Osvita.ua Вопросы Среднее образование Чи правомірно відмовили мені у працевлаштуванні вчителем біології?
Вопрос и ответы на него

Чи правомірно відмовили мені у працевлаштуванні вчителем біології?

Наталья Драчук
Я за фахом вчитель біології і хочу влаштуватися працювати в школу за сумісництвом, але мені відмовляють мотивуючи тим, що години розподілено між іншими учителями, які не мають фахової біологічної освіти. Чи правомірно це? P.S. Вчителя біології в школі немає.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Це правомірно, якщо ці вчителі пройшли курси як вчителі біології.

Наталья Драчук
Дякую, але я невпевнена, що вони пройшли курси, а дирекція школи цього не скаже.

Наталія
Цікава Ви людина. Якщо Вам відмовили - заспокойтесь і шукайте роботу в іншому місці. Пройти курси - а хоч навіть і фіктивно,- й отримати корочку - справа одного дня, тому якщо будете наполягати - Вам її під ніс тицнуть. Лише час змарнуєте.

Наталья Драчук
У мене є робота, але я хотіла свої практичні та теоретичні знання, здобуті на цій посаді, передати дітям. Але, як бачимо, керівництву школи байдуже, хто, як і чому може навчити учнів. "Кумівство" у нашій країні ще ніхто не відміняв!

Наталія
Справа навіть не в "кумовстві".Те, що в Вас є робота - чудово, Вас можна лише привітати.Але Ви повинні розуміти, що зараз в багатьох школах проблеми з навантаженням для вчителів, їм ледь-ледь натягують ставку (в кращому випадку) з тих предметів, з яких це тільки можливо, а якщо і з'являються якісь "лишні" години, то адміністрація таки намагається залишити їх серед своїх вчителів, розуміючи, що при нинішніх мізерних зарплатах прожити на цю ставку дуже непросто.

Оксана Панчик
Доброго дня. Ось читаю ваше пояснення. Скажіть чи є десь НАПИСАНО на папері, завірено, затверджено чи щось типу того, що вчитель маючи курси підвищення кваліфікації може викладати предмет не свого фаху??? Не кажу, що філолог математику, але наприклад, філолог - світову, чи математик - інформатику, чи математик - основи здоров'я???? БУДУ ДУЖЕ ВДЯЧНА!

Наталья Драчук
Я переглянула в інтернеті і не знайшла жодної правової підстави для того, щоб вчитель читав предмет не свого фаху. В Законі прописано, що учитель повинен мати СПЕЦІАЛЬНУ педагогічну освіту, а не з диплом учителя фізичної культури чи молодших класів викладати біологію чи хімію. Від цього рівень знань учнів падає, бо вчитель прийшов на урок за грошима, а не дати належні знання дітям.

Вилен (МОДЕРАТОР)
3.25. Вчителі та викладачі, які мають педагогічне
навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета,
який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна
кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне
навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення
кваліфікації з предметів інваріантної складової змісту загальної
середньої освіти.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Виходячи з п. 3.25 1) вчителі та викладачі, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів; 2) атестуються з того предмета,який викладають за спеціальністю. Отже, вчителі та викладачі можуть мати педагогічне навантаження не за фахом.

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!