Osvita.ua Вопросы Среднее образование Аттестация учителей
Вопросы
Лена Стадникова
атестація 

Добрий день.Така стуація:стаж роботи вчителем 6 років 9 місяців.2015 році позачергово була атестована на спеціаліста 2 катег.у міжатестаційний період маю(а саме 3 роки) маю 14 призерів раййоних олімпіад та 6 призерів обласних- третього етапу всеукраїнських олімпіад.Чи мають право мені присвоїти в 2017-2018 році вищу категорію?

ZSV
Атестація 17-18 

Чи має право вчитель атестуватись на здобуття кваліфікації "спеціаліст І категорії" у 2017-2018 навчальному році, якщо ІІ-гу категорію отримав у квітні 2016 року?

Юля Шляга
Коли я маю проходити курси підвищення кваліфікації та атестуватися? 

Доброго вечора. Мене звати Юлія. Я б хотіла дізнатися коли я маю проходити курси підвищення кваліфікації та атестуватися, якщо я отримала диплом у червні 2015 року. Буду дуже вдячна.

ZSV
Право на атестування педагогічного працівника 

Чи має право вчитель атестуватись на здобуття кваліфікації "спеціаліст І категорії" у 2018 році, якщо ІІ-гу категорію отримав у квітні 2016 року?

серг
Атестація 2017-2018р 

Доброго дня. Чи можна атестуватися для підвищення категорії в поточному 2017-2018 році. Документи всі в порядку. Питання лише в терміні отриманя диплому. Диплом магістра отримав в листопаді 2017р.

Лариса Владимировна
Присвоєння звання"старший вихователь" вихователю з базовою фаховою освітою 

Чи можна у 2017-2018 році присвоїти вихователю з базовою освітою (стаж 18 років) педагогічне звання "старший вихователь"? (п.5.4). У Постанові Кабміну № 1109 від 23.12.205 рекомендовано - "вихователь-методист". Адміністація закладу подала клопотання на присвоєння звання "старший вихователь." Як бути?

Iryna Konovalets
Як здійснюється атестація при навантаженні з кількох предметів 

Шукаю поради: працюю вчителем німецької мови в початкових класах та зарубіжної літератури в 7 кл. Маю дві освіти: бакалавр (початкова освіта та німецька мова), спеціаліст (українська мова та література, зарубіжна література). Пройшла курси німецької мови. Чи маю право атестуватися на ІІ категорію, чи треба проходити ще курси з зарубіжної літератури? Дякую за відповідь.

Sergey Satsyk
Чи маю право атестаційна комісія дати І категорію замість другої? 

Добрий день! Я вчитель інформатики, категорія «спеціаліст», педагогічний стаж 5 років (вища освіта за спеціальністю біолог, викладач біології та хімії). Атестуюсь на ІІ категорію. Члени атестаційної комісії, посилаючись на мій «вклад» в освітній процес школи, методичну допомогу іншим вчителям, подають клопотання про присвоєння одразу І категорії (перескочивши ІІ категорію), звісно, що я не проти. Чи не буде порушення законодавства, якщо мені присвоять І категорію, «перескочивши» через ІІ категорію? На які пункти «Положення» можливо посилатися при прийнятті такого рішення?

Наталя
При отриманні повної вищої освіти вихователем ДНЗ (стаж 11 років) чи можна атестуватися не дотримуючись послідовності у присвоєнні категорій (на вищу категорію, оминаючи ІІ та І)? Дякую 

При отриманні повної вищої освіти вихователем ДНЗ (стаж 11 років) чи можна атестуватися не дотримуючись послідовності у присвоєнні категорій (на вищу категорію, оминаючи ІІ та І)? Дякую

mintnt urio
курси підвищення кваліфікації 

Вихователь дошкільного закладу на період курсів отрима листок непрацездатності. Чи будуть враховані курси, і як діяти в цьому випадку керівництву закладу. Чи можно атестувати працівника без проходження курсів з поважною причиною з рекомендаціями.

Ħลדลภนค ♛
атестація методиста 

Методист навчального закладу претендує на встановлення вищої категорії. А як викладач екології вона має І категорію(атестувалась минулого року). Як що проатестують її як методиста на вищу категорію... як поступитати з категорією як викладача? Вона теж буде вищою?

Lig
Чи законна атестація на ІІ категорію з пройденими курсами за спеціальністю бакалавра? 

Вчора Вам задавали запитання: Педагогічний працівник має дві освіти: бакалавр (педколедж, іноземна мова) та спеціаліст (університет, укр. мова та л-ра). Читає в 1-4 класах іноземну, у 5-6 - українську. Чи може атестуватися на ІІ категорію зі "спеціаліста", якщо пройдено тільки курси іноземної мови освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр, а університет закінчив у 2012 році?. Дякую. Вибачте, хочу ще уточнити. Можливо, задали некоректно Вам запитання. Тобто на сьогоднішній день курси з української не є обов'язковими? Тому що нам зробили зауваження: нема курсів з тої спеціальності, з якої є вища освіта, тому й не можна проатестувати на ІІ категорію. Треба пройти курси з того предмета, з якого є вища освіта. Чи це так?

