Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Вопросы
Оксана
Атестація вчителя, який викладає декілька предметів 

За дипломом я вчитель математики та фізики. Курси підвищення кваліфікації пройшла у 2018 році (фізика+інформатика, так, як викладала ці предмети у школі). Чи потрібно для викладання математики (або заміни уроків математики) проходити додаткові курси з математики?

АНАСТАСИЯ
відмова від проходження курсів 

ДОБРОГО ДНЯ.Я ПРАЦЮЮ ВИХОВАТЕЛЕМ ВЖЕ 5 РОКІВ І МЕНЕ ВІДПРАВЛЯЮТЬ НА КУРСИ З ПІДВИЩЕННІ КВАЛІФІКАЦІЇ.ЦЕ ТРЕБА ЇХАТИ У ДРУГЕ МІСТО. В МЕНЕ ДВА СИНА ОДНОМУ 4 РОКІВ, А ДРУГОМУ 10 РОКІВ.Я ЇХ НЕМОЖУ ЗАЛИШИТИ І ПОЇХАТИ.З ЦЬОГО ПРИВОДУ Я МАЮ ПРАВО НЕ ЇХАТИ НА КУРСИ.І ЯКЩО МАЮ ПРАВО ТО ПІДСКАЖІТЬ ЯК ПОВЕСТИ СЕБЕ В ЦІЇ СИТУАЦІЙ.МОЖЛИВО Є ТАКИЙ ЗАКОН ЩО КОЛИ ДІТИ МАЛІ ТО МОЖНО НЕПРОХОДИТИ КУРСИ .ПРОШУ ВАС РОЗЬЯСНИТИ МЕНІ НА ЩО Я МАЮ ПРАВО .І ВЗАГАЛІ Я ПРАЦУЮ НА 0.5 СТАВКИ ВИХОВАТЕЛЕМ І НА 05.СТАВКИ ФІЗИЧНИМ ІНСТРУКТОРОМ.МОЖЕ МЕНІ ВЗАГАЛІ НЕТРЕБА ЇХАТИ НА КУРСИ ПОКИ НЕБУДЕ В МЕНЕ 1 СТАВКІ.

Олена Чорна
Скільки разів підряд можна атестуватися позачергово? 

Якщо я цього року планую проатестуватися позачергово,то коли буде можна проатестуватися наступного разу?

Ирина Буцкая
атестація на звання вчительметодист 

У 2014 р. мені було присвоєна звання"старший учитель" та вища категорія. Цього навчального рокучергова атестація, хочу отримати звання "вчитель-методист". У школі сказали, що заяву потрібно було писати минулого року; бо потрібно наказ про вивчення досвіду протягом 2 років. Жодних документів з цього приводу не знайшла. Дайте відповідь з його питання, будь ласка.

Дарина
Бакалавр може атестуватися під час завершення освітнього рівня магістр? 

У цьому навчальному році (взимку 2019) я завершую навчання за спеціальністю магістр. Чи маю я право атестуватися у цьому навчальному році, якщо диплом магістра буде видано 31.01.2019 р.?

Любов
Чи взагалі існує термін дії диплому про Вищу Освіту? 

Я не працюю по спеціальності 2 роки, в мене диплом Магістра, це ніяк не вплине на подальше працевлаштування? І чи існують якісь часові рамки придатності диплому?

natalia
отримання вищої категорії 

Добрий день! Чи можна претендувати на вищу категорію, обминаючи першу? У Положенні сказано про послідовність набуття категорій. Дякую.

Ann Kastro
Чи повинні були мені надати документ про мою освітньо-кваліфікаційну категорію, після проходження атестації? 

Чи повинні були мені надати документ про мою освітньо-кваліфікаційну категорію (ІІ категорія), після проходження атестації? Атестаційна комісія присвоїла меня категорію, але ніякого документу про це у мене не має. Якщо ні, то у кого він може зберігатися?

Sveta
Чи зможу я претендувати на категорію під час атестації у цьому навчальному році7 

Добрий день!Мій педстаж - 27років. У цьому році закінчила БДПУ. Маю І освітній рівень - "Бакалавр".Чи зможу я претендувати на категорію під час атестації у цьому навчальному році ?

Інна Ковальська
Коли педагогу атестуватися? 

Педагог атестувався чергово у 2015-2016 н.р.У 2018 р.позачергово атестувався на присвоєння звання"вихователь-методист" Від якого року рахувати 5 років щодо наступної атестації?

maria vill
очні 3 денні курси нуш для вчителів англійської мови 

Скільки годин на день в середньому (або максимально) тривають 3-денні очні курси нуш для вчителів англійської мови? В нашому місті вони ще не відбулись, заплановані на серпень.

Тетяна Прокопець
Послідовність у присвоєнні педагогічного звання "вчитель-методист" 

Добрий день! Маю запитання. Чи є послідовність у присвоєнні педагогічних звань? Чи потрібно мати звання "старший вчитель", щоб потім атестуватися на звання "вчитель-методист"? Чи можна відразу атестуватися на звання "вчитель методист"? А також, в 2018 році мені присвоїли "вищу кваліфікаційну категорію, чи маю я право у 2019 році атестуватися на присвоєння педагогічного звання "вчитель-методист"?

Оля Семенюк
Про зміну місця роботи (із ВНЗ у школу 

Про зміну місця роботи (із ВНЗ у школу).Після закриття інституту (ІІІ -- ІV рівня акредитації) маю педагогічий стаж 2 роки на посаді викладача ВНЗ + сумісництво у коледжі (загальний педагогічний стаж 3 роки 8 міс.), йду на ставку вчителя у школу. Чи повинна бути переатестація і на яку кваліфіуаційну категорію?

Ольга Радовенюк
Чи достатньо 108год підвищення кваліфікації для атестації? 

Доброго дня. Чи існують безкоштовні онлайн курси підвищення кваліфікації для вчителів математики? Що саме будуть вважати за підвищення кваліфікації вчителя? Якщо у 2018р. вчитель уже був на курсах і у свідоцтві записано 108год (тривалість курсів 3 тижні), то чи потрібно проходити ще курси (атестація вчителя за планом у 2019р.)? Чи достатньо 108год підвищення кваліфікації для атестації? Що можуть врахувати як підвищення кваліфікації (участь у вебінарах, семінарах, публікація власних розробок тощо)? Вебінари від "Основи" та "Ранок" вважаються підвищенням кваліфікації?

Olga
Доброго дня. Допоможіть, будь ласка, з'ясувати. Працюю вихователем з 2001 року, маю першу категорію. Освіта: 1.Вчитель української мови( ?... 

Доброго дня. Допоможіть, будь ласка, з'ясувати. Працюю вихователем з 2001 року, маю першу категорію. Освіта: 1.Вчитель української мови( спеціаліст 2001р.). 2. Дефектолог, вихователь дітей з вадами мовлення ( бакалавр 2012р.). Хочу перейти на посаду дефектолога у дит.садку. Чи збережеться моя категорія? Чи підпадаю я під лист МОН від 30.01.18 №2.4 - 227?

Інна Ковальська
Чи потрібно у рішенні атестаційної комісії вказуючи результат (писати на відповідність раніше присвоєній категорії та присвоєння звання"вихователь-методист") Чи пишемо лише про присвоєння звання. І коли наступна атестація? 

Педагог у 2016 році атестувалась на відповідність раніше присвоєній категорії "спеціаліст вищої категорі" У 2018 році позачергово атестувалась на присвоєння звання "вихователь-методист"

Анна Коваленко
1 клас 

Я -вчитель музичного мистецтва. Чи дає право сертифікат інтернет-марафону Освіта вести предмет у 1 класі 2018-2019 н.р?

Марія Марія
Яку освіту повивен мати заступник директора школи? 

Чи обов'язково здобувати магістерський рівень Управління навчальним закладом? Напишіть, будь ласка, із посиланням на нормативні документи. Дякую.

lida
можно ли претендовать на повышение квалификации со степенью кандидата наук по специальности и нужно ли проходить курсы повышения после декретного отпуска 

Добрый день. В 2008 году я была принята на работу педагогом в музыкальную школу (диплом магистра). В 2012 прошла курсы повышения квалификации и после аттестации получила 2 категорию. В 2013 году получила степень кандидата наук по профильной специальности. С большим трудом добилась надбавки 15%. Внеочередную аттестацию на повышение категории я не проходила, т.к., по мнению дирекции, степень кандидата наук не дает мне право претендовать на, хотя бы, 1 категорию, т.к. у меня нет среди учеников лауреатов, только благодарности за высокий профессионализм и дипломы участников. Пед.стаж был 8 лет.С сентября 2015 года нахожусь в декретном отпуске, выход на работу - с сентября 2018 года. Вопросы: 1. имею ли я право аттестоваться на 1 категорию или на высшую, "перескочив" 1 категорию, претендовать на педагогически звания, не имея лауреатов, но интенсивно занимаясь научно-методической работой (готовлю к публикациям учебные пособия), выступая на конференциях? 2. Имею ли я право аттестоваться в первый год после выхода с декрета на повышение или надо только подтвердить 2 категорию? 3. Нужно ли мне пройти курсы повышения квалификации? По этому вопросу ничего не нашла, т.к. после введения новых правил к аттестации 2018-2019 об этом ничего не говорится, а информация за 2015 год по этому вопросу, я так понимаю, уже не актуальна.