Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Вопросы
ЛТІ
Атестація керівних кадрів 

Допоможіть вирішити питання щодо атестації керівних кадрів закладів освіти: Чи продовжено чергову атестацію керівних кадрів освіти після прийняття Закону України «Про освіту»? Згідно з частиною 2 статті 24 Закону України «Про загальну середню освіту» вилучено вимогу щодо необхідності проходження атестації керівних кадрів освіти. Це стосується тільки тих, хто проходить конкурс на посаду керівника, чи усіх керівників? Адже змін у Типовому положенні про атестацію щодо цього питання немає.

Яринка Шийка
Чи можлива позачергова атестація без курсів? 

Проатестувалася на ІІ категорію у 2016 році після закінчення університету. Чи можу я атестуватися позачергово у 18-19 н.р. якщо курсів не проходила, але університет закінчила у 2015 році.

Татьяна Нижник
Підтвердження звання "вчитель-методист" 

В 2018-2019 навчальному році проходжу чергову атестацію. Маю вищу категорію та звання "вчитель-методист". Чи необхідно для підтвердження категорії та звання мати нові друковані роботи протягом останніх 5 років? Що, згідно чинного законодавства, я повинна надати?

Альона Ісько
чи можна мені атестуватися як соціальний педагог? 

Я маю вищу освіту по спеціальності "Вчитель початкових класів", 12 років працюю у школі, у 2008 році мене призначили на посаду соціального педагога. На цій посаді працюю вже 10 років, у 2016 пройшла курси підвищення кваліфікації соціальних педагогів . Скажіть будь-ласка. Чи маю право я атестуватись як соціальний педагог і надалі працювати на цій посадіі? 2)Чи мають право мене звільнити з цієї посади? Я ще маю дитину- інваліда з народження (6 років дитині). Буду вдячна за відповідь!!!

Марія Котеляк
Акредитація вчителя 

Скажіть, будь ласка, чи потрібно мені проходити акредитацію вчителя (в моєму випадку фізики), після закінчення ВНЗ 5 років, не працюючи за освітою, для того щоб взяли на посаду вчителя у школі? Якщо так, то як це має відбуватися?

Sergij Bilous
Чи зараховується півроку роботи до атестації якщо педагог виходить в декретну відпустку? 

Педагог з 14 грудня 2018 року виходить в дикретну відпустку. Чи буде їй зараховуватись період роботи до атестації з 01.09 по 14.12.2018 року?

Nila Olina
Які в мене права щодо атестації 

Доброго дня! За дипломом "Математик. Викладач". Стаж 38 років. Викладала математику та інформатику. Курси з Інформатики проходила регулярно, починаючи з 1986р. Завжди атестувалась з математики. Остання атестація 2014р. - І категорія з математики. Останні три роки викладала тільки інформатику. В цьому році мені треба атестуватись. Курси підвищення кваліфікації пройдені з математики та Інформатики. 1) З якого предмета мені потрібно атестуватись? 2) На яку категорію я маю право? 3) Чи вірно, що я маю атестуватись як вчитель інформатики категорії "спеціалист"? 4) Скільки потрібно мати годин математики, щоб атестуватись, як вчитель математики І категорії? 5) Чи вірно, що викладаючи тільки інформатику на протязі трьох років я втратила І категорію і зараз повинна атестуватись як "спеціалист"?

Юрій Юр
Скажіть, якими критеріями керуються під час присвоєння звання "Старший учитель" 

Атестаційна комісія І рівня подала мене на присвоєння звання "Старший учитель" Атестаційна комісія ІІ рівня, особливо мій методист, вимагає від мене якісь розробки, проведення заходів для вчителів і т.і. Скажіть, чи мають вони на це право (атестаційна комісія ІІ рівня) і якими нормативними документами слід керуватися: у яких документах чітко написано, що потрібно робити, щоб отримати звання "старший учитель".

Лана
Какой документ должны выдать учителю «о присвоении категории» 

После прохождения курсов и аттестационной комиссии имеется Аттестационный лист. Какой документ(сертификат или свидетельство) должны выдать учителю «о присвоении категории», и кто его(документ) должен выдать?

Лана
Получение категории 

Добрый день. Учитель работает в школе два года, может ли она (учитель) пройти аттестацию в школе на ІІ категорию , а потом пойти на курсы повешения квалификации?

Юрій Юр
Добрий день. Скажіть будь ласка, якщо я атестувався у 2017/2018 році на підтвердження "Вищої категорії", чи можу я у 2018-2019 атестуватись?... 

Добрий день. Дайте, якщо можна відповідь.Скажіть будь ласка, якщо я атестувався у 2017/2018 році на підтвердження "Вищої категорії", чи можу я у 2018-2019 атестуватись ще раз на підтвердження "вищої категорії" та присвоєння звання "старший вчитель" на підставі пункту 4.7 Положення про атестацію. У лютому 2018 року моя учениця посіла ІІІ місце в ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових навчальних предметів. У березні атестаційна комісія ІІ рівня відмовила (атестаційна комісія І рівня була "за", але райвно пригрозило порушеннями процедури атестації і т.ін., бо не було заяви та рішення педради до 10 жовтня (до початку атестації 2017-2018 н.р.) Але хіба ж я могла передбачити перемогу у ІІІ етапі. Окрім того, моя учениця в травні 2018 року стала переможцем це одного обласного конкурсу, а випускники вдало написали ЗНО-2018 року (50% учнів набрали від 180 до 200 балів). Дайте будь ласка відповідь. Дуже потрібно до початку 2018-2019 навчального року.

Ольга Ошурко
Атестація вчителя-дефектолога 

Якщо вчитель дефектолог атестувався в 2016-2017 н.р. на II кваліфікаційну категорію, чи має він право в 2018-2019 атестуватися на I позачергово? Чи є якісь умови для цього?

Юрій Юр
Добрий день. Скажіть будь ласка, якщо я атестувався у 2017/2018 році на підтвердження "Вищої категорії", чи можу я у 2018-2019 атестув?... 

Добрий день. Скажіть будь ласка, якщо я атестувався у 2017/2018 році на підтвердження "Вищої категорії", чи можу я у 2018-2019 атестуватись ще раз на підтвердження "вищої категорії" та присвоєння звання "старший вчитель" на підставі пункту 4.7 Положення про атестацію. У лютому 2018 року моя учениця посіла ІІІ місце в ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових навчальних предметів. У березні атестаційна комісія ІІ рівня відмовила (атестаційна комісія І рівня була "за", але райвно пригрозило порушеннями процедури атестації і т.ін., бо не було заяви та рішення педради до 10 жовтня (до початку атестації 2017-2018 н.р.) Але хіба ж я могла передбачити перемогу у ІІІ етапі. Окрім того, моя учениця в травні 2018 року стала переможцем це одного обласного конкурсу, а випускники вдало написали ЗНО-2018 року (50% учнів набрали від 180 до 200 балів). Дайте будь ласка відповідь. Дуже потрібно до початку 2018-2019 навчального року.

Maryana Hula
Атестація без курсів 

Я закінчила навчання у 2011 році,двічі була в декреті ,перший декрет 2 роки і другий також.Чи потрібно мені проходити курси перед атестацію?Чи є в мене право атестуватись без курсів?

Людмила
Атестація працівника психологічної служби 

Доброго дня! Я перейшла 2,5 роки назад на роботу до школи, де зараз працюю психологом. Стаж у мене зараз складає 10 років. У 2017 р. у мене була чергова атестація, проатестували тільки на підвердження 2 категорії, яку я отримала раніше. Тому скажіть, будь ласка, чи матиму я право проатестуватись у 2018-2019 н.р. на 1 категорію? І яка комісія мене повинна атестувати 1 чи 2 рівня? Дякую.

Olya Boyarchukova
Чи маю я право викладати в загальноосвітній школі? 

Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи маю я право отримавши повну вищу освіту, а саме, закінчивши Дніпрапетровський національний університет ім.О.Гончара маю диплом спеціаліста зі присвоєною кваліфікацією комп'ютерна механіка та незакінчену вищу освіту в Національнму технічному університеті "Дніпровська політехніка", в грудні 2018 року захищаю магістерську роботу за спеціалізацією 011Освітні, педагогічні науки, викладати в Загальноосвітній школі предмет інформатики або ж гурток з інформатики, за умови що я протягом 2017-2018 н.р. викладала в школі інформатику. Якщо так, то можливо підкажете статтю на основі якої дозволяється... Заздалегідь вдячний за відповідь.

Марія
Остання атестація у 2016 (результат - перша категорія). Чи можу позачергово атестуватися в цьому навчальному році на присвоєння вищої категорії та звання "старший вчитель" одночасно? Є переможці конкурсів і т. д. 

Остання атестація у 2016 (результат - перша категорія). Чи можу позачергово атестуватися в цьому навчальному році на присвоєння вищої категорії та звання "старший вчитель" одночасно? Є переможці конкурсів і т. д.

Марія Мазурок
Чи поширюється атестація вчителю іноземних мов,якщо він працює в двох школах і викладає різні мови,а проатестувався в одній? 

Я працюю вчителем іноземних мов в двох школах, в одній викладаю англ.мову, в іншій - німецьку. Я проатестувалася в одній школі (там де я є основним працівником) у 2018р. як вчитель англ.мови. Чи поширюється атестація на мене як на вчителя нім. мови?

Марія Мазурок
Чи потрібно атестуватися вчителю іноземних мов,якщо він працює в двох школах і викладає різні мови? 

Я працюю вчителем іноземних мов в двох школах, в одній викладаю англ.мову, в іншій - німецьку. Я проатестувалася в одній школі (там де я є основним працівником) у 2018р. як вчитель англ.мови. Чи поширюється атестація на мене як на вчителя нім. мови?

Марія Мазурок
Я працюю вчителем іноземних мов в двох школах, в одній викладаю англ.мову, в іншій - німецьку. 

Я працюю вчителем іноземних мов в двох школах, в одній викладаю англ.мову, в іншій - німецьку. Я проатестувалася в одній школі (там де я є основним працівником) у 2018р. як вчитель англ.мови. Чи поширюється атестація на мене як на вчителя нім. мови?