Вопрос и ответы на него

Чи можна відмовитися від вивчення російської мови?

Weg Show
Я вчуся в українській гімназії у Одесі, у нас вивчають поглиблено дві мови серед них: обов'язкова англійська і на вибір іспанська, німецька, або ж французька. Але є й російська, але не як іноземна. Я та мої батьки захотіли відмовитися від російської, але нам сказали, що це не можливо і що така програма. Мені сказали зайти на сайт міністерства освіти і подивитись, там про російську є лише як другу іноземну, чи для меншинств. Але я не розумію, в мене українська гімназія, я етнічний українець, у мене у документах зазначено, що я українець за національністю, то що я вивчаю третю іноземну, чи що?

вчитель
Если вы одна из всего класса хотите отказаться (с нового ученого года или прямо сейчас?), то это невозможно в обоих случаях. Переводитесь в класс, где не изучают русский язык.

MykS
Простіше домовитися з вчителем - ви йому не заважаєте на уроці, він Вас не чіпає, виконуєте лише те, що потрібно для якоїсь там оцінки, а самі тихо займаєтеся на уроці своїми справами. Така ситуація - народ не хоче звичайно вчити іншу справжню мову іноземну, то для плану дають російську

вчитель
Уважаемый MykS! Вопрос задан явно с политическим подтекстом "етнічним українцем". Ему не важно, что изучать самому, одноклассникам (которым нужен русский язык, как язык нац.меньшинства). Ему хочется, чтобы в гимназии не было в учебном плане предмета "русский язык" в принципе только потому, что это русский язык. Был бы третьим иностранным языком польский, то вопрос не был бы задан вообще.

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться: