Вопрос и ответы на него

Чи буде змінена програма для 1 класу на наступний рік

Наталия
Чи буде змінена програма для 1 класу на наступний рік, або де взяти дітей, які відповідали б рівню підручників та програми? В дитячому садку дітей майже нічому не навчили, деякі навіть кольори не розрізняють, а з математики вже в другому семестрі вони мають вивчити лічбу в межах 100!(яку, до речі, раніше вивчали в другій чверті 2 класу!!!!)

Oleg Ivanov
Змін у навчальній програмі для 1 класу очикувати на наступний рік не варто. Зміст навчання визначається Державними освітніми стандартами, що були введені рік тому. А самі Державні стандарти підлягають змінам на загальнодержавному рівні один раз на десять років. Може якість корективи до програми для 1 класу й можливі (були такі преценденти), але слід мати на увазі, що зміни у програмі 1 класу тягнуть за собою подальші зміни у всіх наступних класах.
Так, значна частина вчителів уважає, що навчальна програма для 1 класу доволі переобтяжена, а навчальний матеріал у значній мірі потребує високого рівня мисленнєвих операцій від шостирічної дитини, які в неї ще не сформовані. Міністерство освіти іншої думки, там наголошують, що майбутні первачки мають рік готуватись до школи чи то в ДНЗ, чи то в т. з. материнській школі.
Це є офіційна точка зору, а від себе додам, що масових скарг від учителів почтковою ланки не чути, тим більше їхнього бунту. Так може програма для 1 класу не така вже й хибна?

Наталия
У нас все місто скаржиться, але нам заборонили десь про це рзмовляти, нам навіть з/п затримують, не дивлячись на закони, і створюють такі умови, щоб ми поскаржитись не могли, не здивуюсь, якщо ми не єдині. В дит.садку цю нову програму ще не ввели,і більшість дітей його взагалі не відвідують, а від нас вимагають, щоб вони вже читали 1 вересня. нам ввели зошити на апробацію, і вимагають письмового звіту про їх якість, видали перелік зошитів, які ми маємо придбати, і байдуже потрібні вони нам чи ні. А з відділу освіти мказали, якщо не подобається, ми завжди можемо звільнитися, нас ніхто тримати не буде, а іншої роботи в місті не має, ось і мовчимо.

Надежда Задорожняя (Збандуто)
Согласна полностью с коллегой! Программу, кажется, писали с перепугу или в очередной Беловежской пуще. У меня 31 ученик. Из них 12 пришли в школу не зная ни одной буквы (для меня это шок). Про интеллект уже молчу. Для русскоязычных школ учебник по укр. мове Гавриш и Маркотенко. Знаете какие там темы? "Музика дощу, Звуки лісу, Розумне рішення, Загартування, Подорож до Білорусі....." Авторы, интересно, не для основ здоровья или окружающего мира писали свой учебник? Дети должны усвоить новые слова (семьи русскоязычные), научиться говорить, я должна их вывести на нужный для 2-го класса уровень. Выход какой? Тупо следовать программе или раздать старые учебники? А в "Букваре" кто додумался поставить букву "Д" в начале, а "С,Л,Р" потом? А не протестуют учителя потому, что не верят в перемены, что их услышат. Ещё бы! Миллиарды потрачены! Вот и выходим из положения кто как может. У меня в классе (выше писала) 31 человек, а у коллег по 36, 38 и даже 42!!! Естественно, они ВСЕ выполнят программу! Наталья, можете молчать. Закройте двери и делайте так, как будет полезно детям. Интересно, а есть довольные?

Татьяна
Совершенно согласна со всем вышесказанным. И об учебниках, и о программе, и о тетрадях...... В детском саду мест не было поэтому многие дети его не посещали, да и тех, кто посещал не многому научили. Я думаю, что если вводить какие-то изменения, то вводить их последовательно. А то кто-то придумал что-то изменить, а учителя 1-х классов теперь выкручивается кто как может. Да еще и постоянно проверками пугают.

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться: