Про затвердження протиепідемічних заходів у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

Постанова головного державного санітарного лікаря № 5 від 08.06.2021 року

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

№ 5 від 08 червня 2021 року

Про затвердження протиепідемічних заходів
у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку
на період карантину у зв’язку поширенням
коронавірусної хвороби (COVID-19)

Відповідно до статті 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», на виконання пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», постановляю:

1. Затвердити протиепідемічні заходи у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), що додаються.

2. Директорату громадського здоров’я та профілактики захворюваності Міністерства охорони здоров’я України довести цю постанову до відома зацікавлених центральних органів виконавчої влади, обласних, Київської міської державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

3. Визнати такою, що втратила чинність постанову Головного державного санітарного лікаря України від 30 липня 2020 року № 43 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Заступник Міністра охорони здоров’я –
Головний державний санітарний лікар України                            Ігор Кузін

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Головного державного
санітарного лікаря України
від 08 червня 2021 року № 5

Протиепідемічні заходи
у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на період карантину
у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) в період оздоровлення та відпочинку дітей, суб’єкти, що відповідальні за влаштування, утримання дитячих закладів оздоровлення та відпочинку (далі – заклад), мають здійснювати свою діяльність з урахуванням необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів (далі – заходи), спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

Організація протиепідемічних заходів у закладах здійснюється відповідно до вимог Державних санітарних правил і норм «Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів» ДСанПіН 5.5.5.23-99, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 26 квітня 1999 року № 23, Державних санітарних правил розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 1996 року № 172 та з урахуванням цих заходів.

1. Рекомендовано організовувати прийом до закладу дітей, що проживають в межах регіону, де розташовано заклад.

2. Транспортування дітей до закладу здійснюється організованими групами, автомобільним чи залізничним транспортом. Допускається транспортування дітей батьками власним автомобільним транспортом.

3. Перевізником має бути організовано температурний скринінг усіх працівників, дітей та осіб, що їх супроводжують (далі - учасників перевезення).

До перевезення не допускаються працівники та учасники перевезення, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 ºС або ознаки респіраторних захворювань.

4. При здійсненні перевезення повинна бути забезпечена можливість дотримання відстані між учасниками перевезення та водієм і членами екіпажу не менше 1 метра або наявність фізичних бар’єрів (кабіна водія ізольована від салону, прозора пластикова перегородка між водієм та пасажирами тощо). Всі члени екіпажу повинні використовувати засоби індивідуального захисту, зокрема респіратори або захисні маски, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

В разі транспортування учасників перевезення до закладу залізничним транспортом, у вагоні не дозволяється присутність інших осіб, крім екіпажу, члени якого повинні використовувати засоби індивідуального захисту, зокрема респіратори або захисні маски, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

5. Перед кожним рейсом проводиться вологе прибирання транспортного засобу з використанням миючих та дезінфікуючих засобів, в тому числі місць контакту рук (поручні, місця сидіння, ручки тощо).

Посадка учасників перевезення до транспортного засобу організовується таким чином, щоб уникнути можливого скупчення та перетину з іншими пасажирами, не пов’язаними з доїздом до закладу.

6. До перевезення організованої групи до закладу допускаються діти, які пройшли медичний огляд на основі якого видано висновок про стан здоров’я, що оформлено за формою первинної облікової документації № 079/о «Медична довідка на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку» (далі – форма 079/о) затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України 29 травня 2013 року № 435, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 990/23522.

Прийом дітей до закладу відбувається за наявності форми 079/о, в якій заначено наявність довідки про відсутність контакту з інфекційними хворими, виданої не пізніше, ніж за 3 дні до заїзду.

7. При прийомі дитини до закладу здійснюється температурний скринінг. В разі виявлення у дитини, що прибула разом з організованою групою, при прийомі до закладу підвищеної температури тіла понад 37,2 ºС або ознак респіраторних захворювань така дитина підлягає ізоляції до моменту вирішення питання повернення її до місця проживання, або її госпіталізації за наявності підстав, але не більше ніж на одну добу та з інформуванням батьків або інших законних представників. Впродовж доби засновник/суб’єкт господарювання повинен вирішити питання транспортування такої дитини до місця проживання з дотриманням ізоляції або госпіталізації до закладу охорони здоров’я.

8. В разі виявлення у дитини, що прибула з батьками або іншими законними представниками, при прийомі до закладу підвищеної температури тіла понад 37,2 ºС та/або ознак респіраторних захворювань така дитина до закладу не допускається.

9. Рекомендовано організувати щоденний температурний скринінг дітей, з внесенням показників у відповідний журнал довільної форми.

Діти, в яких в ході щоденного температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 ºС або ознаки респіраторних захворювань підлягають ізоляції в ізоляторі з негайним інформуванням батьків або інших законних представників.

10. Медичний працівник закладу викликає спеціалізований санітарний автомобіль екстреної медичної допомоги для подальшої госпіталізації дитини у визначений заклад охорони здоров’я. Госпіталізація дітей проводиться виключно в одномісні бокси до підтвердження або спростування діагнозу коронавірусної хвороби COVID-19. У випадку лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 та відсутності підстав для подальшого перебування дитини в стаціонарі засновник/суб’єкт господарювання забезпечує транспортування дитини до місця самоізоляції під нагляд сімейного лікаря з дотриманням протиепідемічних заходів.

11. Допуск до роботи персоналу закладу, здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, після проведення термометрії безконтактним термометром.

У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла понад 37,2 ºС або/та з ознаками гострого респіраторного захворювання, такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря або у визначений заклад охорони здоров’я.

При появі підвищеної температури тіла понад 37,2 ºС або ознак гострого респіраторного захворювання вдома, співробітник повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.

12. Доступ на територію закладу працівників та осіб, які надають послуги та/або виконують роботи, а також їх перебування на території закладу дозволяється лише у захисних масках, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, після проведення термометрії безконтактним термометром.

13. Батьки, особи, що їх заміняють та інші особи з метою відвідування на територію закладу не допускаються.

Вхід та перебування батьків в закладі дозволяється з метою захисту прав дитини та реалізація ними прав передбачених законодавством, за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, після проведення термометрії та попереднього узгодження відповідних дій з керівником закладу.

14. При вході на територію закладу та до його приміщень необхідно:

 • розмістити інформаційні матеріали щодо профілактики поширення коронавірусної хвороби (СOVID-19) та гострих кишкових інфекцій;
 • організувати місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активної діючої речовини понад 60% для ізопропілового спирту та понад 70% для етилового спирту. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність миття та дезінфекції рук (банери, наклейки тощо).

Використання антисептиків повинно відбуватись виключно під контролем працівника закладу. Самостійний доступ дітей до спиртових антисептиків повинен бути обмежено.

15. На період карантину у закладі забороняється:

 • використання багаторазових (тканинних) рушників після миття рук;
 • використання м’яких (м’яконабивних) іграшок;
 • проведення батьківських днів (відвідування дитини);
 • проведення масових заходів в закритих приміщеннях та заходів за участі запрошених осіб.

16. При наявності у закладі пляжної зони необхідно, за можливості, забезпечити обмеження доступу до неї сторонніх осіб.

17. Для організації харчування дітей необхідно розробити адаптивний графік з метою запобігання скупчення дітей.

18. Рекомендовано:

 • максимально можливо обмежити кількість дітей в загонах, виходячи з можливості забезпечити належні протиепідемічні умови перебування в корпусах та контроль за їх виконанням;
 • обмежити заняття та ігри, що потребують використання багаторазового додаткового інвентарю дітьми. В разі використання такого інвентарю забезпечити проведення його дезінфекції;
 • проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
 • надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі;
 • обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом.

19. Розміщення в кімнатах корпусів здійснюється з розрахунку не менше 5 квадратних метрів на одну дитину із забезпеченням дистанції між спальними місцями.

20. Засновник/суб’єкт господарювання повинен забезпечити:

 • працівників засобами індивідуального захисту та дезінфікуючими засобами на весь період роботи та організувати контроль за їх використанням;
 • навчання працівників правилам використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;
 • наявність рідкого мила, електросушарок для рук або паперових рушників в санвузлах;
 • інформування щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках закладу в мережі інтернет;
 • дезінфекцію поверхонь, додаткового інвентарю відразу після закінчення занять, ігор;
 • вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних засобів тричі на добу;
 • провітрювання приміщень протягом дня, за сприятливих погодних умов;
 • централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових рушників в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
 • недоступність контейнерів (урн) для використаних засобів індивідуального захисту, запасів дезінфікуючих засобів та засобів для прибирання для дітей;
 • відсторонення від роботи осіб з підвищеною температурою тіла понад 37,2 ºС або із ознаками гострого респіраторного захворювання.

21. Працівники зобов’язані:

 • регулярно мити руки з рідким милом та/або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 3 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;
 • утримуватися від контактів з особами, які мають симптоми респіраторних (кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо) або кишкових захворювань;
 • самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних, або кишкових захворювань.

Освіта.ua
08.06.2021

Общественный диалог о модели НМТ завершен, – министр Парламент в ближайшее время должен утвердить представленную МОН модель поступления в вузы
У школьников очень серьезные образовательные потери, – омбудсмен В Украине отсутствуют процедуры исследования уровня образовательных потерь и их компенсации
Дети, находясь за границей, не должны учиться параллельно МОН не установлены требования относительно параллельного обучения в Украине и за рубежом
При поступлении не будут учитывать средний балл аттестата При поступлении использовать средние баллы документов об образовании не планируется
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев