Osvita.ua Вопросы Среднее образование Аттестация учителей Чи має право вчитель інформатики без педосвіти пройти атестацію?
Вопрос и ответы на него

Чи має право вчитель інформатики без педосвіти пройти атестацію?

Ігор Заянчківський
В 2007 році я закінчив Чернівецький Національний Університет ім.Ю.Федьковича і отримав повну вищу освіту за спеціальністю "Комп'ютерні системи та мережі" та здобув кваліфікацію інженера-системотехніка. Четвертий рік працюю в школі з поглибленим вивченням інформаційних технологій вчителем інформатики. Цього року мав бажання атестуватися, адже відпрацював уже більше як 3 роки, а також мій учень здобув 3 місце на обласній олімпіаді з інформатики (до цього всі попередні роки мої учні здобували перші місця на олімпіаді районного рівня ). В атестації мені було відмовлено, пояснивши, що моя освіта не дає мені такої можливості. Дуже Вас прошу, допоможіть мені розібратися в ситуації і поясніть, будь-ласка, що мені потрібно зробити далі, щоб проатестуватися. Адміністрація школи та РайВо говорять йди вчися на вчителя, тоді і проатестуєшся. Відпрацювавши майже 4 роки і показуючи постійно високі результати на олімпіадах, мені знову треба йти вчитися, щоб робити по суті те саме? Деякі колеги по роботі, мені говорили, що по...Деякі колеги по роботі, мені говорили, що по моїй спеціальності, якщо я поступлю ще на один рік у магістратуру, то це дасть мені можливість бути вчителем і атестуватися. Дуже прошу допоможіть розібратися в цій ситуації. Дякую

Вилен
Ви призначені на посаду вчителем інформатики наказом РОНО. Коли вас приймали не роботу, то у відділі кадрів бачили ваші документи, і вони їх влаштовували. Отже, ви були призначені на вакантне місце вчителя інформатики, оскільки була нестача кваліфікаваних вчителів інформатики. Відповідно до п. 3.21. Положення про атестацію особи з повною вищою педагогічною освітою або іншою повною вищою освітою, прийняті на посади педагогічних працівників за спеціальностями, фахівці з яких не готувалися вищими навчальними закладами або підготовлені у недостатній кількості, за умови проходження ними підвищення кваліфікації, атестуються як такі, що мають відповідну освіту. Отже, якби фахівців з відповідною освітою було підготовлено у достаній кількості, то вас би не взяли на роботу. Таким чином для проходження атестації вам необхідно пройти курси підвищення кваліфікації вчителів інформатики. Розмов може бути багато, можно і педосвіту здобути, а можно в судовому порядку довести, що ви маєте право на атестацію відповідно до п.3.21, тоді це судове рішення захистить вас на весь час роботи в школі. При цьому це не є...

Вилен
конфліктною ситуацією і не повинно вплинути негативно на ваші стосунки ні з адміністрацією школи, ні з районною адміністрацією.

Ігор Заянчківський
два роки тому мене відправляли на місячні курси підвищення кваліфікації в інститут післядипломної освіти, які я успішно пройшо і маю відповідне свідоцтво. Тобто всіх умов дотримано? І уточнююче запитання, чи віришить мою ситуацію остаточно вступ у магістратуру? П.С. Дуже дякую Вам за ваші відповіді.

Вилен
Чудово, якщо ви пройшли курси, то взагалі небучу проблем - два роки назад вже діяло нове положення про атестацію (воно набрало чинності в жовтні 2010 року), щодо магістратури - якщо вони пишуть слово "викладач" або "вчитель", то це вирішення питання, а якзо не пишуть, то це не вирішує питання.

Ігор Заянчківський
не пишуть (((

Вилен
погано, а чому ви не бжаєти спрбувати п.3.21 - це нормально для вчителів інформатики (краще коробку цукерок занести), ніж вчитеся платно.

Ігор Заянчківський
бо саме через те що освіта не відповідна, вони мене дуже не хотіли брати на роботу, але все таки погодилися скрегочучи зубами....а тепер мені прийдеться йти до них і пояснювати, якщо взяли на роботу, то давайте і атестуйте......якось з чисто людської сторони нкрасиво...

Вилен
Зрозуміло, а ви не дивилися може є вашому інститут післядипломної освіти факультети де за 2 роки можно здобути другу вищу освіту (там це безплатно)

Ігор Заянчківський
наскільки мені відомо немає....А чи можна поступити в будь-який інший вуз у магістратуру, де вони напишуть "вчитель інформатики", чи таке не є можливим?

Вилен
Пояснюю думку: у Києвіє Університет ім.Грінченка де можно булло на базі вищої освіти за направленням ГУОН за 1,2 роки закінчити безкоштовно магістратуру "Управління навчальним закладом", за 2 роки - психологію тощо. Тобто вам потрібна в принципі просто педагогічна освіта.

Ігор Заянчківський
я щиро дякую Вам за поради та підказки. Зданим багажем, щойно набутих знань буду йти до адміністрації школи і у відділ освіти, послухаю, що вони мені скажуть

Вилен
Гадаю, що все буде добре, проте будуть запитання - звертайтесь :)

Ігор Заянчківський
Дякую :)

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Osvita.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!