Osvita.ua Вопросы Среднее образование Аттестация учителей Чи варто подавати апеляцію, якщо незгодна з рішенням атестаційної комісії?
Вопрос и ответы на него

Чи варто подавати апеляцію, якщо незгодна з рішенням атестаційної комісії?

юВчитель
Я вчитель початкових класів. Маю повну вищу освіту. Працюю 4 роки. В 2012-2013 навчальному році атестувалася. Мені було підтверджено кваліфікацію "Спеціаліст". Чи можу я подати апеляцію та мати право на кваліфікацію "Спеціаліст 2 категорії", тому що не згідна з рішенням шкільної атестаційної комісії?

Ірина
А ви не читали свою характеристику до атестації, щоб не доводити до апеляції?
Хоча ви маєте право подавати апеляцію:
6.4. Педагогічні працівники у десятиденний строк з дня вручення атестаційного листа мають право подати апеляцію на рішення атестаційної комісії до атестаційної комісії вищого рівня.

Вилен
Безумовно, це варто зробити. Так що з характеристикою: ви були ознайомлені з характеристикою за 10 днів до засідання?

юВчитель
Читала характеристику. Мені сказали не звертати увагу на кваліфікацію "Спеціаліст". Говорили, що на засіданні може змінитися все. Але коли було засідання комісії, казали що я не маю права на 2 категорію, тому що дослівно "Нельзя перепрыгивать через категорию". Після такого відношення зовсім не хочеться працювати у школі.

Вилен
Что значит "перепрыгивать"? Конечно же подавайте срочно апеляцию!

юВчитель
Вони мали на увазі, що спочатку треба отримати спеціаліста, а потім вже 2 категорію.
Вказують на це:
4.2. За результатами атестації педагогічним працівникам присвоюються кваліфікаційні категорії: "спеціаліст", "спеціаліст другої категорії", "спеціаліст першої категорії", "спеціаліст вищої категорії"
І на це: 4.7. Присвоєння кваліфікаційних категорій за результатами атестації здійснюється послідовно.
Хоча я прийшла працювати вже спеціалістом після університету. Конфліктів із адміністрацією не було, постійно все виконую. Тому і не розумію такого рішення.

Вилен
Положення про атестацію діє вже декілька років і директору вашого закладу вже варто було б його вивчити, зокрема
п. 4.3. ... Випускникам вищих навчальних закладів, які отримали повну
вищу освіту, при прийомі на роботу встановлюється кваліфікаційна
категорія "спеціаліст".



Більше того, я переконаний, що ваш директор це прекрасно знає і свідченням того є рішення атестаційної комісії. У рішенні зазначено "ПІДТВЕРДИТИ ...спеціаліст", а це означає, що ви вже маєте категорію "спеціаліст". Тобто вам СВІДОМО підтверджували цю категорію. Якби справи обстояли справді так, як вам пояснили про "послідовність", то вони б записали "ПРИСВОЇТИ...спеціаліст".

Подавайте терміново апеляцію.

юВчитель
Дякую за відповідь.

Лариса
Комісія І рівня не порушила клопотання про встановлення "вищої категорії", чи може комісія ІІ рівня атестувати без клопотання, чи потрібно подавати апеляцію? Відповідь потрібна терміново, будь-ласочка!!!!!

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Osvita.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!