Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Вопросы
Лилия Токарева
Відкритий урок на атестації 

Чи маю я право при атестації на вищу категорію провести у своїй школі відкритий урок (інтегрований бінарний) з класом, у якому не працюю? Чи обов"язково це має бути клас, у якому я навчаю? Чи є якийсь документ, що врегульовує дане питання?

Юлия Логвиненко
Чи правомірно не дозволяти проходити атестацію? 

Вітаю! Виникло ще одне запитання, яке вимагає кваліфікованої юридичної відповіді. Суть його у наступному. У 2011 році закінчила педучилище за спеціальністю початкова освіта, вже в серпні того ж року була прийнята на посаду вихователя старшої дошкільної групи при школі. У 2017 році пройшла курси підвищення кваліфікації як вихователь. Того ж року була внесена в попередні списки на атестацію у 2018-2019 н.р. У грудні 2018 року отримую диплом магістра за спеціальністю початкова освіта, психологія. Так сталося, що змінилося керівництво і мені не дозволяють проходити атестацію, аргументуючи це тим, що у мене немає вищої освіти. Чи правомірні дії керівництва? Чи маю я право атестуватися, та на яку категорію? Чекаю на Вашу відповідь. Завчасно дякую.

Yuriy Prokopenko
Вимога проведення майстер-класу для отримання вищої категорії. 

Добрий вечір! Ситуація наступна: адміністрація закладу, посилаючись на вимоги відділу освіти нашого ОТГ, вимагає для отримання вищої категорії проведення майстер-класу. Чи є ця вимога обовязковою? Дякую за допомогу.

Ірина Хетогурова
Чи можу я проходити атестацію в ДНЗ ? 

Доброго дня. Цікавить два запитання: 1) Чи можу я працювати в ДНЗ вихователем?; 2) Чи можу проходити атестацію в ДНЗ і підвищувати свій рівень? На даний момент маю вищу освіту не по спеціальності, а також педагогічну освіту бакалавра саме професійного напрямку, так як працювала 18 років в професійному закладі. На сьогоднішній день навчаюся в педагогічному коледжі по професії "Дошкільну освіта?", отримую диплом молодшого спеціаліста. Чи мені потрібно продовжувати навчання, чи цього буде достатньо? Якщо потрібно продовжувати навчання, то чи достатньо буде рівня бакалавра "Дошкільної освіти", чи потрібно мати обов'язково вищу освіту з дошкільних освіти . Дякую.

Ірина Хетогурова
Доброго дня. 

Доброго дня. Чи можу я працювати вихователем і проходити аиестації. На даний момент в мене є вища освіта не педагогічна, а також педагогічна бакалавра професійного напрямку. Педагогічний стаж складає 18 років, так як я працювала в професійній освіті. На даний момент навчаюся в педагогічному коледжі, отримую спеціальність Дошкільна освіта, молодший спеціаліст. Чи потрібно мені ще вчитись, щоб працювати вихователем і проходити атестації. Якщо так, то потрібна вища освіта, чи достатньо рівня бакалавра по дошкільну освіті. Дякую.

НІК
Як проатестувати? 

Доброго вечора! Прошу допомогти. Порадьте, як можна проатестувати музичного керівника ДНЗ. Освіта середня - спеціальна , викладач віолончелі, акомпоніатор. У ДНЗ працює 26 років. Атестується , на підтвердження кваліфікаційної категорії " Спеціаліст" вартує більшого. Творчий,винахідливий, володіє організаторськими здібностями, провела ряд відкритих заходів та методчних обєднань. Порадьте , що можна зробити, на які нормативні документи спиратись. Дякую!

Людмила
Курси соціального педагога 

Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи потрібно проходити курси соціального педагога працівнику, який працює на посаді соціального педагога вже 2,5 роки, але не має в дипломі відповідного запису про освіту соціального педагога, а лише психолога? Бо проатестуватись все одно не можна. Дякую!

Лідія
Чи може атестуватись педпрацівник на посаді педагога -організатора відразу на 1 категорію, попередній результат атестації -1 категорія педагога соціального якщо м 

В закладі працює педагог - організатор (попередня посада педагог соціальний, має 1 категорію по цій посаді). У 2019 році має атестуватись вже на посаді педагога -організазатора. Чи має вона право на 1 категорію? Дякую.

Galina
в 1986 році закінчила педклас. як атестуватися 

в 1986 році закінчила педклас. як атестуватися

Галина Жигалюк
Позачергова атестація 

Я проходила курси підвишення кваліфікації у 2016 році. У цьому ж році була і атестація, підтвердили І кваліфікаційну категорію. У 2019 хочу атестуватись позачергово, для присвоєння вищої кввліфікаційної категорії. Чи потрібно проходити курси підвищення кваліфікації.

Наталія Школіна
За якою категорію повинні оплачувати методисту відділу освіти, якщо на цю посаду він перейшов з посади начальника відділу освіти? 

