Osvita.ua Вопросы Среднее образование Чи можна платити сумісникам тільки за фактично прочитані години?
Вопрос и ответы на него

Чи можна платити сумісникам тільки за фактично прочитані години?

Новий Урок
Доброго вечора! Мене звати Володимир Васильович. Я працюю вчителем інформатики, фізики, математики в двох школах. Школи знаходяться в двох різних ОТГ. В першій школі працюю як основний працівник навантаження 7 год: 2 год математики та 5 годин інформатики (в школі індивідуальне навчання). В другій школі працюю як сумісник навантаження 14 год + 2 год заміни: 7 год фізики, 7 інформатики, 2 години географії (заміняю). В другій школі директор повідомив мене, що з нового року (січня 2019 року) сумісників буде переведено на оплату роботи тільки за фактично прочитаті години. Тобто в канікулярний час на роботу ходити не потрібно, бо за це мені платити ніхто не буде. Чи мають вони право плати сумісникам тільки за фактично прочитані години? В першій школі директор сказав, що це незаконно. Допоможіть мені, будь-ласка!!!

Володимир Мініч
щодо оплати праці вчителів, то той факт, що вони працюють у декількох школах, зокрема й за сумісництвом, не впливає на порядок визначення заробітної плати.
Оплата праці педагогічних працівників провадиться відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОН від 15.04.1993 р. № 102 (далі — Інструкція № 102).
Пунктом 73 Інструкції № 102 установлено: погодинна оплата педагогічних працівників допускається лише при оплаті за години заміщення тимчасово відсутніх по хворобі або з інших причин учителів, яке тривало не більш ніж 2 місяці, а також при оплаті працівників підприємств, організацій та установ, що залучаються для педагогічної роботи.
Якщо заміщення тривало понад 2 місяці, то оплата праці педагогічного працівника провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного педагогічного навантаження в порядку, передбаченому п. 68 Інструкції № 102, тобто за тарифікацією.

Володимир Мініч
У листі МОН від 18.02.2015 р. № 1/11-2072 викладено позицію, котра стосовно вчителів й інших педагогічних працівників не відповідає вимогам п. 73 Інструкції № 102. Та обставина, що п. 5 Положення про умови роботи за сумісництвом, затвердженого спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.1993 р. № 43, передбачено, що оплата праці сумісників здійснюється за фактично виконану роботу, не є підставою вважати, що затверджений при тарифікації обсяг навчального навантаження може бути вчителем фактично не виконаним.
Тому під час оплати праці вчителів необхідно керуватись Інструкцією № 102, відповідно до п. 68 якої оплата праці вчителів й інших педагогічних працівників, котрі працюють у 2-х і більше загальноосвітніх або інших навчальних закладах, здійснюється винятково за тарифікацією, що відбувається в кожному з них із затвердженням відповідному вчителеві обсягу тижневого навантаження й інших виконуваних ним видів педагогічної роботи.

Володимир Мініч
Відповідно до умов пункту 68 Інструкції № 102 місячна заробітна плата педагогічних працівників установ освіти, визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень.

Встановлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року. Згідно вимог пункту 71 Інструкції №102 за час роботи в період канікул оплата праці педагогічних працівників та осіб з числа керівного, адміністративно-господарського та навчально - допоміжного персоналу, яким дозволяється вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями в тій же установі, провадиться з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, що передувала початку канікул. Вказана умова виключень для педагогічних працівників, які працюють на умовах сумісництва не передбачає.

Педагогічний працівник прийнятий на умовах сумісництва з дня прийняття на роботу та по день звільнення з роботи підлягає дії Правил внутрішнього трудового розпорядку навчального закладу, і зобов’язаний працювати сумлінно, виконувати навчальний режим, вимоги статуту закладу освіти і правила внутрішнього розпорядку, дотримуватись дисципліни праці, а керівник навчального закладу зобов’язаний забезпечити необхідні організаційні та економічні умови для проведення навчально-виховного процесу на рівні державних стандартів якості освіти,

Володимир Мініч
Початок періоду канікул протягом навчального року не зупиняє дію трудового договору, укладеного на умовах сумісництва, відповідно взаємні зобов’язання сторін встановлені законодавством, трудовим договором, правилами внутрішнього розпорядку підлягають виконанню.

Відповідно до умов пункту 25 Типових правил внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів України, затверджених наказом Міністерства освіти України № 455 від 20.12.93 р. під час канікул, що не збігаються з черговою відпусткою, керівник закладу освіти залучає педагогічних працівників до педагогічної та організаційної роботи в межах часу, що не перевищує їх навчального навантаження до початку канікул. В такому випадку робочий час відпрацьований педагогічним працівником під час канікул, що не збігаються з черговою відпусткою є фактично виконаною роботою, і підлягає обліку та оплаті за правилами встановленими Інструкцією № 102 з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, що передувала початку канікул.

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!