Osvita.ua Вопросы Среднее образование Аттестация учителей
Вопросы
147258369
Чи потрібно написати педагогічними працівникам портфоліо та звітів про роботу для підтвердження категорій та звань? *

Чи потрібно написання педагогічними працівниками, які атестуються для підтвердження вищої категорії та звання "старший вчитель", звітів про роботу у міжатестаційний період, оформлення папок з документами про результати своєї роботи,оформлення портфоліо? Дані документи вимагають у Подільському управлінні освіти м. Києва, чи є законною ця вимога?

Топольницька Олександра Ярославівна
Де описано як вчителю атестуватись позачергово? *

У 2015-2016 н.р. я виявила бажання атестуватися позачергово, бо у 2013 році у мене була планова атестація після ВУЗу мені присвоїли ІІ категорію. Серед моїх педагогічних надбань учні переможці районних предметних олімпіад (4) за що є грамота райво, а також 2014 - 2 місце, 2015 - 3 місце в обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН (Грамоти) Хочу позачергово атестуватись на І категорію. Чи маю право на таке бажання? Де описано як вчителю атестуватись позачергово?

Людмила Качуровская
Як атестувати вчителя без педагогічної освіти? *

Доброго дня! В 2005 році я закінчила Харківський національний автомобілно-дорожній університет, маю повну вищу освіту та кваліфікацію магістра-дослідника за спеціальністю "Організація перевезень та управління на транспорті (автомобільному). В 2007 році мене прийняли на посаду вчителя фізики в загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, де і до цього часу працюю. В 2011 році пройшла курси підвищення кваліфікації та отримала свідоцтво, що це підтверджує. В 2012 році мене проатестували. Я була "спеціалістом", а присвоїли мені "ІІ категорію" за результатами цієї атестації. Та після того як присвоїли, відразу ж (за рекомендацією відділу освіти) повернули мені "спеціаліста". Мотивуючи тим, що в мене немає педагогічної освіти. Питання такі: 1) Які я маю права? Чи можна вважати мене вчителем? На які нормативні документи мені посилатися? 2) Чи правильно мене проатестовано? Якщо ні, то що робити в такому випадку далі? 3) Чи маю я право атестуватися з присвоєнням всіх необхідних кваліфікаційних категорій і звань чи тільки "спеціаліст"? 4) На яку категорію мені писати заяву при наступній атестації? 5) Чи...

Нюта
Як атестуватися вчителю початкових класів, який викладає англійську мову в своєму класі? *

.Доброго дня. Маю педстаж 3,5 років, в цьому році отримала диплом "магістра" - (викладач педагогіки, вчитель початкових класів, вчитель англійської мови в основній школі), на нинішній роботі працюю 2 з хвостиком роки(вчителем початкових класів) чи можу я атестуватися позачергово на наступний рік на ІІ категорію? Мене керівництво запевняє, що не можу, так як стаж менше 5 років. Як повинні атестувати вчит поч класів,який веде клас і англ мову? Бажаю взяти англ у своїх дітей, хоча кажуть, що не можуть дати, так як прийдеться атестувати мене подвійно - вчит поч та вчит англ. Додайте, будь ласка, закони, на підставі яких це відбувається. Заздалегідь, дякую.

Наталья Брониковская
Какая категория присваивается учителю, если он аттестовывается впервые после окончания ВУЗа? *

стаж работы учителя 3 года. Аттестовывается впервые. Результативность на среднем и достаточном уровне. школьная комиссия присвоила "специалиста". Правильно ли мы поступили

юВчитель
Чи варто подавати апеляцію, якщо незгодна з рішенням атестаційної комісії? *

Я вчитель початкових класів. Маю повну вищу освіту. Працюю 4 роки. В 2012-2013 навчальному році атестувалася. Мені було підтверджено кваліфікацію "Спеціаліст". Чи можу я подати апеляцію та мати право на кваліфікацію "Спеціаліст 2 категорії", тому що не згідна з рішенням шкільної атестаційної комісії?