З 2000 року особа працювала на посаді начальника відділу освіти, мала почесне звання "Заслужений працівник освіти України". В червні 2018 досягла 65-річного віку і не могла більше посідати посаду державного службовця. З липня 2018 року працює методистом відділу освіти. За якою кваліфікаційною категорією повинна нараховуватися заробітна плата цьому методисту? Як вчитель ця людина працювала до 2000 року, мала вищу категорію і звання "старший вчитель".

Юлія Ткач
Перенесення атестації 

Вчитель атестується на відповідність кваліфікаційній категорії "спеціаліст вищої категорії". На підставі довідки ЛКК написав заяву про перенесення терміну атестації на 1 рік. Комісія І чи ІІ рівня приймає рішення про перенесення терміну атестації? Чи приймає рішення комісія І рівня і інформує комісію ІІ рівня?

ttsemeniuk
Отримання категорії. 

Працюю в школі 5 років. Маю спеціаліста. Педагогічної освіти не маю, але в додатку до диплома є: педагогіка, методика викладання, мультимедійні засоби навчання. Почала працювати вчителем на останньому курсі університета. За 5 років маю неодноразово переможців обласних олімпіад, проходження тренінгів, грамоти, подяки. Приймаю участь у експерименті (було складено власну програму і розробки уроків для інтегрованого курсу). Працюю з дітьми над навчальними проектами. Чи маю право відразу отримати першу категорію?

Наталія Іванченко
Атестація за двома посадами: педагог-організатор, учитель 

Учитель за дипломом(спеціаліст) - "учитель початкових класів", педагогічний стаж-26 років. У 2013-2014 н.р. призначений на посаду педагога-організатора і довантажений годинами української мови, літератури індивідуального навчання, оскільки на попередньому місці роботи викладав дані предмети і був атестований як учитель української мови І кв. кат., та годинами образотворчого мистецтва, художньої культури. Цьогоріч - чергова атестація. Чи має право атестуватися як педагог-організатор на І кв. кат.(курси пройдені)? Як атестувати учителя з педнавантаженням: у поточному навчальному році довантажений годинами образотворчого мистецтва, художньої культури(курси пройдені) та годинами української мови у 3 класі (інклюзія)

Юлія
Курси підвищення) 

Я проходжу курси педагогів-організаторів. У цей же час проходять курси вчителів української мови та літератури (категорія І, вища; у мене - ІІ). В інституті підвищення кваліфікації дозволили пройти їх за індивідуальною формою навчання (я вже написала заяву, мені визначили керівника, дали завдання. Чекають тільки лист-звернення від управління освіти). Як вчитель, я мала їх проходити наступного року - очно (укр. мова і літ.) Атестувалась як організатор і вчитель в один рік - 2016. Адміністрація мого закладу говорить, що я не можу так пройти, бо не проплатять такі курси. Знаю багато випадків, коли педагоги, проходячи курси, паралельно проходять з іншого предмета, навіть, якщо це не заплановано. Як вчинити?

Довірак Лариса
Чи потрібно писати наукову статтю для підтвердження вищої категоріі 

Я викладач вищої категорії. Чи потрібно мені писати наукову статтю для проходження атестаціі

tatar.oksana
Присвоєння ІІ кваліфікаційної категорії 

Прошу дати пояснення стосовно можливості атестуватись на присвоєння ІІ кваліфікаційної категорії. Працюю вчителем англійської мови у школі. Стаж роботи - 5 років. Освіта вища Спеціальність – переклад Кваліфікація – магістр філології, перекладач з двох іноземних мов, викладач перекладу у ВНЗ

Юлия Логвиненко
Чи маю право атестуватись на ІІ категорію 

Доброго дня. Маю наступне питання. В 2017-2018 р. почала працювати вчителем початкових класів за дипломом бакалавра. з вересня 2017 по вересень 2018. перебувала в декретній відпустці. 3 вересня 2018 знову працюю вчителем початкових класів. в грудні отримую диплом магістра. Чи маю я право атестуватись на ІІ категорію? чекаю на відповідь. завчасно дякую.

Анастасия Могулюк
Чи можу я розраховувати 

на присвоєння категорії "спеціаліст ІІ категорії," якщо я атестуюсь, пройшла курси підвищення кваліфікації, маю вищу освіту вчителя початкових класів, але працюю не за фахом - у дитячому садку?

Карина Рудакова
Бакалавр - це вища освіта? 

В коледжі отримала спеціальність - вчитель початкових класів. В інститут вступила на спеціальність - "українська філологія" (бакалавр). Працюю вчтелем початкових касів, атестувалася в минулому році, але мені сказали, що не можуть мені підвищити категорію, так як немає вищої освіти. Але Закон Про освіту нам говорить, що бакалавр - це вища освіта! чи правомірні дії адміністрації? Чи вони повинні були підвищити мою ктегорію?