Экзамены для поступления в магистратуру

Что нужно знать об экзаменах для поступления в магистратуру в 2022 году

Экзамены для поступления в магистратуру

На деякі спеціальності до магістратури потрібно складати іспити за технологією ЗНО, а на деякі – проходити фахові випробування в університеті.

Абітурієнти, які вступають на неспоріднену спеціальність, повинні скласти додаткове вступне випробування.

Інформацію щодо строків зарахування у магістратуру дивіться за посиланням.

Детальнішу інформацію, щодо іспитів дивіться в умовах прийому університету, до якого плануєте вступати, або на сайті vstup.osvita.ua.

Перелік іспитів для вступу в магістратуру

Для вступу на спеціальності галузей знань «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини» необхідно скласти:

  • єдиний вступний іспит з іноземної мови у формі тесту з іноземної мови (англійська, німецька, французька або іспанська) або вступний іспит (в окремих випадках);
  • єдине фахове вступне випробування (яке складається з предметного тесту та тесту з загальних навчальних компетентностей) або вступний іспит (у окремих випадках);

Для вступу на інші спеціальності:

  • єдиний вступний іспит з іноземної мови у формі тесту з іноземної мови (англійська, німецька, французька або іспанська) або вступного випробування з іноземної мови (крім окремих випадків);
  • фахове вступне випробування.

У 2022 році вступники до магістратури зможуть подати результати єдиного вступного іспиту з іноземної мови 2020, 2021 або 2022 року та єдиного фахового вступного випробування або фахового вступного випробування 2022 року.

Іспити за технологією ЗНО

До них належать:

  • єдиний вступний іспит (ЄВІ);
  • єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ).

Єдиний вступний іспит – це тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької або іспанської). Складається з двох частин (перевірки читання та використання мови).  Тестові завдання єдиного вступного іспиту з іноземних мов укладаються відповідно до затвердженої Міністерством освіти і науки України програми. Замість цього іспиту не можна подавати результат міжнародного мовного тесту.

Результати єдиного вступного іспиту можуть зараховуватися як результати вступного іспиту з іноземної мови при вступі на спеціальності, для яких не передбачено складання ЄВІ.

Єдине фахове вступне випробування складається з двох блоків: предметного тесту та тесту загальної навчальної компетентності (ТЗНК).

Предметний тесті полягає у перевірці достатності знань з базових навчальних дисциплін по обраній спеціальності (галузі знань). З програмами предметних тестів можна ознайомитися за посиланням.

Тест на загальні навчальні компетентності полягає у визначенні здатності особистості адекватно сприймати та обробляти інформацію, логічно мислити, розуміти звʼязки між явищами та обʼєктами дійсності. Програма ТЗНК включає два компоненти: вербально-комунікативний (критичне читання, аналітичне письмо, комунікація й медіація) та логіко-аналітичний (логічне мислення та аналітичне мислення).

Під час реєстрації вступник має вказати назву населеного пункту, в якому він бажає проходити ЄФВВ та/або ЄВІ. Пункти тестування створюватимуться в усіх обласних центрах, окрім Донецька та Луганська.

Вибір міста проходження вступних випробувань не залежить від місця розташування закладу вищої освіти, в якому реєструється вступник.

Фахові випробування в університеті

Фахове випробування - форма вступного випробування для вступу на основі здобутого (або такого, що здобувається) ступеня або освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти, яка передбачає перевірку здатності до опанування освітньої програми певного рівня вищої освіти на основі здобутих раніше компетентностей.

Фахові випробування, які проводить університет, повинні складати всі абітурієнти, які вступають до магістратури на основі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра, крім спеціальностей, на які потрібно ЄФВВ та/або ЄВІ. Повний перелік спеціальностей, на які необхідно фахове випробування, дивіться за посиланням.

До фахових випробувань належать:

  • фаховий вступний іспит;
  • додаткове вступне випробування (для абітурієнтів, які вступають за неспорідненою спеціальністю).

Іспит з фаху оцінюється за 200-бальною шкалою. Він може складатися з двох частин: тестової та варіативної /творчої/аналітичної. У такому разі максимальна оцінка за кожну частину складає 100 балів.

Іспит з іноземної мови

У 2022 році ЄВІ з іноземної мови є обов’язковим для вступу на всі спеціальності за програмами магістратури. Винятком є окремі категорії осіб, які можуть вступати на основі іспиту з іноземної мови, що проводиться вишем.

Вступні іспити з іноземної мови для вступників на здобуття освітнього ступеня магістра проводяться за програмою єдиного вступного іспиту. Голова приймальної комісії затверджує порядок оцінювання за результатами вступного іспиту, який має включати структуру підсумкового бала.

Іспити відбуваються за графіком основної та додаткової сесій єдиного вступного іспиту за матеріалами (завданнями/зошитами), наданими Українським центром оцінювання якості освіти. Український центр оцінювання якості освіти надає матеріали для проведення у закладі вищої освіти вступних іспитів з іноземної мови не пізніше 11:30 дня проведення іспиту.

Абітурієнт, який не склав іспиту з іноземної мови, автоматично вибуває з конкурсного відбору за всіма спеціальностями, на які подав документи.

Перескладання або повторне складання іспиту з іноземної мови не допускається.

Додаткове вступне випробування

Абітурієнти, які вступають на неспоріднену спеціальність, повинні скласти додаткове вступне випробування.

Додаткові вступні випробування вступники складають у кожному з обраних закладів вищої освіти, в яких планують брати участь у конкурсному відборі на навчання для здобуття ступеня магістра. Заклад вищої освіти самостійно визначає зміст та перелік додаткових вступних випробувань.

Додаткові випробування у 2022 році можна скласти:

1) із 11 травня по 30 травня – для тих, хто складає ЄВІ до магістратури;

2) із 18 по 30 липня – для тих, складає фахові вступні випробування в університеті, а також для тих, хто вирішив вступати на неспоріднену спеціальність уже після того, як тестування завершилося.

Составлено в соответствии с положениями Условий приема на обучение для получения высшего образования.

Для получения всей важной информации об особенностях вступительной кампании присоединяйтесь к страницам Вступительная кампания в Telegram или Абитуриент и Освіта.ua в Facebook.

Освіта.ua
23.02.2022

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев