Про результати контрольних заходів щодо використання бюджетних коштів у професійно-технічних навчальних закладах

Наказ МОН № 283 від 01.04.2008

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

01.04.2008 № 283

Про результати контрольних
заходів щодо використання бюджетних коштів

у професійно-технічних навчальних закладах

Органами державної контрольно-ревізійної служби впродовж 2007 року проведено ревізії використання бюджетних коштів, виділених на підготовку кадрів у професійно-технічних навчальних закладах; інформатизацію та комп'ютеризацію, забезпечення сучасними технічними засобами з природничо-математичних i технологічних дисциплін, фінансування яких здійснювалося за бюджетними програмами щодо підготовки робітничих кадрів.

Контрольними заходами були охоплені видатки у 788 професійно-технічних навчальних закладах, підпорядкованих Міністерству освіти i науки України, за 2005 - 9 місяців 2007 року в cyмi понад 3,1 млрд. грн. Загалом виявлено фінансових порушень на 681,8 млн. грн., що становить майже 22% від загальної суми отриманого навчальними закладами бюджетного фінансування та власних надходжень. Із загальної суми, фінансові порушення, що призвели до втрат pecypciв, становлять 36,2 млн. грн. (у т.ч. недоотримано доходів - 12 млн. грн., таких що призвели до збитків - 24,7 млн. грн.).

Причиною наявних недоліків був ряд негативних тенденцій в здійснені регіональними органами управління освітою контролю за реалізацією державної програми „Підготовка кадрів у професійно-технічних навчальних закладах", що, у свою чергу, призвело до незаконного витрачання бюджетних коштів на 18,9 млн. грн., з яких 4,3 млн. грн. витрачено на оплату праці працівників та стипендії учням.

243 професійно-технічними навчальними закладами допущено незаконне списання основних засобів на суму 1,9 млн. грн., а в 216 виявлено їx нестачу на суму 0,4 млн. грн.

За результатами проведених контрольних заходів з питань реалізації бюджетної програми інформатизації та комп'ютеризації навчальних закладів та установ виявлено також ряд фінансових порушень. Зокрема, через використання навчальними закладами отриманої в межах реалізації бюджетної програми комп'ютерної техніки не за цільовим призначенням використано основних засобів на 328,6 тис. грн., з них закладами Одеської області - на 80,4 тис. грн., Харківської - на 75,1 тис. грн., Дніпропетровської - на 64,8 тис. грн., Хмельницької - на 37,4 тис. грн. Контрольними заходами з питань використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення навчальних закладів сучасними технічними засобами навчання з природничо-математичних i технологічних дисциплін за 2006 piк (КПКВ 2211040) виявлено фінансових порушень на 3,6 млн. грн., з них таких, що призвели до втрат pecypciв - 0,7 млн. грн.

Відшкодовано i поновлено незаконних видатків та усунено інших фінансових порушень на 600,3 млн. грн., або 88% від загальної суми виявлених. Матеріали ревізій 386 професійно-технічних навчальних закладів передано до правоохоронних органів. До дисциплінарної та матеріальної відповідальності притягнуто 777 oci6, звільнено з посади - 7 посадових oci6. За результатами розгляду матеріалів перевірок прийнято 600 розпорядчих документів.

3 метою недопущення порушень фінансово-господарської діяльності та усунення недоліків за результатами перевірки Головним контрольно-ревізійним управлінням України за період 2005 - 9 місяців 2007 року наказую:

1. Miністру освіти i науки Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти i науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

  • Довести аналітичну довідку ГоловКРУ „Про результати контрольних заходів за державними програмами щодо підготовки кадрів у закладах професійно-технічної освіти, інформатизації та комп'ютеризації професійно-технічних та вищих навчальних закладів, забезпечення навчальних закладів сучасними технічними засобами з природничо-математичних i технологічних дисциплін" (додається) до відома навчальних закладів регіону, проаналізувати та обговорити на засіданнях колегій та педагогічних рад стан роботи щодо фінансово-господарської діяльності та реалізації бюджетної програми „Підготовка кадрів у професійно-технічних навчальних закладах", запобігання правопорушень та посадових зловживань.
  • Вжити невідкладних заходів щодо усунення зазначених у аналітичній довідці порушень та недоліків, винних у їx допущенні притягнути до відповідальності згідно з чинним законодавством.
  • Посилити контроль за раціональним i цілеспрямованим використанням бюджетних коштів, попередити керівників навчальних закладів та установ професійно-технічної освіти про їx персональну відповідальність.
  • Підготувати необхідні матеріали та подати їx для узагальнення та внесення на розгляд експертної кадрової комісії Міністерства освіти i науки України щодо вжиття дисциплінарних заходів впливу до керівників ПТНЗ  за грубі порушення фінансово-господарської дисципліни.

2. Контрольно-ревізійному сектору (Миргородський В.Л.), департаменту економіки та фінансування (Куліков П.М.), з метою покращення фінансово-господарської діяльності професійно-технічних навчальних закладів забезпечити дієвий контроль за дотриманням фінансової дисципліни навчальними закладами та установами професійно-технічної освіти, розглянути зазначене питання на колегії  МОН 24.04. 2008 року.

3. Департаменту професійно-технічної освіти (Десятов Т.М.) проаналізувати стан підготовки робітничих кадрів в професійно-технічних навчальних закладах за видами економічної діяльності. З урахуванням результатів аналізу внести відповідні пропозиції для формування державного замовлення на прийом учнів у 2008 році.

4. Розмістити цей наказ на веб-сайті Міністерства освіти і науки України.

5. Контроль за  виконанням цього наказу покласти на директорів департаментів економіки і фінансування Кулікова П.М. та професійно-технічної освіти Десятова Т.М.

Міністр       І.О. Вакарчук

Загрузить: MON_283_08.zip (6.69 Кб.)


01.04.2008

Популярні новини
В МОН и ВР объявили инициативу по проверке диссертаций Министр и глава комитета ВР откажутся от ученых степеней в случае плагиата
МОН введет реформы для спасения высшего образования МОН будет реализовывать комплекс реформ, направленных на спасение высшего образования
Льготы и конкурсы при поступлении содержат высокие коррупционные риски Справедливый доступ к вузам остается одной из проблем, связанных с коррупционными рисками
МОН планирует совершенствовать цифровые экзамены МОН планирует усовершенствовать программное обеспечение для проведения цифровых экзаменов
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев