавалися раніше і мене включити не можуть. Не пам,ятаю, десь вичитала, що можна пройти курси самостійно зареєструвавшись на сайті ІППО за свій кошт. Знайшла та зареєструвалась. Вже потрібно їхати на курси, але тепер мені говорять, що так не можна. Де ж правда? Навіщо тоді на сайті інституту були форми для реєстрації, якщо так не можна? Адже, якщо зараз не пройду курси, то наступного року, коли вийде дикретчиця, я зовсім залишуся без роботи і кваліфікації, яку розраховувала отримати. Який вихід можна знайти?

Maryna
Право атестуватися на 1 категорію (п.4.7) 

Добрий день!Допоможіть, будь ласка, розібратися!Працювала 3 роки в одній школі,потім був перерваний педстаж-11 років в міжнародній компанії(в тому числі 3 роки декретна відпустка), з кінця жовтня 2016 працюю знову вчителем англійської мови в іншій школі. Категорія-спеціаліст.В цьому 2017/2018 році я атестуюсь (чергова).Нещодавно дізналася випадково,що існує пункт 4.7.,за яким я начебто мала право атестуватися позачергово без додержання послідовності присвоєння категорій та строку проведення позачергової атестації тобто не на 2, а на 1 категорію.В 2004 і 2005 підготувала двох призерів 3 етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін і була нагороджена почесною грамотою від виконкому міста.(Всі 3 записи є в трудовій.)Ще в минулому році я запитувала у заступника голови атест.комісії, чи можу я атестуватися відразу на 1 категорію,на що була негативна відповідь (начебто ці здобутки були не в нашій школі і у мене нема 5 років педстажу).В цьому році я знову отримала негативну відповідь на першому засіданні атестаційної комісії в жовтні.Підкажіть, будь ласка, чи є сенс претендувати на 1 категорію в моєму випадку.Якщо так, то як...

Inna
Творчий звіт 

Відділ освіти вимагає від атестантів творчий звіт на 15-20 сторінок машинописного тексту, дид. матеріали, розробки уроків, статті, роботи учнів і т. ін.. Чи правоміна така вимога?

Татьяна Степанова
Відповідність займаній посаді 

З 2000 р працюю на посаді викладача хімії та спецдисциплін. Проходила курси і атестовувалась як викладач хімії,проте за освітою магістр деревообробки. В поточному навчальному році адміністрація поставила питання про невідповідність моєї освіти і викладання загальноосвітнього предмета.Прошу дати роз'яснення: чи має право викладач без педосвіти,який прийнятий був на посаду понад 15 років тому і пройшов відповідну атестації,має звання викладач -методист,далі займати посаду і викладати загальноосвітніх предмет.

Юлия Логвиненко
Чи маю я право атестуватися на І категорію? 

Вітаю! У 2011 р. закінчила педагогічне училище за спеціальністю вчитель початкових класів. Одразу почала працювати вихователем в ДНЗ. У 2017р. пройшла курси підвищення кваліфікації як вчитель початкових класів. Але годин в початковій школі не маю. У 2018 році завершую навчання за тим самим фахом, з додатковою спеціалізацією психолог. Чи можу я атестовуватися як вихователь і на яку категорію розраховувати, якщо мій педстаж на момент завершення освіти становитиме 7 повних років?

Любов Сокальська
Чи можна бібліотекарю позачергово атестуватись? 

Я працюю на посаді завідувача бібліотеки 10 років у навчальному закладі. Атестувалась в 2014 році на ІІ категорію 10 тарифного розряду , чи маю право я позачергово в 2018 році проатестуватись на І категорію 11 тарифного розряду ?

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!