Джаная Мамедова
Вчитель сумісник атестується лише на основному місці роботи? 

Вчитель сумісник атестується лише на основному місці роботи?

Lig
Чи законна атестація на ІІ категорію з пройденими курсами за спеціальністю бакалавра? 

Педагогічний працівник має дві освіти: бакалавр (педколедж, іноземна мова) та спеціаліст (університет, укр. мова та л-ра). Читає в 1-4 класах іноземну, у 5-6 - українську. Чи може атестуватися на ІІ категорію зі "спеціаліста", якщо пройдено тільки курси іноземної мови освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр, а університет закінчив у 2012 році?. Дякую.

Вероніка
коли ж можна атестуватись перший раз? 

Вибачте, але я отримала двічі різні відповіді, тому пишу ще раз. Закінчила вуз у 2013 році за спеціальністю "математика", прийнята на роботу вихователем ГПД 1 вересня 2013. 1.09.2014 переведена на посаду вчителя математики, але викладала і викладаю в основному інформатику. У 2016 році здобула другу вищу освіту за спеціальністю "інформатика". 1 вересня 2017 року переведена на посаду вчителя математики і інформатики. Цього року (працюю в школі п'ятий рік) мене атестувати відмовилися. Але у положенні про атестацію п. 4.8 сказано: "За педагогічними працівниками, які отримали другу повну вищу педагогічну освіту й перейшли на посаду за отриманою спеціальністю, зберігаються присвоєні попередньою атестацією кваліфікаційні категорії. Атестація таких працівників здійснюється НЕ ПІЗНІШЕ ніж через два роки після переходу на іншу посаду." То можна атестуватися аж коли пройде 2 роки з моменту переходу на нову посаду чи раніше згідно п. 4.8?

олег
Оплата праці 

у мене є кваліфікація організатора початкової освіти, вчителя початкової школи. Але я працюю педагогом організатором і цього року мене атестують на 2 категорію. Ще я маю 8 годин інформатики в початкових класах, пройшла курси вчителів інформатики.Але мене не атестують як вчителя інформатики. Чому? Чи це так? Яка буде оплата праці?

Вероніка
Перша атестація за другою освітою (уточнення) 

Але ж у положенні про атестацію п. 4.8 сказано: "За педагогічними працівниками, які отримали другу повну вищу педагогічну освіту й перейшли на посаду за отриманою спеціальністю, зберігаються присвоєні попередньою атестацією кваліфікаційні категорії. Атестація таких працівників здійснюється НЕ ПІЗНІШЕ ніж через два роки після переходу на іншу посаду." Чому ж тоді можна атестуватися аж коли пройшло 2 роки з моменту переходу на нову посаду? Чому не рахуються ті роки, які працювала на іншій посаді? Таким чином, я проатестуюся перший раз через 6 років після закінчення першого вузу і на 7 рік роботи в школі. Чи не суперечить це положенню про атестацію?

Вероніка
Перша атестація за другою вищою освітою 

Закінчила вуз у 2013 році за спеціальністю "математика", прийнята на роботу вихователем ГПД 1 вересня 2013. 1.09.2014 переведена на посаду вчителя математики, але викладала і викладаю в основному інформатику. У 2016 році здобула другу вищу освіту за спеціальністю "інформатика". 1 вересня 2017 року переведена на посаду вчителя математики і інформатики. Цього року мене атестувати відмовилися. Чи я можу бути проатестована на 2 категорію у наступному навчальному році? Чи потрібно мені пройти курси, так як 5 років після закінчення вузу вже пройде, і чи обов'язково проходити курси з математики і інформатики, якщо я викладаю зараз тільки інформатику?

олег
як здійснюється оплата праці? 

У 2014 році здобула кваліфікацію організатора початкової освіти, вчителя початкової школи. у 2018 мене атестують тільки як вчителя початкових класів (стаж роботи 5 років), але ще маю 0.5 ставки педагога-організатора з травня 2017 року. Чи могли мене ще атестувати, як педагога організатора? І як буде здійснюватися оплата праці?

Евгений Калинка
Чи правомірним є рішення атестаційної комісії про присвоєння мені ІІ кваліфікаційної категорії 

Стаж педагогічної роботи 19 років. Маю 3 вищі освіти. З 1999 по 2011 рік працювала вчителем початкових класів.Як вчитель початкових класів здобула почергово ІІ, І та вищу категорію. З 2011 року переведена на посаду заступника директора з НВР. 01.01. 2015 року, в звязку з скороченням посади, переведена на посаду вихователя - методиста. З 01.09.2015 року переведена на посаду педагога - організатора. В 2014 році за результатами атестації, атестаційною комісією мені присвоєно вищу кваліфікаційну категорію. У 2017 році пройшла курси педагогів - організаторів. В цьому році атестуюсь на посаді педагога - організатора. Мені повідомили, що присвоють ІІ кваліфікаційну категорію, мотивуючи це тим, що стаж роботи на посаді 2,5 роки і що на цій посаді я теж маю почергово здобувати категорії, не перескакуючи.

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!