Osvita.ua Вопросы
Вопросы без ответов
Анжела Столяр
Чи отримаю я срібну медаль?  

В першому семестрі отримала одну 9, далі річні, семестрові за 10-11 були тільки високого рівня. Здавала 3 предмети ЗНО, але з одного отримала 9, інші 10--11, чи зможу отримати срібну медаль?

Teacher
Позабюджетні гуртки в школі  

Як законно можна відкрити гуртки в школі, якщо не виділяють кошти з бюджету, а батьки хочуть урізноманітнити позакласну роботу?

Ганна
Курси підвищення кваліфікації  

Доброго дня! Працюючи методистом РМК, у 2017 році я пройшла курси підвищення кваліфікації методиста на базі Київської академії неперервної освіти. У 2018 році перейшла на посаду заступника директора з НВР в НВК-ліцей. Чи є дійсними пройдені курси методиста для проходження атестації в НВК як заступника директора з НВР? Дякую.

Татьяна Дружина
відпустка вчителів  

Підкажіть,будь ласка. Секретар (основне місце роботи,1 ставка) ,має 10 годин як вчитель. Як відправити її у відпустку як секретар на 24 дні,чи педагог 56 днів

Kate
Вступ на лікарську справу  

Чи можу я поступити на лікувальну справу на платну форму навчання , якщо ЗНО з математики 149 балів ?

Галя Верховинець
Чи може викладати інформатику в 2 класі по Новій програмі НУШ вчитель початкових класів, яка не читала цей предмет, бо нема сертифікату з викладання інформатики, а лиш курси НУШ?  

Я маю сертифікат на право викладати інформатику в початкових класах(тоді НУШу не було) ,сертифікат НУШ теж маю, я набираю 1 клас. Інша вчитель має 2 клас (НУШ) , де є інформатика (Я досліджую світ) . Чи має право вона читати цей предмет, якщо я завжди мала інформатику в 2-4 кл. на основі курсів? Чи потрібно курсів, бо вчителі англ. мови,які мали працювати по новій програмі НУШ, проходили курси ще раз?

Оксана
Коли надрукують мою публікацію?  

Якщо я відправлю у червні 2019 року свою публікацію, то коли і в якому № вона опублікується?

Тетяна Савченко
Про зміну місця роботи  

Учителька має вищу педосвіту(філолог) . Зараз у відпустці по догляду за дитиною до 3 років.До декрету працювала в дошкільному закладі. Має бажання розрахуватися із попереднього місця роботи й вийти із 1вересня поточного року на роботу до закладу середньої освіти(в школу) . Чи потрібно відпрацьовувати? Які дії вчительки? Коли краще написати заяву і т.д.

Татьяна Зеленюк
Переведення до 10 класу  

Учень 9 класу має середній рівень (6-8 балів), навчається у ЗОШ I-III ступенів і не виявивши намір припинити навчання не був автоматично переведений у 10 клас, було сказано, що він під питанням (не допомагав школі та ін.). Сказали написати заяву батьками про прийняття до 10 класу їхнього сина, так як заяву від нього не приймуть, аргументуючи, що він під питанням. Загальна кількість учнів двох 9-их класів 76 осіб. Ця ЗОШ має можливість створити один 10-ий клас. Багатьом повідомили, що вони не проходять далі у 10 клас (оцінки низькі, погана поведінка)та роздади базові свідоцтва з додатком. Нам було сказано, що є 38 заяв від учнів (в т.ч. з середнім рівнем), які за рішенням вчительського комітету проходять до 10 класу (без конкурсу). Чи є їхні дії законні? Також мені повідомили стосовно конкурсу. Тоді, чи не повинні всі діти, яких автоматично зарахували проходити конкурс? Що робити? Дякую.

Людмила Люда
Укр мова Зно  

Підскажіть,де побачити перевірений твір.На сторінці лише скрін,без перевірки.Дякую

VitalyS
Работа учителем без педагогического образования  

Здравствуйте! Я на данный момент работаю в общеобразовательной школе учителем информатики. Я имею высшее образование в сфере информационных технологий, не педагогическое. Меня приняли в школу на 1 год. Я уже проработал 5 месяцев, педагогическая деятельность мне нравится, поэтому мой вопрос состоит в следующем. Могу ли я получить квалификацию педагога, чтобы быть наравне с другими учителями? Если могу, то что для этого нужно? Идет ли у меня сейчас педагогический стаж? Буду очень признателен за какую-нибудь информацию, спасибо!

Эллен Онищенко
Чи входять оцінки за 1й курс в диплом?  

Умови отримання червоного диплому

Ольга
Можно получить доп. баллы к баллу зно за наличие IELTS сертификата?  

Я сдала IELTS на 6.5, уровень В2. Могу я получить доп. баллы к своему ЗНО по английскому при вступлении в университет? Поступать собираюсь на английскую филологию.

Люба Базалия
Командировка или "волонтерство" без права выбора  

Во время летних каникул детям организуют отдых, например детей из многодетных семей отправляют на море. Но их должен сопровождать учитель. Является ли сопровождение в нерабочие дни , праздничные дни командировкой, должны ли такие дни оплачиваться по тарифу в соответствии норм установленных законом. По правилам НКУ размер суточных по Украине устанавливается в процентах к минзарплате. А поскольку ежегодно с принятием нового Закона о Госбюджете происходит изменение (как правило — повышение) минзарплаты, меняются и показатели, которые прямо на нее «завязаны» Суточные для командировок по Украине установлены в размере не более 0,1 размера минзарплаты, определенной по состоянию на 1 января налогового года, за каждый день командировки (пп. «а» пп. 170.9.1 НКУ). Поскольку с 01 января 2018 года минзарплата установлена на уровне 3723 грн (ст. 8 Закона Украины «О Государственном бюджете Украины на 2018 год» от 07.12.2017 г. № 2246-VIII) — максимальный размер необлагаемых суточных в 2018 году составляет не более 372,30 грн в сутки. Для сравнения: в 2017 году максимальный размер суточных по Украине составил 320 грн в сутки. В лучшем случае, когда учитель завозит детей в лагерь на отдых. Получает командировочные и суточные.НО сейчас, едем туда автобусом,сопровождая детей, а обратно своим ходом, как хотите или как можете. Оплачивать дни не будут, только стоимость билетов обрактно. Поэтому второй вопрос, какие еще права учителя нарушаются в данной ситуации?

Світлана
Чи може адміністрація школи за рішенням педагогічної ради відмовити учениці 9 кл про продовження навчання в 11 класі  

Внучка здала ДПА в 9 класі з математики на 4 бали, історію на 6, українську мову на 10 балів. Рішенням педагогічної ради школи її не беруть у 10 клас. Чи правомірне таке рішення адміністрації школи ? Дівчинка виховується тільки матір'ю, яка бажає, щоб донька отримала повну загальну середню освіту і мала змогу поступити в ВНЗ. Дякую.

Ольга Арбузова
Викладання предметів за спеціальністю.  

За спеціальністю історія та географія маю 27 годин, чи можна забрати у мене години, та довантажити вчителя з тижневим навантаженням 15,5 годин за спеціальністю українська мова?

Оля Дихтяр
Чи можливо навчатися одночасно в коледжі на 3 курсі та на 1 курсі університету?  

Я закінчила 2 курс коледжу, хочу вступити в університет за результатами зно. Чи можливо навчатися і в коледжі, і в університеті одночасно?

Людмила
Надбавка за вислугу років  

Добрий день! Трудова книжка директора та вся його особова справа знаходиться в Департаменті освіти. Настав час збішити директору відсоток за вислугу років. Роз'ясніть, будь ласка, дії Департаменту освіти, як роботодавця директора, щодо документального оформлення збільшення розміру надбавки за вислугу років директору (цей "механізм" щодо освітян, особливо керівників, конкретно не прописаний в нормативній базі України). Дякую.

Олексій Озадовський
Вивчитись на геодезиста-2 вища освіта  

Чи є факультет геодезії та кадастру?

Оксана
Материальная помощь на оздоровление  

Является ли выплата материальной помощи на оздоровление обязательной (гарантированной) учителю, который работает в ЧАСТНОЙ школе?

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!