Osvita.ua Вопросы Среднее образование
Вопросы
Ольга Бузницкая
Де знайти підручники за новою програмою? *

Підкажіть, як можна викачати підручники за новою програмою, мене цікавить біологія, 8 клас ...я не знайшла розділ "Навчально-методичне забезпеченяя", прийшлось вибрати "Публікації"

Тетяна
Коли у 2015-16 н.р буде прводитися випускний вечір для 11 класу? Чи встигнуть прийти результати ЗНО? *

Коли у 2015-16 н.р буде прводитися випускний вечір для 11 класу? Чи встигнуть прийти результати ЗНО?

Анастасія Максименко
Які предмети впливають на отримання медалі? *

Скажіть будь ласка, які предмети впливають на отримання медалі в 11 клас? Чи впливає на це фізкультура?

QNS90
В случае провала экзаменов ВНО будут ли выдавать аттестат? *

А в случае провала экзаменов ЗНО будут ли выдавать аттестат?

Alyona Tkachyova
Як визначає школа профілі навчання для учнів 10-11 класів? *

школа проти бажання батьків та дітей призначила профільними физику та математику.Чи можна це оскаржити? Де та як7

Валентина
Какие правила зачисления в 10 класс? *

Родители учеников 9кл в специализированной школе до 20 мая написали заявления о зачислении в 10кл. В середине июня их заставляют забирать документы и в августе писать заявления о поступлении. Объясните правила зачисления в 10 класс учеников с 1 по 9 кл учившихся в этой же школе. Спасибо

Тетяна
Когда ребенок может уйти из школы раньше окончания уроков? *

Здравствуйте. Правомерно ли запрещать ребенку раньше уходить со школы ( с согласия родителей) без разрешения на то администрации школы? Подчеркиваю, что согласие родителей имеется. Примерная ситуация: ребенок неважно себя почувствовал или, допустим, надо срочно домой по семейным обстоятельствам. Он звонит родителям. Родители, в свою очередь, звонят классному руководителю, но тот не опускает ученика, ссылаясь на то, что вначале директор должен решить, можно или нет ребенку идти домой. Если действия неправомерны, пожалуйста, дайте ссылку на документ/закон. Благодарю.

Мария Задворная
Чи впливає "зараховано" з фізкультури на середній бал атестату? *

Багато де чула, що помітка "зараховано" з фізкультури через проблеми зі здров'ям погано впливаеє на середній бал: цей предмет буде зараховано до загальної кількості як 0 балів, що суттєво знизить середній бал Мене, як звільнену від занять, це дуже занепокоїло. Можливо, комусь відомо, чи так все несправедливо насправді та що можна з цим зробити?

alhimik
Чи мають право працівники методкабінету здійснювати позапланову перевірку школи? *

Чи мають право працівники методкабінету здійснювати позапланову перевірку школи ? Куди можна звернутися, якщо починається пресування колективу керівництвом відділу освіти, яке чудово почувалося за часів Януковича?

Ірина
Як закінчити школу екстерном? *

Чи не скасовано в 2015 році одержання повної середньої освіти екстерном?Якщо ні,то які умови одержання документу державного зразка(атестата за 11 клас)?

Юрий Штефан
Як правильно оформити додаток до свідоцтва? *

Чи заносити до свідоцтва усі курси за вибором з 5-9 клас? Чи розраховувати середній бал, включаючи курси за вибором, які були оцінені. Чи вносити тільки предмети інваріантної складової та ДПА. Дякую

Ірина
Чи можуть батьки вплинути на вибір іноземної мови? *

Згідно нової програми у 5 класі вводиться друга іноземна мова. Більшість батьків хочуть, щоб вивчалася російська мова, але нам сказали, що російська не є іноземною мовою і необхідно вибрати німецьку, французьку чи іншу мову. Російська мова дітьми не вивчається взагалі. Чому не можна обрати її як другу іноземну?

Тетяна
За якими збірниками проводиться ДПА в 2014 році? *

За якими збірниками проводиться ДПА з математики у 9 класі в 2014 році?

Tanya ***
Які особливості здачі ДПА претендентами на нагородження медалями? *

Чи є законним та всеукраїнським те, що учні , які претендують на Золоту медаль повинні писати державні іспити у Районній Державній Адміністрації?

Леся Українка
Домашні завдвння на вихідні 

У Міністерстві освіти підкреслюють, що домашні завдання також не мають задаватись учням початкової школи на вихідні, святкові та канікулярні дні. Поясніть, будь ласка, якщо уроки у п'ятницю, то завдання додому не задається?

Vlad
Скільки разів на тиждень адміністрація школи має перевіряти конспекти вчителя? 

В нашому НВК завуч чи директор раз на тиждень збариють конспекти на перевірку. Чи повинна адміністрація шкільного закладу в такому разі компенсувати витрати на матеріали, використанні для написання конспектів?

Пересічна Людина
Шкільні підручники 

Неможливо знайти загальну офіцйну електронну бібліотеку з шкільними підручниками, тільки за 9 клас якийсь непотріб. Хто і як нові підручники перевіряє на граматичність і суть написаного тексту, багато тофтології, багато випадків у підручниках молодших класів коли упрощення інформації не є доречним, школярів запутують, а потім є проблема для учителів середніх і старших класів перенавчати ту чи іншу інформації(це не про історію ,а про точні науки річ) ... далі які існують нормативи по вагі підручників для дітей молодших класів , підручників дуже багато на горбу тягати дуже важко - спеціалісти освіти та науки повинні слідкувати не тільки щоб було багато інформації для на вчання ,а й за вагою книжок повинно буди стисло все ізрозуміло без зайвого усілякого (вага шкільного портфеля вже не портфелі, а мішки на спинах у дітей потім горбатата нація) , далі паперові книги це минуле тисячоліття пора вже переходити на сучасність, планшети наприклад з електронними версіями книг які можна обновлювати хоч кожного дня, з такими пристроями всі країни світу навчаются окрім нашої, один планшет на все навчання у школі...

Andriy Goryn
Лист МОН є наказом чи лише рекомендацією? 

Потрібно чи непотрібно проводити додаткові уроки, що не передбачені розкладом уроків, з метою виконання навчальних програм, та записувати в класний журнал, щоб на кінець навчального року зійшлася кількість годин.? Запис ,,зайвих,, уроків - карається? За навчальним планом, наприклад, має бути проведено 70 уроків. Через держ.свята - ,,випадає,, тиждень, а це мінус 2 уроки. Реально -68 уроків. А через карантин чи продовжені канікули ,, випав,, ще тиждень, а це ще мінус 2 уроки. Чи може бути 64 уроки в класному журналі, чи ,,дописати,, ще 2-4 уроки нульовими? Як трактувати лист Міністерства освіти, як наказ чи рекомендацію?

магда
Чи має право директор НВК на методичний день? 

Чи має право директор НВК на методичний день? Якщо так, то які документи це підтвердять?

Леся Валігура
Поясніть статтю 16, частину 5 нового закону "Про освіту" про освіту 

Різниця в часі навчальних годин перших-четвертих класів обов'язково обліковується і компенсується проведенням індивідуальних занять та консультацій з учнями. Як це зрозуміти? Як це виконати? Коли? Різниця в якому часі?

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!