Osvita.ua Вопросы Среднее образование Які особливості здачі ДПА претендентами на нагородження медалями?
Вопрос и ответы на него

Які особливості здачі ДПА претендентами на нагородження медалями?

Tanya ***
Чи є законним та всеукраїнським те, що учні , які претендують на Золоту медаль повинні писати державні іспити у Районній Державній Адміністрації?

Вилен (МОДЕРАТОР)
Боронь Боже, такого немає. Це вас налякали.

DOCENT
Така вимога може мати як корупційну складову (спроба дати золоту медаль тим хто немає відповідних знань, щоб виконувати ДПА публічно), так і навпаки - створити надвисокий рівень контролю задля забезпечення високих вимог до претендентів на медаль.
В радянські часи неофіційно вважалось, що не може бути більше одного медаліста на 100 випускників (школу з трьома випускними класами по 35 учнів у кожному).

Вказані вимоги надумані. Хоча статутом НЗ можуть бути передбачені.

Крім того, фактично, медаль не дає значних переваг при вступі до ВНЗ як це було раніше. Наразі це лише право позачергового вступу. За радянських часів медалісти мали право складати лише один профільний(перший) екзамен. У разі отримання відмінної оцінки зараховувались без складання інших.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Яким статутом це може бути передбачено? Проходження ДПА в установі, яка не є навчальним закладом? У якому статуті, шановний DOCENT, ви це побачили?

Tanya ***
Моя дитина навчається у 11 класі і нам сказали, що складати державні екзамени всі медалісти повинні окремо під особливим наглядом. Якщо це передбаено законом то хай би було, але якщо ні то потрібно , мабуть, звернутись у вищі установи?

Вилен (МОДЕРАТОР)
Такого немає. Я не знаю хто і що вам сказав. Але усі учні складають ДПА під особливим наглядом. Цей процес контролює державна комісія у складі директора закладу (заступника), вчителя, який викладає в цьому класі предмет та іншого вчителя з цього ж фаху. Ця комісія приймає ДПА у всього класу, окрема комісія для медалістів не передбачена. Іншого в чинному законодавстві немає і ніколи не було. Якщо хтось має бурхливу фантазію, то що тут вдієш. Щиро бажаю вашій дитині успіхів, а вам здоров"я і спокою. Звертатись нікуди немає сенсу, адже те, чим вас налякали, не станеться.

DOCENT
Шановна Tanya ***, ні Законами України ні Постановами Уряду ні Наказами МОН особливих умов ДПА такого типу для претендентів на медаль не передбачено.

За посиланнями Положення про ДПА та Положення про Золоту медаль.

Якщо ж у ЗНЗ будуть наполягати на таких умовах, попросіть адміністрацію надати Вам для ознайомлення нормативний документ на підставі якого ставляться такі вимоги.

Шановний Вилен (МОДЕРАТОР), звичайно я не мав на увазі можливість складати ДПА за межами ЗНЗ, що суперечить п.2.1 Положення про ДПА.

Певен, що згадка про райдержадміністрацію це могла буди недочута та вирвана з контексту вимога про погодження рішення про нагородження медаллю з органом управління освіти (п. 2.4 Положення про медаль), або ж Розділ VI (контроль за правильністю нагородження медалями з боку управлінь освіти ОДА).

Аватар
   Приказ МОНмолодьспорт №01 от 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Добавить еще ссылку...
Осталось 1500 символов. «Правила» комментирования

Поделиться:

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!