Вопрос и ответы на него

Якою мовою мають заповнюватись сторінки у класному журналі з предмету "Російська мова"?

Віталій
Якою мовою мають заповнюватись сторінки у класному журналі з предмету "Російська мова". До цього року писали російською мовою, зараз прийшло усне розпорядження з обласного інституту вдосконалення вчителів (а до них від обласного управління освіти): "При викладанні предмету "Російська мова" сторінки у класному журналі заповнювати українською мовою". Спасибі.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Під час перевірки медальних журналів у цьому році виникло питання, шо сторінки з російської мови необхідно заповнювати українською. Проте мені вдалося при перевірці довести правомірність заповнення предметних сторінок російською мовою, виходячи з наступного:
- учитель має право здійснювати календарне планування безпосередньо в програмі;
- запис теми уроку в журналі має збігатися з календарним плануванням;
- програма з російської мови написана російською, календарне планування відповідно здійснено російскою, а тому і в журналі робимо записи російською;
- учитель не є перекладачем, а тому не зобов"язаний здійснювати переклад програм.

Лилия
оскільки російська мова віднесена до іноземної мови, то можна копистуватися методичними вказівками щодо викладання іноземної мови - журнал заповнюють на українській мови, але терміни і назви пишуть на англійський мові

Вилен (МОДЕРАТОР)
Цікаво,Лилия, де ви знайшли інформацію про те, що російська мова віднесена до іноземних? Може, варто хоча б трохи Конституцію Ураїни знати.

Більше того, раджу відкрити програми з мов національних меншин та подивитись, якими мовами вони написані, та відкрити програми з іноземних мов, а потім порівняти їх та знайти відмінності. Скажу вам зразу: програми з мов національних меншин написані мовами національних меншин, прграми з іноземних мов написані іноземними мовами.

Вчитель не є перекладачем та не здійснює переклад навчальних програм з однієї мови на іншу.

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться: