Osvita.ua Вопросы Среднее образование Аттестация учителей Позачергова атестація
Вопрос и ответы на него

Позачергова атестація

Людмила
У 2010 р. присвоєно педагогічне звання \"старший викладач\", у 2012 р. - підтверджено кваліфікаційну категорію \"вища категорія\". У жовтні 2012 р. за ініціативою адміністрації училища була подана заява на позачергову атестацію про присвоєння педагогічного звання \"викладач-методист\". Відділом кадрів облуправління освіти було відмовленно у зв\"язку з тим, що у 2012 вже була атестація і наступна повинна бути через два роки. Чи мав право відділ кадрів відмовити мені у позачерговій атестації?

Ірина
У роз’ясненні юридичної служби Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки щодо основних змін в порядку атестації педагогічних працівників говориться:

Позачергова атестація з метою підвищення кваліфікаційної категорії може проводитися не раніше як через два роки після присвоєння попередньої.

Вилен
Якось недолуго вас проатестували: вас практично побавили звання, яка була потреба в такій позачерговій атестації?!

Людмила
категорія та звання підтверджувалися у різні роки: звання \"старший викладач\" - 2010, вища категорія - 2012. мені відмовили у позачерговій атестації на присвоєння звання \"вчитель-методист\" у 2012 році, посилаючись на атестацію на КАТЕГОРІЮ. але ж я подавала не на категорію, а на звання. тому мені цікаво, чи мали право мені відмовити?

Вилен
Людмило, напишіть чітко, які атестаційні рішення були прийняті у 2010 та 2012 роках.

Людмила
У 2010 році підтвержено педагогічне звання \"Старший викладач,\" у 2012- вища категорія викладача. У жовтні 2012 р. з ініціативи педколективу і адміністрації була подана заява на присвоєння позачергово педагогічного звання \" Викладач-методист\", в чому було відмовлено відділом кадрів обласного управління освіти і науки.

Вилен
Отже, хоч і просив вас чітко написати, що так вам понаписували в атестаційних листах,- не списали ви. 1) не могли вам у 2010 році "просто" підтвердити звання "старший викладач", мабуть, там присвоєна (?) або підтверджена (?) кваліфікаційна категорія "спеціаліст вищої (?) категорії" та підтверджено педагогічне звання "старший викладач"; 2) після атестації ви сумлінно працювали і вас позачергово висунули на підтвердження (?) кваліфікаційної категорія "спеціаліст вищої (?) категорії" та присвоєння педагогічного звання "викладач-методист"; 3) атестаційна комісія облуно вирішило звання не присвоювати і недолуго записало підтвердити (?) кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої (?) категорії"; 4) при цьому вони мали б записати підтвердити педагогічне звання "старший викладач"

Вилен
5) облуно цього не зробило; 6) таким чином облуно замість того, щоб вас заохотити новим званням БЕЗПІДСТАВНО ПОЗБАВИЛО ВАС ЗВАННЯ "СТАРШИЙ ВИКЛАДАЧ"; 7) безпідставно тому, що в атестаційному листі та в характеристиці, яку писав керівник вашого закладу написано, яка ви чудова викладачка і заслуговуєте на заохочення; 8) після цього з квітня 2012 року з вас повинні були зняти доплату за звання "старший викладач", зняли?; 9) вам необхідно було після отримання атестаційного листа, в якому зникло звання терміново звернутися до атестаційної комісії облуно, щоб вони внесли вам в атестаційний лист звання "старший викладач"; 10) якщо б вони відмовилися ця зробити треба було впродовж 10 днів подавати апеляцію на їх рішення до атестаційної комісії МОНМСУ

Вилен
11) і що тепер - безумовно йти до начальника облуно зі своїми атестаційними листами і з"ясовувати як так сталося, що замість заохочення ви були позбавлені звання і хай вирішує, адже історія дуже некрасива і свідчить про некомпетентність комісії; 12) за великим рахунком ви можете атестуватися у 2014-2015 навчальному році і не факт, що вам буде присвоєно звання навіть "старший викладач". Ось так мені вбачається ваша ситуація. Я вважаю, що п. 11 треба виконати негайно.

Валерий Удовенко
У меня аналогичная ситуация: перешел с ВУЗа 4 уровня акредитации в техникум (1 уровень акредитации) на родственную специальность. Стаж доцента - 9 лет, стаж кандидата наук - 12 лет, общий педстаж - 16 лет.
Подаю на внеочередное присвоение квалификационной категории "специалист высшей категории" и педагогического звания "преподаватель-методист" ссылаясь на пункт 4.7. {НАКАЗ № 930 від 06 жовтня 2010 року Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2010 р. за №1255/18550 (Із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту № 1473 від 20.12.2011, наказом МОН № 1135 від 08.08.2013)}. Пытаются отказать. Как мне аргументировать мое заявление?

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Osvita.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!