![]() |
В 2019 году некоторым абитуриентам, поступающим в магистратуру, понадобятся результаты ЗНО |
Поступление в магистратуру по результатам ЗНО: 5 шагов
У 2019 році деяким категоріям абітурієнтів, які вступатимуть на навчання у магістратуру знадобляться результати тестування, що проводитиметься у формі ЗНО.
Вступні іспити у формі ЗНО
За технологією ЗНО проводитиметься «Єдине фахове вступне випробування» та «Єдиний вступний іспит»:
- єдине фахове вступне випробування – це форма вступного випробування за технологією ЗНО з права та загальних навчальних правничих компетентностей для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста);
- єдиний вступний іспит – це форма вступного випробування за технологією ЗНО з іноземної (англійської, або німецької, або французької, або іспанської) мови для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста).
Результати єдиного вступного іспиту з іноземної мови
Результати єдиного вступного іспиту з іноземної мови мають надати абітурієнти, які вступатимуть в магістратуру на спеціальності галузей знань «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Право», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини», «Культура і мистецтво» (крім мистецьких спеціальностей), «Богослов’я», «Управління та адміністрування», «Інформаційні технології», «Публічне управління та адміністрування».
Результати єдиного фахового вступного випробування з права
Єдине фахове вступне випробування з права та загальних навчальних правничих компетентностей складатимуть вступники в магістратуру за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право». Цей іспит складається з 2-х блоків:
- тесту загальних навчальних правничих компетентностей;
- тесту з 8 базових правничих дисциплін.
Вступник, який планує вступити в магістратуру за однією зі згаданих спеціальностей, має виконати таких 5 основних кроків.
Крок 1.
Звернутись до приймальної комісії і зареєструватися на єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови або/та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) з права та загальних навчальних правничих компетентностей.
Приймальній комісії потрібно надати таку інформацію:
- прізвище, ім’я, по батькові;
- дата народження;
- тип, серія і номер документа, що посвідчує особу;
- ідентифікаційний номер;
- дані диплому про вищу освіту/код здобувача освіти в ЄДЕБО/дані довідки щодо планового строку завершення навчання;
- контактний телефон;
- іноземна мова, з якої складатимете ЄВІ (англійська/німецька/французька/іспанська);
- блоки ЄФВВ, які складатиме (адже для вступу цьогоріч зараховуватимуть сертифікати ЄФВВ 2-х років – 2018-го та 2019-го. При цьому іспит складається з двох частин, і абітурієнт матиме можливість зарахувати одну частину за результатами минулорічного випробовування, а іншу – цьогорічного. Відповідно, писати цього року можна або 2, або 1 частину тесту);
- населений пункт, де вступник бажає проходити тест;
- номер і дату медичного висновку про створення особливих умов (для осіб з особливими освітніми потребами).
Якщо вступник хоче вступати на кілька спеціальностей, одна з яких передбачає ЄВІ, а інша – і ЄВІ, і ЄФВВ, то він має звернутися для реєстрації до приймальної комісії вишу, куди вступатиме на спеціальності «Право» або «Міжнародне право» (тобто де передбачено і ЄВІ, і ЄФВВ).
Якщо абітурієнт вступає на «перехресну» спеціальність, йому також треба пройти з 13 до 31 травня додаткові фахові випробування у виші.
Крок 2.
Вступник має отримати в приймальній комісії екзаменаційний листок, який є підтвердженням реєстрації. За номером листка та PIN-кодом він чи вона матиме доступ до «Кабінету учасника ЄФВВ/ЄВІ» на сайті УЦОЯО . Там буде вся інформація про тестування – місце, правила, результати.
Крок 3.
Вступник має скласти Єдиний вступний іспит з іноземної мови.
Основна сесія єдиного вступного іспиту з іноземної мови проводиться 2 липня (у дві зміни: початок першої – о 10:00, другої – о 14:00), єдиного фахового вступного випробування з (ЄФВВ) права та загальних навчальних правничих компетентностей – 4 липня (початок о 10:00).
Допуск учасників до пункту тестування триватиме з 09:15 до 09:50 (для другої зміни – з 13:15 до 13:50). Результати основної сесії ЄФВВ та ЄВІ будуть розміщені на інформаційних сторінках вступників не пізніше 14 календарних днів з дня їх проведення.
Для входу необхідно пред’явити:
- екзаменаційний листок;
- документ, що посвідчує особу (вказаний в екзаменаційному листку);
- запрошення-перепустку.
Крок 4.
Отримавши результати, вступник має подати заяви та документи до обраного(-их) вишів.
Прийом заяв та документів для вступників триватиме з 10 до 23 липня (для осіб, які вступають за результатами ЄВІ/ЄФВВ) та з 17 до 25 червня для тих, хто має право відповідно до Умов прийому вступати за результатами іспитів у закладах вищої освіти.
Для подання документів потрібно пред’явити оригінали:
- документа, що посвідчує особу;
- військово-облікового документа для військовозобов’язаних;
- диплома та додатку до нього.
Також до заяви необхідно надати копії:
- документа, що посвідчує особу;
- військово-облікового документа для військовозобов’язаних;
- диплома та додатку до нього;
- екзаменаційного листка ЄВІ (ЄФВВ);
- 4 кольорові фотокартки 3 х 4 см.
Крок 5.
Отримавши рекомендації, вступник має виконати вимоги до зарахування, зокрема, принести до вишу оригінал диплома та додаток до нього.
Так, список рекомендованих до зарахування на бюджетні місця має бути оприлюднено не пізніше 5 серпня.
Принести оригінали документів в обраний виш та загалом виконати усі вимоги до зарахування вступники мають до 18-ї години 10 серпня.
Зарахування на бюджет триватиме до 12-ї години 11 серпня. Переведення на вакантні бюджетні місця (тільки для спеціальностей «Право», «Міжнародне право») – до 15 серпня.
Освіта.ua
17.05.2019