Inna
Атестація і вагітність 

Цікавлюсь ще таким питанням. Якщо вчитель почала проходити атестацію, але завагітніла під час атестаційного періоду і вийшла на лікарняний у зв‘язку з вагітністю. До закінчення атестаційного періоду залишився місяць.Чи можуть завершити атестацію без даного працівника і присвоїти наступну категорію.І знову запитання про курси.Останні були 5 років тому, у лютому 2013, а зараз лютий 2018, а працівник вже 2 неділі у декретній відпустці. Чи можливе проходження курсів одразу після закінчення відпустки по догляду за дитиною із збереженням категорії? Чи атестація не зараховується і після виходу з декрету потрібно проходити її знову?Щиро дякую!

Inna
Курси підвищення кваліфікації 

Доброго дня. Прошу роз'яснення у такому питанні. Наразі перебуваю на лікарняному у зв'язку з вагітністю та пологами, пройшовши атестацію.Але на курси підвищення кваліфікації вже не попадаю, останні були 5 років тому. У мене питання чи можу я пройти курси одразу після виходу з відпустки по догляду за дитиною і чи збережеться в такому разі категорія? Як правильно це оформити на папері і які заяви мені потрібно написати.

Inna
Курси підвищення кваліфікації під час лікарняного у зв'язку з вагітністю 

Доброго дня. Я вчитель. Хочу звернутися з особистим проханням для роз'яснення ситуації, яка склалася у моєму житті. Справа в тому, що я наразі перебуваю на лікарняному у зв'язку з вагітністю та пологами, але 5 років тому у мене були останні курси підвищення кваліфікації. Саме зараз якраз проходять курси для вчителів моєї спеціальності, які я хочу пройти. Щоб не було дублювання зарплати за лікарняний і за курси, я написала заяву про прохання відправити мене на курси, але без оплати, тобто я добровільно на безоплатній основі хочу пройти курси. У закладі не проти, а от керівник групи на курсах відмовляється мене приймати.Консультувались з юристом, який пояснив, що якщо жінка сама безкоштовно бажає на курси, то вона може їх пройти. Порадьте куди можна звернутися за порадою і чи можна мені якось допомогти у вирішенні цієї проблеми. Дякую.

Олена
Курси підвищення кваліфікації 

Курси підвищення кваліфікації вчителів початкових класів пройшла у 2011 р.,атестація у 2012 р.,а потім позачергова у 2015 р. Присвоєна 1 категорія. Наступна атестація у 2019-2020 р.Курси потрібно пройти зараз чи можна до 2019-2020р.?

Людмила Кучмук  Лопатюк
Де можна пройти курси підвищення кваліфікації для вчителів основ християнської етики? 

Викладаю основи християнської етики вже четвертий рік. В нашій області (Кіровоградській) не має можливості пройти курси духовно-морального спрямування. Підкажіть, будь-ласка, де в Україні є ІППО з таким напрямком?

Ольга Дмитриева
На какую категорию я могу аттестоваться? 

Имею 2 образования: учитель начальных классов (среднее специальное) и математики (высшее). Трудовой стаж:воспитатель детского сада-9 лет, учитель начальных классов- 7 лет, учитель математики-8 лет. В 1999 г. прошла курсы повышения квалификации 1-й категории по начальным классам. В 2002 г. прошла аттестацию-учитель математики 1-я категория, в 2007 г.-аттестация-учитель математики высшая категория и "старший учитель". С 2008 г. по февраль 2017 г.-перерыв в пед.работе. С 15.02.2017 г. работаю учителем начальных классов и 0,5 ставки воспитателя ГПД. В данный момент, согласно Типовому положению про аттестацию №930 до 2011/12 г. Пункт 3.17; 3.20; 3.22, оформлена как учитель высшей категории и "старший учитель", соответственно начисляют зарплату.В 2018/19г. буду проходить аттестацию как учитель начальных классов и воспитатель ГПД. На 1сентября 2018 г. общий пед.стаж-25 лет, учителя начальных классов-7.5лет, воспитателя ГПД-2,5 года. Вопрос: могу ли я аттестоваться на высшую квалификационную категорию и подтвердить звание "старший учитель" или начинать всё сначала? СПАСИБО!

SvBel
Папка потфоліо для атестації на ІІ категорію 

Вітаю! Чи обов'язкове написання педагогічними працівниками, які атестуються ІІ категорію звітів про роботу у міжатестаційний період, оформлення папок з документами про результати своєї роботи,з конспектами уроків, оформлення портфоліо?

Tata12
Відкрите заняття 

Добрий ранок, підскажіть, будь ласка, якщо вихователь провів одне відкрите заняття , де були присутні педагоги і адміністрація, а на період проведення другого заняття знаходився на лікарняному, то аттестація вважається не пройденою? Усі матеріали з досвіду роботи були надані вчасно. Наш дитячий садок відомчий і належить одному з підприємств міста. Дякую

Андрей Галушкин
Аттестация при переходе на работу с Вуза в школу 

Стаж работы в Вузе 4 категории аккредитации 26 лет,старший преподаватель,более 10 научных статей,систематические плановые повышение квалификации в других вузах.Рассматриваю возможность перехода на работу в школу.Как на практике происходит аттестация педагогов в подобных случаях. Прокомментируйте п.4.9 и п.5.1 Типового положения про аттестацию педагогических работников.

Ирина
Чи можна атестуватися як вчитель інформатики? 

Добрий день. Маю дві вищі освіти: 1) Інженер - системотехнік. 2) Вчитель початкових класів. Була прийнята на роботу в школу у 2010 році вчителем інформатики, та з 2016 року була довантажена за виробничою необхідністю вчителем початкових класів. Маю 2 кваліфікаційну категорію з інформатики (2015 рік) та 2 кваліфікаційну категорію вчителя початкових класів (2017 рік). Курси підвищення кваліфікації з інформатики пройдені у 2017 році. З вересня залишають тільки всі години вчителя інформатики. Чи маю я право, не працюючи вчителем початкових класів, атестуватися у наступному навчальному році, як вчитель інформатики, який веде інформатику у початкових та середніх класах? Чи для цього того. щоб атестуватися ще одна освіта потрібна???

Іванішин
Чи можна атестуватись двічі маючи пройдені одні курси підвищення кваліфікації 

Працюю заступником директора з навчально-виховної роботи. Курси підвищення кваліфікації (управлінські разом з фаховими) пройшов у квітні 2014р. У 2016 році атестувався як заступник директора, отримавши результат "відповідає займаній посаді". Чи можу я в 2019 році атестуватись за фахом без проходження курсів? Час атестації - березень 2019р. Дякую!

Марія
Як домогтися присвоєної категорії чи вона розповсюджується? 

Підскажіть куди краще звернутися,щоб відстояти свої права.Я працювала психологом отримала 2 категорію в 2012 р,в 2013 р.пішла в декрет, повернулася 2016,але вже на посаду вчителя молодших класів (за дипломом вчитель початкових класів та практичний психолог в закладах освіти).В листопаді 2016р. пройшла курси підвищення.Та ось виявляється зараз я працюю як спеціаліст,за мною 2 категорія не збереглася,чітких аргументів не дають, навпаки просили щоб заяву на атестацію забрала і виправила,що хочу атестуватися на 2.І звичайно оплата як спеціалісту,я вже маю стаж 9 років.На які документи спиратися щоб довести правоту чи я не права? Дякую за увагу.

Nadiia
Працює як вчитель і як вихователь 

Доброго дня. Якщо вчитель працює в закладі на посаді вчителя і вихователя. Як вчитель має вищу кваліфікаційну категорію, як вихователь не атестувався. При проходженні атестації як вихователь, може бути присвоєна лише кваліфікація "спеціаліст ІІ категорії"? Правильно?

Надія
Які вимоги ставлять до викладача спец.дисциплін технікуму для здобуття ІІ категорії? 

Працюю в технікумі викладачем спеціальних дисциплін з 2014 року. Освіта вища(спеціаліст). Пройшла педагогічні курси, до того ж отримала другу вищу освіту в 2018 році(також технічну - магістр). У вересні 2017 року подала заяву на позачергову атестацію. Провела відкрите заняття з викладаємої дисципліни, провела відкритий виховний захід в попередньому навчальному році, хоча класним керівником не була. На сьогоднішній день методист говорить про те, що необхідно провести ще один відкритий виховний захід(класним керівником групи не є на сьогоднішній день). Маю публікації в періодичних виданнях, методичні розробки, мої студенти зайняли призові місця в олімпіаді з дисципліни на міському рівні. Чи достатньо цього для отримання ІІ категорії при атестації? Чи потрібно мені знову проводити відкритий виховий захід? І, взагалі, які вимоги ставлять до викладача при атесації на ІІ категорію?

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!