Osvita.ua Вопросы Среднее образование Аттестация учителей
Вопросы
147258369
Чи потрібно написати педагогічними працівникам портфоліо та звітів про роботу для підтвердження категорій та звань? *

Чи потрібно написання педагогічними працівниками, які атестуються для підтвердження вищої категорії та звання "старший вчитель", звітів про роботу у міжатестаційний період, оформлення папок з документами про результати своєї роботи,оформлення портфоліо? Дані документи вимагають у Подільському управлінні освіти м. Києва, чи є законною ця вимога?

Топольницька Олександра Ярославівна
Де описано як вчителю атестуватись позачергово? *

У 2015-2016 н.р. я виявила бажання атестуватися позачергово, бо у 2013 році у мене була планова атестація після ВУЗу мені присвоїли ІІ категорію. Серед моїх педагогічних надбань учні переможці районних предметних олімпіад (4) за що є грамота райво, а також 2014 - 2 місце, 2015 - 3 місце в обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН (Грамоти) Хочу позачергово атестуватись на І категорію. Чи маю право на таке бажання? Де описано як вчителю атестуватись позачергово?

Людмила Качуровская
Як атестувати вчителя без педагогічної освіти? *

Доброго дня! В 2005 році я закінчила Харківський національний автомобілно-дорожній університет, маю повну вищу освіту та кваліфікацію магістра-дослідника за спеціальністю "Організація перевезень та управління на транспорті (автомобільному). В 2007 році мене прийняли на посаду вчителя фізики в загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, де і до цього часу працюю. В 2011 році пройшла курси підвищення кваліфікації та отримала свідоцтво, що це підтверджує. В 2012 році мене проатестували. Я була "спеціалістом", а присвоїли мені "ІІ категорію" за результатами цієї атестації. Та після того як присвоїли, відразу ж (за рекомендацією відділу освіти) повернули мені "спеціаліста". Мотивуючи тим, що в мене немає педагогічної освіти. Питання такі: 1) Які я маю права? Чи можна вважати мене вчителем? На які нормативні документи мені посилатися? 2) Чи правильно мене проатестовано? Якщо ні, то що робити в такому випадку далі? 3) Чи маю я право атестуватися з присвоєнням всіх необхідних кваліфікаційних категорій і звань чи тільки "спеціаліст"? 4) На яку категорію мені писати заяву при наступній атестації? 5) Чи...

Нюта
Як атестуватися вчителю початкових класів, який викладає англійську мову в своєму класі? *

.Доброго дня. Маю педстаж 3,5 років, в цьому році отримала диплом "магістра" - (викладач педагогіки, вчитель початкових класів, вчитель англійської мови в основній школі), на нинішній роботі працюю 2 з хвостиком роки(вчителем початкових класів) чи можу я атестуватися позачергово на наступний рік на ІІ категорію? Мене керівництво запевняє, що не можу, так як стаж менше 5 років. Як повинні атестувати вчит поч класів,який веде клас і англ мову? Бажаю взяти англ у своїх дітей, хоча кажуть, що не можуть дати, так як прийдеться атестувати мене подвійно - вчит поч та вчит англ. Додайте, будь ласка, закони, на підставі яких це відбувається. Заздалегідь, дякую.

Наталья Брониковская
Какая категория присваивается учителю, если он аттестовывается впервые после окончания ВУЗа? *

стаж работы учителя 3 года. Аттестовывается впервые. Результативность на среднем и достаточном уровне. школьная комиссия присвоила "специалиста". Правильно ли мы поступили

юВчитель
Чи варто подавати апеляцію, якщо незгодна з рішенням атестаційної комісії? *

Я вчитель початкових класів. Маю повну вищу освіту. Працюю 4 роки. В 2012-2013 навчальному році атестувалася. Мені було підтверджено кваліфікацію "Спеціаліст". Чи можу я подати апеляцію та мати право на кваліфікацію "Спеціаліст 2 категорії", тому що не згідна з рішенням шкільної атестаційної комісії?

psv
В якому разі відбувається пониження розряду педагогічному працівнику? 

В 2012 році вихователь дошкільного закладу атестувалася за умови проходження курсової перепідготовки до грудня 2012 року. Рекомендації атестаційної комісії були виконані. Завідуюча ДНЗ у список працівників на чергову атестацію в 2016-2017 навчальному році прізвище цього педагогічного працівника не внесла. У зв'язку з цим вихователь не пройшла чергову атестацію. За результатами попередньої атестації їй було встановлено 9 розряд. Чи потрібно видавати наказ про пониження розряду педагогічному працівнику?

Інна
Атестація 

Я працюю в школі п'ятий рік,атестувалася в 2016-2017 н.р.на || категорію,курсів підвищення кваліфікації ще не проходила,чи підвищать мені заробітну плату?

Валерий Гуменюк
Проходження курсів підвищення кваліфікації 

Викладаю три предмети, по одному предмету адміністрація відмовляє в проходженні курсів. Це правомірно чи ні?

Олеся Павлюченко Щербина
Атестація педпрацівника, що поєднує роботу з навчанням. 

Педпрацівник працює в позашкільному навчальному закладі з 2014 року (педстаж - 3 роки), одночасно навчаючись (закінчує 4 курс ВНЗ). Коли йому можна проходити чергову атестацію? 5 років рахується від дати прийняття на роботу чи від закінчення ВНЗ?

Лавріненко Ірина Миколаївна
Рік атестації. 

Вітаю. Вчитель проходить атестацію кожні 5 років. Атестація відбувається під час 5-го року роботи, тобто зі стажем 4,5 роки, чи вже на 6-му, коли стаж 5+ років?

Лавріненко Ірина Миколаївна
Екзамен з охорони праці. 

Вітаю. Кожні 3 роки в школі відбувається екзамен з охорони праці. В цьому році пообіцяли екзамен в тестові формі. Чи існує єдиний стандарт тестів? Чи кожен відділ освіти сам їх розробляє? Чи має право вчитель мати тестові запитання для підготовки до початку екзамену?

Олена
Педагогічний стаж 28 років.20 років працювала вчителем початкових класів.Вища освіта-вчитель укрмови, росмови та зарубіжної лі... 

Педагогічний стаж 28 років.20 років працювала вчителем початкових класів.Вища освіта-вчитель укрмови, росмови та зарубіжної літератури.Викладаю росмову та маю 0,5 ставки соцпедагога та практичного психолога(фахової освіти не має, а тільки курси підвищення кваліфікації) Вчитель росмови-ІІкваліфікаційна категорія.Чи поширюється категорія і на практичного психолога та соц педагога,якщо немає фахової освіти, а тільки курси підвищення кваліфікації.За яким розрядом здійснюється оплата?

Олена
Педагогічний стаж 28 років.20 років працювала вчителем початкових класів.Кваліфікацфйна категорія-спеціаліст.Пепевелася прац... 

Педагогічний стаж 28 років.20 років працювала вчителем початкових класів.Кваліфікацфйна категорія-спеціаліст.Пепевелася працювати в іншу школу соціальним педагогом-0,5 ставки та практичним психологом-0,5ставки.Освіти практичного психолога та соцпедагога немає.Але в 2012 році отримала вищу освіту за спеціальністю вчитель української та російської мови.Викладаю декілька годин російської мови.Проатестована , ІІкваліфікаційна категорія.Пройшла курси підвищення кваліфікації практичного психолога та укрмови і росмови

Ірина Сніжко Шведюк
Якщо декретна відпустка не враховується при атестації , то де прописано про курси підвищення кваліфікації? 

Якщо декретна відпустка не враховується при атестації , то де прописано про курси підвищення кваліфікації?Вони враховуються чи теж викидаються під час декретної відпустки?

Ann
Порядок присвоєння педагогічного звання 

Доброго дня! Прошу надати роз'яснення про порядок присвоєння педагогічних звань. За результатами попередньої атестації учителю присвоєно категорію "учитель вищої категорії". Чи може учитель при наступній атестації претендувати на звання "учитель-методист", не маючи попередньо звання "старший учитель", якщо він здійснює науково-методичну діяльність, має власні методичні розробки, які пройшли апробацію та схвалені науково-методичними установами та академією неперервної освіти вчителів, що відповідає п.5.2. Типового положення про атестацію педагогічних працівників)? Дякую.

Oksana Kozak
как в будущем атестоваться на певую категорию 

Подскажите пожалуйста,снимается ли категория при переходе на другую должность (с учителя географии в школе на воспитателя методиста в центре социально - психологической реабилитации).И есть ли возможность получить первую категорию,начальство аргументирует,что я учитель и у меня нет образования чтобы атестовать меня на методиста, подскажите пожалуйста нормативно - правовые документы какими я смогу апеллировать.В этом году я подтвердила вторую категорию,не дали пройти на первую.

Oksana Kozak
Чи можу я претендувати на першу категорiю? 

Доброго дня, прошу допомогу у вас розiбратися моiй атестацii. Я у 2001 роцi закiчила Вiнницький пед унiверситет,пiсля закiнчення працював вчителем географii та бiологii, перед декретом менiприсвоiли 2 категорiю, в декретi я була три роки,повернулась знову в школу,де пропрацювала рiк,i перешла на роботу у центр соцiально психологiчноi реабiлiтацii дiтей. Вiдпрацювала 3 Роки пiшла в декрет,перед декретом прошла курс пiдвищення ,Але не астигматизм атестуватисяатестации.У липнi цього року вийшла на роботу,у любому прошла кури i була атестована на другу категорiю,менi не позволили на першу т.я.я перешла на iншу посажу,а зараз розповiдають,що я не зможу атестуватись на першу,тому до я за освiтою вчителем географii, а не методист.Пiдкажiть нормативно -правовi доменти за допомогу яких я зможу себе вiдстояти. З повагою Козак Оксана

ММЦДЮТ
Про встановлення тарифного розряду керівникам гуртків 

Атестаційна комісія І рівня в березні 2017 р., посилаючись на розяснення з сайту http://www.zarplata.co.ua/?p=5854, встановила 12 тарифний розряд керівнику гуртка, що має середню спеціальну освіту , стаж роботи керівника гуртка позашкільної освіти 30 років та має достатню кількість переможців масових заходів міського та обласного рівнів. Централізована бухгалтерія відділу освіти не вважає це рішення правомірним. Дайте, будь-ласка роз'яснення щодо правомірності рішення аттестаційної комісії.

Наталія
Что може учитель проходити спецкурс без направления районов? 

Просрочен не по моей вине спецкурс в по основам здоровья. Могу ли пройти их без согласования с районо, например взяв на это время отпуск за свой счет?

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Osvita.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!