Вопрос и ответы на него

На яку категорію атестувати вчителя?

Наталя Качмар
Педагогічний працівник із дипломом "бакалавра" написала заяву на атестацію. Стаж роботи -3 роки. У січні 2019 року закінчує університет та здобуде диплом "спеціаліста". Чи має право атестаційна комісія на першому засіданні включити її у списки людей, які атестуються, тобто претендує на встановлення тарифного розряду, але коли отримає диплом про повну вищу освіту змітити категорії на "спеціаліст другої кваліфікаційної категорії"?

Володимир Мініч
Так, має право. Стажу більше 2 роки, диплом на момент атестації буде. Все законно, можете сміливо атестувати на ІІ категорію. Мене інше цікавить: що значить претендує? Заяви людина не писала, АК буде вивчати її діяльність і прийме відповідне рішення. Це раніше, коли на чергову атестацію вчителі писали заяви, тоді вони претендували. Або навіть зараз на позачергову атестацію.

Наталя Качмар
Диплом "бакалавра", освітній рівень педагога є умовою надання кваліфікаційної категорії "спеціаліст", тобто маючи такий документ про освіту ми не можемо відразу розглядати та подавати вчителя на ІІ кв.категорію. Зрозуміло, що вищий навчальний заклад вона закінчить і диплом "спеціаліста" є однією з умов присвоєння кв.категорії "спеціаліст другої категорії". Звичайно, досвід вивчатиметься, але вже складаються графіки АК та передбачається категорія чи присвоєння звання працівникам, які атестуються. Щиро вдячна за роз'яснення!

Володимир Мініч
Ви взагалі не маєте прописувати якусь категорію. Ви просто вносите людину в списки на чергову атестацію. Кажу просто: графа "на що претендує" в принципі не може бути прописана для людей, які атестуються чергово. Нема людей, які позачергово атестуються, тоді така графа взагалі має бути відсутня.

Наталя Качмар
А якщо вчитель атестується позачергово?

А.А
Доброго дня! Працюю 5 рік, маю кваліфікаційний рівень спеціаліст за освітою. Розряд 11. Цього року я атестуюсь вперше, за планом. Заяву сказали не писати. Мені можуть за рішенням комісії присвоїти другу категорію?

Володимир Мініч
Звісно, в позачерговій атестації людина вказує конкретну категорію, на яку претендує. Тут Ви вже маєте обов'язково зазначити, на яку категорію претендує.

Володимир Мініч
Для АА. Можуть і присвоять другу, якщо все буде добре. Зазвичай так відбувається.

А.А
Дякую! Заявку писати не обов'язково?

Володимир Мініч
Заява не пишеться. Вас внесли в списки - так і має бути. заява пишеться лише на позачергову атестацію.

Татьяна Браздецкая
Доброго дня. Якщо вчитель у червні 2019 року отримав диплом бакалавра (здобула кваліфікацію ступінь вищої освіти бакалавр), стаж 5 років, на яку категорію її можна атестувати? Дякую

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Внимание! Раздел меняет адрес!

На сайте создана новая современная платформа для вопросов.

Для того чтобы задать вопрос, перейдите по ссылке:

forum.osvita.ua

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!