Про додаткові заходи щодо підготовки рукописів підручників для професійно-технічних навчальних закладів

Наказ МОН № 418 від 15.05.08 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 418 від 15 травня 2008 року

Про додаткові заходи щодо
підготовки рукописів підручників
для професійно-технічних навчальних закладів

На виконання Указу Президента України № 244/2008 від 20.03.2008 р. «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні» та з метою активізації роботи з підготовки рукописів підручників для професійно-технічних навчальних закладів з урахуванням вимог Державних стандартів професійно-технічної освіти наказую:

1. Департаменту професійно-технічної освіти (Десятов Т.М.), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Завалевський Ю.І.):

1.1. Розробити методичні рекомендації щодо структури, змісту, професійності рукописів підручників для професійно-технічних навчальних закладів, передбачивши реалізацію принципів безперервності та послідовності професійної підготовки учнів.

1.2. Посилити вимоги щодо підготовки рукописів підручників, їх рецензування та надання грифу Міністерства освіти і науки України. Залучити до цієї роботи в якості незалежних експертів наукових працівників і роботодавців за фаховими спрямуваннями. Внести зміни до-персонального складу науково-методичної ради та науково-методичних комісій Міністерства освіти і науки України з питань професійно-технічної освіти.

1.3. Розробити механізми стимулювання авторів та авторських колективів під час роботи над підготовкою рукописів підручників. Провести всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури для ПТНЗ за галузевим спрямуванням. Залучити фахівців видавничої справи до формування авторських колективів та їх супроводу на етапі підготовки рукописів підручників.

1.4. Забезпечити участь роботодавців до розробки комплектів сучасної навчальної літератури на засадах компетентнісного підходу щодо підготовки

робітників відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня.

1.5. Вивчити можливість адаптованого перекладу сучасних підручників іноземних авторів, створити спільні творчі колективи з підготовки рукописів підручників, що потребують першочергового видання.

1.6. Запровадити практику проведення всеукраїнських презентацій, круглих столів, дискусійних клубів, тематичних виставок кращих підручників, педагогічних програмних засобів навчального призначення.

1.7. Створити у структурі відділення змісту професійно-технічної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти сектор з питань підготовки рукописів підручників, їх аналізу та науково-методичного супроводу.

2. Міністру освіти і науки Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам навчальних закладів та установ професійно-технічної освіти:

2.1. Створити в науково (навчально) - методичних центрах (кабінетах) професійно-технічної освіти в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі структурні підрозділи з розробки, замовлення, розподілу та використання навчальної літератури для професійно-технічних навчальних закладів.

2.2. Реалізувати умови відкритості інформації щодо обсягів і номенклатури надходжень у регіони, забезпечити пропорційність розподілу навчальної літератури між професійно-технічними навчальними закладами відповідно до контингенту учнів та обсягів професійної підготовки.

3. Департаменту економіки та фінансування (Куліков П.М.), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Завалевський Ю.І.):

3.1. Забезпечити обсяги фінансування на видання підручників та навчальних посібників для професійно-технічних навчальних закладів в межах відповідної бюджетної програми.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на директора департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України Десятова Т.М.

Міністр       І.О. Вакарчук

Загрузить: MON_418_08.zip (5.91 Кб.)


15.05.2008

Популярні новини
В МОН и ВР объявили инициативу по проверке диссертаций Министр и глава комитета ВР откажутся от ученых степеней в случае плагиата
МОН введет реформы для спасения высшего образования МОН будет реализовывать комплекс реформ, направленных на спасение высшего образования
Льготы и конкурсы при поступлении содержат высокие коррупционные риски Справедливый доступ к вузам остается одной из проблем, связанных с коррупционными рисками
МОН планирует совершенствовать цифровые экзамены МОН планирует усовершенствовать программное обеспечение для проведения цифровых экзаменов
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев